Строительные советы

Установка відкатних воріт своїми руками

Установка откатных ворот своими руками

Ворота відкатні механізмом є складною технічною конструкцією, і їх монтаж краще довірити професіоналам. Але якщо ви добре володієте будівельним інструментом і вмієте читати креслення, то установка відкатних воріт своїми руками в вашому випадку буде залежати тільки від вашого старанності.

Перед тим як приступити до монтажу, потрібно ознайомитися з технічними вимогами, без дотримання яких правильно встановити відкатні ворота не вийде.

Всі комплектуючі та складові конструкції воріт повинні підбиратися суворо з дотриманням нормативних навантажень, щоб в подальшому ворота не провисли.

Всі механізми, які відповідають за якість роботи, повинні кріпитися за допомогою електрозварювання.

При відкритті воротного полотна воно повинно відходити у внутрішню частину двору, і вам обов'язково потрібно передбачити стільки місця, щоб воно повністю йшло за огорожу.

Інструкція до роботи

Инструкция по установке

Складіть на папері план робіт і перелік необхідних матеріалів і інструменту, щоб в процесі установки відкатних воріт своїми руками вам не довелося докуповувати що-небудь.

Вам знадобляться:

 1. Дані про місцевість установки (глибина промерзання ґрунту для визначення глибини підстави).
 2. Повний набір металофурнитуры.
 3. Матеріал для обшивки каркаса.
 4. Необхідний інструмент.
Зверніть увагу! Безпосередньо перед розробкою плану ви повинні визначитися з параметрами підключення відкатних воріт до електроприводу або сигналізації (якщо установка буде проводитися з такими параметрами).

Правила монтажу воріт

Детали механизма ворот

Далі ми розберемо по порядку всі нюанси самостійної установки відкатних воріт. Для початку розглянемо всі етапи, які вам доведеться провести строго по порядку.

 • Пристрій фундаменту. Бо як відкатні ворота - це досить складний механізм, то для безперебійної роботи вам знадобиться облаштувати неглибокий фундамент.
 • Проводка електрокабеля. Це необхідно зробити, якщо ваші ворота будуть працювати від електроприводу, або ви встановите на ворота камеру спостереження.
 • Установка роликового пристрою.
 • Монтаж воротного полотна на прокатний механізм. Тут виготовляється навіс воріт без регулювань.
 • Фіксування фурнітури, уловлює створ воріт. Після установки механізмів відкатних воріт проводиться регулювання воріт, і кожен ролик буде відповідати за плавність ходу і якість руху полотна в прокатному механізмі.
 • Монтаж автоматики (якщо вона присутня у ваших планах).

Правильно облаштований фундамент - запорука успішної роботи

Фундамент для ворот

Починати роботу по облаштуванню основи воріт потрібно з планування траншеї. Зокрема, потрібно врахувати наступні параметри:

 • від кордону отвору потрібно відступити відстань, рівну половині ширини проїзду;
 • в залежності від конструкції воріт ширина фундаменту підбирається індивідуально, наприклад, при розмірі повної конструкції воріт в 40 см, фундамент повинен бути на 10 або 15 см ширше в обидві сторони;
 • на відміну від фундаменту будівель майстра розходяться в думці щодо його глибини, але більшість вважають, що такий фактор, як рівень промерзання, на це не впливає, і достатньо буде залити 40-50 см в глибину.

Підготовка закладного елемента

По суті, це армування фундаменту під відкатні ворота, тільки тут спочатку знадобиться своїми руками зварити конструкцію і тільки після цього опустити її в траншею з подальшою заливкою. Для цього знадобитися швелер 18-20 см або куточок таких же розмірів. З нього будемо варити каркас, а для армування підійде арматура з перерізом 12-15.

З швелера зварюється несуча конструкція за розмірами траншеї і після цього арматурою проварюють поперечні з'єднання. Тут якихось обмежень немає, можна прокласти її з відстанню один від одного в 15 див.

Зверніть увагу! Арматура легко замінюється іншим видом металевих виробів, наприклад, куточками.

Готовий каркас воріт занурюється в траншею, але перед цим не забудьте засипати і утрамбувати дно піском. Весь процес установки потрібно контролювати рівнем, щоб не допустити нерівній укладання. Якщо з якоїсь сторони будуть перекоси, то краще вийняти його і підрівняти дно траншеї, засипавши його піском. Також під час коригування зверніть увагу на поздовжню вісь швелера, щоб вона знаходилася на лінії паркану.

