Установка електричного каміна своїми руками

17.01.2021
3 252
Admin

Установка электрокамина своими руками

  1. З чого почати
  2. Як встановити камін
  3. Відео

Каміни вважаються символом домашнього затишку і комфорту, ознакою достатку господаря. Цей практичний, ефектний елемент інтер'єру, здатний прикрасити і обігріти будь-яке приміщення. В умовах сучасної квартири складно влаштувати справжній дров'яної камін, але прекрасною альтернативою йому може бути електричний прилад. При цьому можлива установка електричного каміна своїми руками, якщо є певний досвід роботи.

З чого почати

Електрокамін може бути встановлений в будь-якій з кімнат будинку. Для початку потрібно визначитися з типом обладнання і місцем, де передбачається його розмістити. Сучасні виробники пропонують кілька видів електричних камінів, серед яких найбільш популярні наступні:

  • вбудовані (портальні);
  • приставні (пристінні);
  • навісні;
  • кутові (можуть бути як портальними, так і приставними)

Электрокамин навесной

Основна частина будь-якого каміна - це його вогнище. Однак без відповідного обрамлення електричний вогнище може служити лише непоганим обігрівачем. Саме обрамлення електрокаміна робить його повноцінним предметом інтер'єру.

Электрокамин угловой

Установка пристінного або навісного каміна не потребує особливих зусиль з боку господаря. Досить вибрати місце поруч з електричною розеткою і поставити прилад. Складні вбудовувані моделі потребують великих зусиль і фінансових витрат.

Як правило, місце розташування таких приладів планується ще на етапі ремонтно-оздоблювальних робіт в приміщенні.

Як встановити камін

Как установить электрокамин

Якщо ремонт не планується, а питання про придбання каміна вже вирішено, потрібно підготувати місце для його розміщення. Каміни портального типу можуть бути як приставними, так і вбудованими. Приставні встановлюються уздовж стіни в будь-якому місці, зручному для господарів. Маючи такий прилад, потрібно враховувати деякі деталі.

Не рекомендується встановлювати електрокамін навпроти джерела світла, це може красти ефектність приладу.

У просторому приміщенні вітальні доцільно розташовувати камін в центрі кімнати. Поруч з каміном дизайнери радять розмістити зручні крісла, пуфи і столик.

Место отдыха у электрокамина

Особливих правил для установки електрокамінів не існує. Ці прилади можуть бути встановлені самостійно, без участі професіоналів. Певні труднощі може викликати тільки створення порталу для вбудованого обладнання. Якщо вирішено робити портал для каміна своїми руками, потрібно володіти деякими навичками. Найчастіше портал роблять з гіпсокартону за заздалегідь розробленими кресленнями. Листи гіпсокартону монтуються на металеві профілі, після чого всі шви і стики ретельно шпаклюються і грунтуються.

В ніші або поруч з нею встановлюють електричну розетку. Після підготовчих робіт портал оформляють у відповідності з побажаннями і можливостями господаря кімнати. Для обробки камінного порталу можуть використовуватися будь-які матеріали, від традиційних до сучасних. Це може бути натуральні камінь або дерево, фактурна штукатурка, різні штучні панелі. Нерідко в якості оздоблювальних матеріалів для оздоблення камінів використовують скло або натуральні волокна. Все залежить від фантазії дизайнера і фінансових можливостей господарів.

Электрокамин пристенный

Електричні каміни зручні і безпечні в експлуатації. Установка такого типу опалювальних приладів не потребує спеціальної підготовки, достатньо передбачити електричну розетку. Електрокамін стане не тільки джерелом тепла, але і гідною прикрасою будь-який з кімнат будинку, своєрідним центром тяжіння для всієї родини.

Відео

Пропонуємо вашій увазі відеоматеріал, який розповість про переваги електрокаміна.

Читайте також: