Установка унітазу своїми руками

Установка подвесного унитаза

При ремонті ванної кімнати і санвузла все частіше перевага віддається підвісних унітазів. Цей вид сантехніки не так давно з'явився в широкому поширенні, зате став сильним конкурентом класичним унітазів.

Преимущества подвесного унитаза

Що змушує робити вибір в користь підвісного унітазу?

 1. По-перше, зручність використання і прибирання санвузла.
 2. По-друге, відсутність видимих частин підводяться комунікацій до унітазу.
 3. По-третє, сучасний інтер'єр у ванній кімнаті або туалеті.

Установка унітазу своїми руками не являє собою нічого неможливого, хоча і потребує деякого терпіння і акуратності. Слідуючи докладної інструкції, це можна зробити протягом одного-двох днів.

Конструкція унітазу

Конструкция подвесного унитаза

Перш ніж приступити до установки підвісного унітазу, потрібно зрозуміти, як влаштований підвісний унітаз, і які особливості його кріплення. У конструкцію підвісного унітазу входять:

 • Зливний бачок з кнопкою зливу.
 • Унітаз, який представляє з себе чашу з водним отвором для води, що зливається, і вихідним отвором, який буде кріпитися до каналізаційного відводу.

Подвесной унитаз

 • Кріплення для унітазу, що поставляються в одному пакеті при купівлі сантехнічного обладнання.
 • Інсталяція або каркас, з допомогою якого можна регулювати висоту унітазу. Саме каркас забезпечує надійне функціонування унітазу після установки.

Особливості, які необхідно врахувати

Особенности подвесного унитаза

 1. Знайти підходяще місце для розташування підвісного унітазу. Так як спочатку буде кріпитися інсталяція або залізний каркас, необхідно перевірити, щоб стіна в ніші була не фальш-стіною і не гіпсокартонної, а капітальною.
 2. В ніші повинен бути обладнаний вихід каналізаційних труб для підключення унітазу діаметром не менше 11 см і труби невеликого діаметру для заповнення зливного бачка водою. Якщо їх немає у обраному місці, слід знайти інший варіант розташування підвісного унітазу або ж підвести труби самостійно.
 3. Після придбання унітазу потрібно придбати відсутні деталі для установки: герметик, клоччя. У деяких моделях потрібно шланг, по якому здійснюється подача води в зливний бачок. Так як всі комунікації будуть заховані, необхідно використовувати надійне обладнання: поліпропіленові труби, якісний герметик і ізоляцію.
 4. Перед початком монтажу унітазу бажано, щоб практично всі облицювальні роботи були закінчені, крім ніші, де буде знаходитися сантехніка.

Хід роботи по установці унітазу

Монтаж подвесного унитаза

 • Спочатку потрібно підвести труби: як каналізаційну, так і трубу для наповнення зливного бачка.
 • Потім встановлюється інсталяція - жорстка рама, до якої буде кріпитися зливний бачок. Так як на неї доведеться основну вагу не тільки унітазу, але і його користувачів, рама повинна бути міцно прикріплена до стіни і підлоги за допомогою дюбелів. Правильно закріплена, вона витримує вагу більше 100 кг
 • За допомогою будівельного рівня інсталяція вирівнюється по горизонталі і вертикалі. В ній є можливість регулювати за бажанням висоту установки унітазу. Вважається, що оптимальне розташування сидіння - на висоті від 40 до 50 см від підлоги. У цьому випадку між підлогою і підвісним унітазом відстань становить від 10 до 15-20 див.

Установка каркаса для унитаза

 • До зливного бачка, вміщеного в раму, потрібно підвести воду з допомогою поліпропіленових труб і перевірити його заповнення. Відразу ж встановлюється і зливна клавіша. Професіонали рекомендують використовувати для зливу пневматичну, а не механічну кнопку, так як вона показала себе більш стійкою при регулярному використанні.
 • Монтується випуск підвісного унітазу і каналізаційної труби. Слід провести перевірку: тимчасово приєднати унітаз і провести тестовий злив.
 • Після перевірки заповнення бачка і зливу потрібно остаточно перевірити кріплення інсталяції і обшити її гіпсокартоном, крім місця кріплення чаші унітазу. Отримана поверхня облицьовується підходящої плиткою - такий же, як і на інших стінах. Перед завершенням установлення сантехнічного обладнання необхідно дати просохнути нанесеному плиткового клею.

Установка конструкции в нишу

 • Останній кріпиться чаша унітазу. Для цього потрібно дві шпильки, які необхідно завести в каркас - жорстку раму і ретельно там закріпити.
Зверніть увагу! Головне - не забути спеціальну гумову прокладку, яка запобігає передчасні тріщини в області кріплення чаші унітазу.

Установка підвісного унітазу своїми руками є не більш складною справою, ніж обладнання підлогової сантехніки. Єдине, на що слід звернути увагу - нюанси підведення води і місця прилягання чаші до плитки, облицовывающей стіну. Використання підвісного унітазу вигідно не тільки з естетичної точки зору: так як всі комунікації заховані в раму інсталяції, мити підлогу поруч з унітазом і прямо під ним набагато легше і простіше, що значно підвищує санітарно-гігієнічні умови в санвузлі.

Відео

Даний ролик допоможе вам краще зрозуміти технологію монтажу унітазу.