Зверніть увагу! Рівень фундаменту має бути врівень з рівнем дороги. Розмір дорожнього просвіту передбачте не більше 5 см, щоб не відбувалося проблем при використанні воріт в зимовий сезон.

Електрика: проводити чи ні

Подведение электрокабеля

Як було сказано вище, якщо ви вирішили своїми руками встановити технологічну конструкцію відкатних воріт, яка буде автоматично закриватися, то вам знадобитися проведення електрокабеля. Звичайно, відразу підвищується ціна робіт, і прокласти його потрібно саме на цьому етапі. Кабель прокладають у спеціальній гофре, і ховається він у фундаменті конструкції. Місце, де буде виходити пучок, розраховується заздалегідь, щоб було зручніше тягнути його в приміщення.

Монтаж ворітної рами

Для складання консолей відкатних воріт потрібні профільні труби. Розміри підбираються у відповідності з розмірами конструкції. Їх потрібно нарізати за розмірами і підготувати до зварювання. Фахівці радять зварювати каркас таким чином, щоб горизонтальні труби були поверх вертикальних стійок. Це допоможе у запобігання корозії, вам тільки залишиться «заглушити» горизонтальні поперечки. Коли ви зберете конструкцію, зачистите місця з'єднання і пофарбуйте раму захисною фарбою.

Зверніть увагу! Якщо ворота передбачено більше 1,5 метра в ширину, то для запобігання провисання через кожні 50 см потрібно приварювати поперечки.

Установка роликових підстав і полотна

Монтаж полотна откатных ворот

Роликове підстава вважається найбільш відповідальним механізмом, тому що на нього припадає все навантаження конструкції. І тому їх кріплення має бути максимально надійним, краще приварити швелеру.

Зверніть увагу! Щоб ворота працювали плавно і без затримок, кріпити ролики потрібно на одній площині. Для точності краще використовувати лазерні покажчики.

Після того як ви провели кріплення роликів, на них встановлюються ворота. Після цього проводяться контрольні заміри та регулювання стійкості.

Монтаж верхнього обмежувача

Установка верхнего ограничителя

На верхньому откатном стовпі монтується обмежувач, який буде зупиняти ворота і не давати їм з'їхати з направляючою. Крім цього він не дасть полотну розгойдуватися від вітру.

Зверніть увагу! Щоб мінімізувати розхитування воро, відкоригуйте притискання роликів, якщо зробити все правильно, їх робота дозволить воротах безперешкодно пересуватися в направляючих.

Фіксація кінцевого ролика і заглушок

На закінчення передній частині направляючого бруса фіксують кінцевий ролик і накривають торцевий зріз пробкою. Його прикріплюють і фіксують болтовим з'єднанням, а з іншого боку балки встановлюють пробку або такий же пристрій.

Останній ролик необхідний для того, щоб накочуватися на нижній уловлювач, зафіксований на наполегливому брусі воріт, при цьому вантаж на роликові опори зменшується. Заглушки необхідні, щоб запобігти можливість проникнення у внутрішній простір бруса снігу, бруду та сміття, що, в свою чергу, допомагає гарною і довгої роботи роликових кареток.

Монтаж уловлювача верхнього і нижнього

Монтаж уловителя

Уловлювачі монтуються до закладних, які знаходяться в стовпі, за допомогою болтових кріплень або зварювання.

Верхній уловлювач пом'якшує контакт створу воріт з опорою і лімітує його вертикальне розхитування при сильних вітрах. На верхньому куті фіксують скобу, порівнянну з уловлювачем. Все це захищає обидві поверхні від корозії.

Про нижньому уловлювачі було написано кілька слів раніше. Крім того, його монтують так, щоб останній ролик міг без перешкод заходити на нього, і тим самим надійно закріплюватися, не даючи воротах самим відкриватися при сильному вітрі.

Зверніть увагу! Останній ролик зменшує провисання створу при довгостроковій експлуатації, тому до його встановлення потрібно поставитися максимально відповідально.

На цьому установка відкатних воріт закінчується. Залишається лише обробити їх облицювальним матеріалом і пофарбувати. Якщо ви самостійно встановлювали відкатні ворота, то ваш безцінний досвід буде корисний всім читачам.

Відео

У цьому ролику схематично показаний процес монтажу відкатних воріт.

Максим Філіппов 10.08.14 16:40
Якщо купити якісні будівельні матеріали, то з встановленням відкатних воріт взагалі не буде жодних проблем. Я такі ворота у себе ставив у минулому році. Труднощів ніяких не було.

Статті по темі