Установка дверних петель своїми руками

17.01.2021
2 915
Admin

Установка дверных петель своими руками

  1. Установка дверних петель своїми руками
  2. Види петель по способу їх кріплення
  3. Способи розмітки врізних і накладних петель
  4. Монтаж дверних петель вворачиваемого типу
  5. Відео

Установка дверних петель своїми руками

Проблема врізки дверних петель виникає зазвичай відразу ж після придбання нових дверей, які продаються, як правило, без елементів кріплення. Разом з тим зрозуміло, що неправильна установка дверних петель своїми руками може призвести до ряду неприємних наслідків, найбільш значними з яких є перекіс стулок і неможливість щільного закриття дверей.

На правильність підбору елементів підвіски слід звернути увагу ще на стадії покупки дверей, вага яких повинен відповідати несучої здатності кріпильних виробів.

Види петель по способу їх кріплення

Виды дверных петель

За способом свого кріплення усі відомі елементи навішування дверей діляться на наступні види:

  • накладні, позначаються літерою «Н»;
  • петлі врізні («В»);
  • вворачиваемые петлі з літерою «Вв».

Стулки накладних петель кріпляться безпосередньо на дверній коробці і самих дверях кількома шурупами. Цей вид кріплення є найбільш поширеним і застосовується в багатьох типах дверей незалежно від ваги останніх.

Крила петель з літерою «В» врізаються в матеріал коробки і дверного полотна після того, як в них за допомогою стамески підготовлені посадочні місця.

Накладные петли

Найчастіше петлі подібного виду встановлюються у вхідних дверях, оскільки забезпечують підвищену міцність кріплення.

Так звані вкручені петлі (під літерою «Вв») виконуються у вигляді штирів з різьбою, які повністю укручуються в матеріал дверного полотна та коробки. Такі петлі повинні встановлюватися з високим ступенем точності.

При їх монтажі слід бути дуже уважним, оскільки при вворачивании ви можете розколоти каркас полотна або дверну коробку. Зазначимо, що петлі цього виду можна встановлювати тільки на легких дверях, маса яких не перевищує 20-25 кг

Способи розмітки врізних і накладних петель

Способы разметки

Монтаж петель зазвичай починають з розмітки місць їх встановлення на поверхні дверного полотна. Для цього на торцевій частині дверей слід відкласти за 20 см від нижнього і верхнього краю і з цього місця вести розмітку кріплення.

Але колись необхідно буде визначитися з такими обов'язковими речами, як орієнтація двері (де верх, а де низ) і в яку сторону вона повинна відкриватися. В процесі розмітки петлі прикладаються до поверхні полотна таким чином, щоб шарніри були звернені до лицьової частини дверей.

Ориентация двери

Відомі два способи розмітки дверей під петлі, що користуються особливою популярністю у професіоналів. Перший з них передбачає просте прикладання петлі до торцевої частини дверей і нанесення розмітки шляхом обведення її контуру тонко заточеним олівцем.

Дуже важливо, щоб кромки петлею і двері при цьому повністю збігалися.

Другий із зазначених способів забезпечує більшу точність установки кріпильних виробів. При його реалізації підстава петлі закріплюється на два шурупа, після чого по його контуру за допомогою ножа робиться неглибокий поріз. Потім за допомогою стамески по лінії контуру знімається шар дерева на глибину встановлюваного виробу.

Скористатися розглянутими методами розмітки і встановлення петльових кріплень може, звичайно ж, кожен бажаючий. Але при відсутності навичок столярних і монтажних робіт краще всього звернутися за допомогою до фахівців.

Монтаж дверних петель вворачиваемого типу

Розглянемо останній вид установки дверних петель своїми руками більш докладно. Петлі цього класу складаються з рамної і створчатой половинок, перша з яких монтується на дверній коробці, в той час як друга укручується в полотно дверей. По завершенні їх кріплення робочий штир створчатой частини встановлюється в паз рамної половинки, після чого він здатний плавно обертатися, забезпечуючи тим самим вільне відкривання і закривання дверей. При установці вворачиваемых петель повинна дотримуватися висока точність розмітки, яка забезпечила б ідеальне зчленування двох половинок конструкції.

Установка вворачиваемых петель

На закінчення кілька слів про так званих прихованих дверних петлях, принцип роботи яких помітно відрізняється від уже розглянутих нами кріплень. Конструкція цих петель передбачає розміщення поворотного механізму (вбудованого шарніра) в закритий металевий корпус. Корпус цього механізму кріпиться в тілі дверної коробки і вимагає підготовки спеціального посадочного отвору.

Для облаштування посадочного місця під приховані петлі вам знадобиться спеціальна фреза, оскільки використання стамески в такій ситуації марно. Із-за складності монтажних процедур кріплення цього типу не користується великою популярністю. Безперечною перевагою таких петель вважається ізольоване розташування механізму кріплення, яке забезпечує їх привабливість з естетичної точки зору.

Відео

Пропонуємо вашій увазі відеосюжет про встановлення дверних петель.

Читайте також: