Установка рушникосушки своїми руками

17.01.2021
2 977
Admin

Установка полотенцесушителя своими руками

  1. Необхідність використання рушникосушки
  2. Види рушникосушок
  3. Монтаж рушникосушки

Сучасний полотенцесушитель - це зручний і практичний аксесуар ванної кімнати, на ньому можна висушити рушники, він забезпечує теплом і крім цього відрізняється сучасним дизайном і приємною хромованою поверхнею. Іншими словами, полотенцесушитель - це справжня прикраса інтер'єру.

Необхідність використання рушникосушки

Зачем нужен полотенцесушитель

Дійсно, полотенцесушитель є відмінним помічником у господарстві. Його наявність забезпечує сухе і тепле повітря в приміщенні, що призначене для приймання ванних процедур, рушники, розташовані на ньому для просушування, постійно сухі і теплі. Виручає полотенцесушитель і під час відключення центрального опалення, в тому випадку якщо він має підключення до гарячого водопостачання або працює від електрики. Дуже часто у ванних кімнатах при стандартній плануванні не передбачено встановлення додаткових систем опалення, розрахунок забезпечення тепла в цьому випадку повністю покладається на невелику трубу гарячого водопостачання, яка не має ні естетичним виглядом, ні функціональністю. Тому перед власником квартири часто постає питання про необхідність заміни рушникосушки та вибору найбільш оптимальної його конструкції.

Види рушникосушок

Водяной полотенцесушитель

Сьогодні в будівництві використовується три види обладнання для сушіння рушників, що відрізняються одна від одної принципом роботи: це електричні, комбіновані та водяні. Звичайні водяні полотенцесушителі підключаються до системи опалення або гарячого водопостачання. Як уже йшлося раніше, цей спосіб підключення незручний тим, що при відключеннях в системах на літній період, такий полотенцесушитель залишається холодним.

Використання електричних або комбінованих моделей дозволяє в будь-який час використовувати додатково електропідігрів, що забезпечує стабільну оптимальну температуру самого обладнання і повітря у ванній кімнаті. Встановлення обладнання з електропідігрівом - це самий вірний спосіб позбутися від вогкості у ванній кімнаті.

Электрический полотенцесушитель

Рушникосушки, як і будь-який інший побутовий аксесуар, постійно піддається віянням моди, зміною стилів, набуваючи все нові форми і конструкції. Сучасні рушникосушки створюють з урахуванням широкого використання в якості гарного, що прикрашає інтер'єр обладнання і цілком функціональною сушки для рушників і дрібної білизни. Вибираючи конструкцію, слід звернути увагу на можливості монтажних робіт, обсяг, який вона буде займати. Цілком імовірно, що в сучасному інтер'єрі ванної кращим варіантом буде установка рушникосушки, який має своєрідну форму у вигляді квітки або конструкцію, яка може повертатися на 180 градусів.

Монтаж рушникосушки

Монтаж полотенцесушителя

Практично будь-який ремонт сьогодні можна провести власними зусиллями, достатньо мати необхідний навик поводження з інструментом, знати хоча б у теорії про те, що таке слюсарні роботи і відчувати себе господарем. Установка рушникосушки в принципі не складніше ремонту двигуна автомобіля, тому впоратися з цією роботою може кожен. У тому випадку, коли для установки потрібно використання зварювальних апаратів, спеціального інструменту для роботи з металопластиковими трубами, то краще звернутися до фахівців, так як їх професійне обладнання неможливо замінити звичайною викруткою або пассатижами. При монтажних роботах своїми руками слід дотримуватися наступних пунктів:

  • Полотенцесушитель встановлюється паралельно головній магістралі труб опалення.
  • Перед установкою устаткування виробляють монтаж байпаса, обхідного шляху у вигляді труби, яка з'єднує відрізки, що подає гарячу воду труби.
  • Байпас обладнується вентилем, вентилі встановлюються та подає відводить труби.
  • До рушникосушарки прикручують кронштейни для кріплення до стіни за допомогою дюбелів.
  • За допомогою фітингів полотенцесушитель з'єднується з байпасом.

Схема подключения полотенцесушителя

Установка електричного полотенцесушителя не потребує проведення додаткового ремонту або монтажних робіт. Стандартний електричний полотенцесушитель працює від домашньої електромережі, він підключається через розетку, що має заземлення. Принцип роботи електричного обладнання заснований на циркуляції всередині системи нагрітої робочої рідини - масла або антифризу.

Подключение полотенцесушителя

При установленні комбінованого обладнання, яке має вбудовані електричні нагрівачі Тени, необхідно встановити підключення рушникосушки до системи водопостачання (гарячого, холодного чи системи опалення) і передбачити підключення до електромережі, дотримуючись при цьому всі необхідні вимоги безпеки.

Читайте також: