Установка пластикового підвіконня своїми руками


Установка пластикового подоконника своими руками

Якісні і довговічні пластикові підвіконня в останні роки стали користуватися великою популярністю, завдяки практичності, красивому зовнішньому вигляду і доступною ціною матеріалу. Крім цього, якщо установка пластикового підвіконня своїми руками виконана, можна істотно заощадити, зробивши всі роботи швидко і з особливою ретельністю.

Затребуваність підвіконь з різних видів пластику пов'язана ще і з масової установкою віконних конструкцій з ПВХ, з якими вони дуже гармонійно виглядають. Слід також відзначити легкість пластику, його простоту в обробці і в подальшому догляді. Достатньо лише періодично протирати пластикову поверхню вологою губкою, і вона буде протягом тривалого часу залишатися доглянутою і чистою.


Пластиковый подоконник в интерьере

Широкий асортимент підвіконь дозволяє монтувати подібні конструкції на будь-яке вікно. Проте заздалегідь необхідно зауважити, що установка пластикового підвіконня вимагає від виконавця наявності певних навичок роботи з пластовими матеріалами, обов'язкового дотримання технології монтажу, використання тільки якісних сертифікованих матеріалів і комплектуючих елементів. Для виконання монтажу також слід підготувати певний набір спеціальних інструментів, необхідних для роботи з ПВХ продукцією.

Підготовчі роботи


Подготовка к монтажу подоконника

Перш ніж починається установка пластикового підвіконня своїми руками, проводяться попередні заміри віконного отвору для придбання необхідної кількості матеріалів і видаткових елементів. Якщо монтаж буде проводитися у вікно великих розмірів, довжиною понад 3 м, доведеться використовувати в процесі встановлення додаткові з'єднувальні деталі або спеціальний заповнювач для стикування пластикових поверхонь.

Після проведення замірів проводяться попередні розрахунки кількості матеріалів і підбір типу підвіконня, в тому числі його ширини. Обов'язково враховується розміщення опалювальних приладів, їх відступ від поверхні стіни і від віконного отвору. За нормативами виступ підвіконня по стіні від зовнішньої частини радіатора повинен бути не менше 50 мм.


Монтажная пена

Важливе значення надається грамотного вибору витратних матеріалів та основи конструкції. Для якісної установки пластикового підвіконня будь-якого типу знадобиться підготувати наступні матеріали:

  • Монтажний клей на розчинній основі або силіконовий герметик
  • Спеціальний клей конструкційний і будівельний на поліуретановій основі і грунт під нього
  • Монтажна піна двокомпонентна.

Який би метод монтажу пластикового підвіконня не був обраний, головне - попередньо вивчити рекомендації виробника матеріалів і витратних інгредієнтів. Наприклад, при використанні монтажної піни необхідно дотримуватися температурного режиму навколишнього середовища, зазначений на упаковці засобу. При застосуванні клеїв і стикувальних складів потрібно обов'язково підготувати і ретельно підігнати склеювані поверхні і дотримувати чистоту робочого процесу. Майже всі виробники пластикових підвіконь рекомендують встановлювати їх продукцію в приміщеннях при температурі навколишнього середовища не менше 18 °С.

Процес монтажу


Процесс монтажа пластикового подоконника

Після підготовки поверхні беруть пластикову панель підвіконня і підносять до вікна, прикладаючи її строго паралельно нижній частині вікна, заміряють фактичне відстань від основи до нижньої частини полотна. Це робиться для того, щоб заздалегідь підготувати дерев'яні опори необхідної товщини, на які в подальшому буде встановлено підвіконня.

За допомогою рулетки або косинця на поверхні пластику відмірюють всі внутрішні та зовнішні розміри полотна. Використовуючи заздалегідь підготовлений електричний лобзик, випилюють заготівлі точні розміри майбутнього підвіконня. Щоб було зручніше працювати, можна полотно покласти на стіл або скористатися двома табуретками.


Схема монтажа пластикового подоконника

В спеціальний паз - підвіконний профіль, внизу вікна, встановлюють підрізаний пластиковий підвіконня. За допомогою рівня виставляють поверхню, максимально рівно підставляючи з певним кроком під полотно заздалегідь підготовлені дерев'яні опори. Вони необхідні для забезпечення пластикового підвіконня розрахункової жорсткості в процесі його експлуатації.

Після встановлення всіх частин і деталей підвіконня з допомогою монтажного пістолета знизу поверхня запенивают монтажною піною. Спочатку закривають стик постановочного профілю і внутрішньої поверхні підвіконня для уникнення виникнення «містків холоду». Потім ретельно обробляють піною по периметру кожну дерев'яну опору для кращої їх фіксації. І в кінці вже запенивают зовнішній стик стіни і встановленого підвіконня.


Фиксация подоконника

Так, швидко і легко виробляється установка пластикового підвіконня, який уже на наступний день буде готовий до використання і проведення фінішних оздоблювальних робіт.