Установка кондиціонера своїми руками


Установка кондиционера своими руками

Повноцінна робота і висока надійність кондиціонера залежить не тільки від виробника і бренду обладнання. Одну з важливих ролей грає грамотний монтаж і правильна експлуатація кондиціонера. Необхідно визнати, що якісна установка кондиціонера - це дуже складний процес, виконання якого під силу досвідченим професіоналам або людям, що мають навички технічної роботи. В результаті допущення навіть невеликих помилок в процесі монтажу можна зіпсувати дорогу техніку. Тому, установка кондиціонера своїми руками повинна проводитися після ретельної підготовки і вивчення вихідної технічної документації.

Вибір кондиціонера


Выбор кондиционера

В даний час існує великий вибір кондиціонерів різного типу комплектації і функціонального призначення від провідних виробників з багатьох країн світу. Залишити свій вибір на конкретній моделі простій людині досить таки складно. Звичайно, досвідчені консультанти в спеціалізованих магазинах або фірмах завжди допоможуть і порадять вам найоптимальнішу модель. Але, навіть фахівці попросять вас уточнити вихідні дані вашого житла для оптимального розрахунку потужності приладу, його оснащення і класності, а саме площу приміщення і його висота, товщина фасадних стін і матеріал з яких вони побудовані, теплоізоляція віконних систем і т. д. Не рекомендується купувати кондиціонер за описом житла, без наявності чітких даних.

Встановлюємо моноблочний кондиціонер


Установка моноблочного кондиционера

Моноблочні кондиціонери, пропоновані сучасними виробниками, бувають віконними і мобільними. Установка віконних моноблоків кондиціонерів завдання нескладна і проводиться у віконному або спеціально підготовленому прорізі. Головне - це якісне кріплення блоку, на спеціальних кронштейнах або куточках, з подальшою фіксацією анкерними болтами. Набір необхідних інструментів для установки віконного моноблока стандартний - дриль, молоток, дриль, набір викруток і т. д.

Мобільні кондиціонери не потребують спеціального монтажу - їх просто приносять в приміщення і включають в мережу, організовуючи висновок шланга з конденсатом назовні.


Схема устройства мобильного кондиционера

Приблизна схема, як правильно встановити кондиционерс внутрішнім і зовнішнім блоками:

 • Визначитися з вибором кондиціонера.
 • Уважно вивчити інструкцію виробника.
 • Визначитися з місцем розташування зовнішнього і внутрішнього блоку.
 • Пробурити отвір для прокладання міжблочний траси, яка пов'язує внутрішній і внутрішній блоки кондиціонера.
 • Провести монтаж дренажної системи.
 • Підключити електричний кабель.
 • Підключити трубопровід для фреону.
 • Закріпити зовнішній і зовнішній блоки.
 • Підключити до мережі кондиціонер.
 • Провести тестування кондиціонера.

Основні правила розміщення кондиціонерів з спліт-системою


Основные правила размещения кондиционеров со сплит-системой

Зовнішній і внутрішній блоки кондиціонера повинні бути встановлюватися в спеціальних місцях, які забезпечать у приміщенні максимальний комфорт. Крім технічних особливостей, сучасні споживачі обов'язково враховують стильові та конструктивні особливості інтер'єру квартири або приватного будинку. Тому, заздалегідь ретельно продумується, де встановити кондиціонер, оптимальне розташування зовнішнього і внутрішнього блоку, щоб не зіпсувати зовнішній вигляд заміського будинку або дизайн міської квартири. В результаті проведених розрахунків і грамотного планування кліматичне обладнання повинно бути встановлено в самому зручному і відповідному місці.

Визначення місця розташування кондиціонера:

 1. Не можна розташовувати кондиціонер навпроти робочого місця, ліжка або обіднього столу. Неправильно встановлена система може викликати у вашій родині постійні застуди.
 2. Оптимальна відстань від верхньої межі внутрішнього блоку до стелі має бути не менше 15 див. Таку ж відстань бажано витримати до найближчої стіни всередині і зовні будівлі. Відведений простір буде технологічним зазором для зручності подальшого обслуговування агрегату.
 3. Не варто монтувати блок над високою меблями, такий як шафа, пенал кухонний, книжкові полиці і т. д., так як корпус меблів буде заважати вільному розподілу повітряних мас в приміщенні.
 4. Обов'язково варто врахувати кількість людей, що постійно проживаючих у приміщенні та наявність у ньому техніки, що виділяє тепло.
 5. Забезпечте доступ до кондиціонеру для щомісячної промивання або заміни фільтрів у внутрішньому блоці кондиціонера.

Технологія монтажу кондиціонера


Технология монтажа кондиционера

Перед тим, як встановити кондиціонер самостійно, дуже акуратно виймаємо з упаковки кондиціонерні блоки і кладемо їх на спеціальну підкладку, щоб вони не подряпалися.

Зовнішній блок кріпимо зовні будівлі, так, щоб верхній край апарату не був вище рівня підвіконня. Якщо ж монтаж виробляють на першому поверсі будинку, то блок кріплять на висоті близько 3-х метрів від землі. Внутрішній блок монтують максимально близько до віконного отвору, так як магістралі, їх прокладання та обробка отриманих штроб стоять суттєвих коштів.

Буримо наскрізне технологічне отвір у фасадній стіні. Встановлюємо тимчасово внутрішній блок кондиціонера і кріпимо у призначене місце спеціальну монтажну пластину, обов'язково за рівнем. При нерівному кріпленні є ризик витоку конденсату. Вимірюємо довжину комунікацій між блоками, залишаючи запас 30 см шланга. Кріпимо шланг для дренажу, місця з'єднання обклеюємо спеціальної тефлоновою стрічкою. З'єднуємо блоки кондиціонера дренажним шлангом і з блоком живлення. Відрізаємо за розміром і завальцовываем мідні трубки, призначені для фреону, і кріпимо їх до внутрішнього блоку кондиціонера. При фіксації мідних трубок головне - не перетягнути гайки, інакше може пошкодитись м'які мідь. Надягаємо теплоізоляцію на мідні трубки, які йдуть в комплекті.

Після цього остаточно кріпимо внутрішній блок на монтажну пластину. Встановлюємо зовні зовнішній блок кондиціонера за допомогою монтажних кронштейнів. Після установки запрошуємо майстра для закачування фреону і приступаємо до тестування. Якщо всі роботи зроблені правильно і акуратно, можна після тестування експлуатувати кондиціонер в різних режимах роботи і насолоджуватися результатами своєї праці.

мряк 06.06.14 20:35
Доброго дня ! А чому не сказано про закачування фреону або це не робиться

Геннадій Сташков 12.08.14 16:06
Дякую вам за зауваження. Воно актуально, і ця недоробка буде усунена.

Наталія Петроченкова 06.06.14 22:21
Так, розкажіть про закачування фреону, це ж найскладніше говорять!

Геннадій 13.07.14 04:03
Вам потрібно балон з азотом для того, щоб осушити систему. Потім потрібно буде вакуумним насосом відкачати вологу, і якийсь час стежити за манометром, щоб переконатися в герметичності системи. Далі потрібно за допомогою монометрической станції заправити потрібну кількість фреону. Вмикайте і користуйтеся! Якщо ви готові придбати або орендувати потрібне для цього обладнання, при цьому, ризикуючи заправити систему далеко не з першого разу, то можете спробувати. Підрахуйте витрати - найняти фахівців обійдеться набагато дешевше.

ч 08.07.14 15:32
Вони самі не знають як заправляти)))

Статті по темі