Установка датчиків руху для освітлення


Установка датчиков движения для освещения

Перші датчики руху використовувалися лише в охоронної сигнализації. Ці вироби реагували на рух в охоронюваній зоні та передавали тривожний сигнал на контрольний пункт. Виробники ж не зупинилися на цьому, розробивши нові моделі, які здатні включати вуличне освітлення, сирени, прожектори та інше обладнання.

Сьогодні датчики руху, використовувані для включення освітлення, зустрічаються двох типів - настінні і стельові. Принцип роботи їх практично однаковий. Щоб визначитися, вибрати настінний або стельовий тип датчика, скористайтеся схемою розповсюдження променів і місця розташування.

Принцип роботи


Принцип работы датчика движения

Рухомий об'єкт в контрольованій зоні змушує датчик перейти в режим тривоги, зібравши електричну ланцюг контактом реле. У цю ланцюг входить і лампа розжарювання, що створює додаткове навантаження. Коли рух припиняється, після закінчення часу контакт розмикається, і лампа гасне, після чого датчик повертається в режим очікування.

Стельові датчики


Потолочный датчик движения

У цих виробів охоронювана зона знаходиться на 360 градусів навколо нього. Промені таких виробів розходяться на 120 градусів, чим створюють якусь подобу конуса. Стельовий датчик випромінює багатопроменевий бар'єр, пройти повз якого непоміченим не вийде.


Датчик для крепления на потолок

Такі вироби найчастіше встановлюються на висоті 2-3 метри, що дозволяє отримати нижню зону близько 10-20 метра в діаметрі.

Настінні датчики


Настенный датчик

Область застосування таких виробів набагато ширше, оскільки використовувати їх можна і в приміщеннях, і на зовнішніх територіях. Так само, як і стельові, вони мають зону «видимості» у вигляді багатопроменевого бар'єру, будь-який рух в якому переводить виріб в режим тривоги. Встановлюються настінні датчики на висоті 2-2,5 метра.

Правила установки датчиків


Правила установки датчиков

Варіантів розташування настінних датчиків досить багато, але оптимальним місцем, що дозволяє максимально ефективно використовувати прилад, є кут.

Зверніть увагу! Люди, що використовують датчики руху, рекомендують виділяти для них окрему лінію, а не пов'язувати з основним освітленням. Така хитрість дозволить відключити прилад, якщо в ньому не буде потреби.

Якщо місця для окремого вимикача немає, тоді можна взяти наявні виріб, замінивши одинарний на подвійний, а подвійний на потрійний. На вільний контакт подається напруга 220V, яке потім йде на датчик.


Рекомендуемое место установки датчика

Ми розповімо вам, як проводиться установка датчиків руху для освітлення на прикладі передпокою. Для вибору правильного місця розташування необхідно знати діаграму поширення променів. Безсумнівно, при будь-якому розташуванні будуть «мертві зони», але необхідно вибрати таке місце, щоб ними можна було знехтувати. Можна також експериментувати, встановивши настінний датчик і стельовий разом.

Підключення

Отже, що ж потрібно знати про підключення датчиків руху.

Зверніть увагу! Підключення датчиків руху потрібно проводити тільки при відключеній напрузі.

Найчастіше в комплекті з виробом йде і стандартна інструкція по його установці, правильного підключення та налаштування. З допомогою фази і нуля, сполучених з датчиком проводами, напруга подається на виріб.


Пример схемы по подключению датчика

Ще один провід потрібен, щоб з'єднати фазу і перший контакт лампи наколювання, тоді як другий з'єднаний з нульовим проводом. Важливо, щоб фазний провід був підключений відповідно до принципової схемою, яку можна знайти разом з інструкцією.

Налаштування

Установка датчиків руху для освітлення повинно закінчуватися їх налаштуванням. Практично кожна модель таких виробів, незалежно від їх типу, має додаткові параметри: регулювальні потенціометри, іменовані «LUX» і «TIME».


Настройка датчика движения

Потенціометр «LUX» регулює поріг освітленості. З його допомогою необхідно проводити коригування роботи виробу в світлий час доби. Якщо навколишнє освітлення буде нижче, ніж задане значення, датчик руху спрацює, але якщо воно вище - він не відреагує на рухомі об'єкти.

Потенціометр «TIME» - установка таймера затримки відключення. З його допомогою встановлюється час, на яке освітлення працює з останнього виявленого датчиком руху. У стандартних моделях таймер можна встановити від 1 до 10 секунд.

Рекомендується виставляти на 5 секунд, а поріг освітлення - на мінімум. Після цього можна подавати живлення на датчик. При першому підключенні вироби, датчик повинен спрацювати і відразу ж перейти в режим очікування приблизно на 15 секунд. Коли пройде час, він буде спрацьовувати тільки на рух.

Все, що вам залишилося, це нахилити датчик так, щоб він міг без проблем вас «побачити», тобто знайти оптимальне його положення, що сприяє максимально ефективної експлуатації.

Відео

Щоб вам було простіше підключити та налаштувати датчик руху, ми пропонуємо вам подивитися це відео.