Установка лічильників води своїми руками


Установка счетчиков воды своими руками

Заходи, пов'язані з встановленням лічильників води своїми руками, проводяться зазвичай в два етапи; при цьому спочатку вам доведеться укомплектувати цей прилад всіма необхідними для нормальної роботи додатковими пристроями, і тільки потім перейти до безпосередньої його встановлення.

Зборка комплекту лічильника


Комплект счетчика

Для нормальної роботи цього сантехнічного пристрою крім самого лічильника в комплект повинні входити фільтр грубого очищення води, що захищає виконавчий механізм від попадання в нього великих сторонніх частинок, а також зворотний клапан, необхідність в установці якого визначається діючими нормативами, що виключають можливість зворотного «відмотування» свідчень.

Крім того, в комплект пристрою входять так звані «американки» (спеціальні накидні гайки), що дозволяють при першій же необхідності дуже швидко демонтувати водяний лічильник. Найпоширенішою помилкою, яку здійснюють новачками при складанні всього комплекту в цілому, є порушення послідовності підключення до лічильника допоміжних пристроїв. Для уникнення такого порушення на кожному з цих пристроїв наносяться спеціальні мітки, оформлені у вигляді стрілок, що вказують напрямок руху води через прилад. У напрямку, відповідному цим вказівниками струму води через лічильник і слід збирати весь водомірний комплект.

Таким чином, фільтр підключається до лічильника з боку вістря вказівної стрілки, нанесеної на ньому, а зворотний клапан - з боку її хвостової частини. Для ущільнення таких накидних з'єднань не допускається застосовувати будь-які стандартні витратні матеріали (клоччя, спеціальну стрічку тощо). Для ущільнення такого приєднання використовуються виключно гумові (паранитовые) прокладки необхідного розміру.


Прокладки для уплотнения

Подібно до всього комплекту, коректність встановлення лічильників води своїми руками визначається правильністю вибору напрямку струму води через них. На цих приладах також наноситься мітка у вигляді стрілки, що вказує на правильне їх розміщення (при цьому правильним вважається напрямок від запірного вентиля до приладу). З урахуванням дотримання всіх зазначених на елементах системи напрямків і з допомогою накидних гайок і ущільнювачів вам без проблем вдасться зібрати повний комплект лічильника і перейти до наступного етапу робіт - встановлення.

Врізка лічильника у водопровідну систему


Врезка счетчика в водопроводную систему

Порядок врізки водолічильника в вашу водопровідну магістраль буде залежати від того, з яких труб остання виготовлена. Природно, що найбільш трудомісткою виявиться встановлення приладу обліку у водопровідну мережу, виготовлену з металевих труб. Для проведення робіт такого виду вам знадобиться ножівка по металу, а також спеціальне пристосування, за допомогою якого можна нарізати різьблення на трубах. Навіть якщо ви вирішите використовувати вже наявну на відсічному вентилі різьблення - вам все одно доведеться нарізати її на відповідній частині магістралі, до якої необхідно буде підключатися з іншого кінця.

У тому випадку, якщо ваша магістраль зібрана з поліпропіленових або металопластикових труб - їх встановлення зажадає від вас мінімальних витрат часу і власних сил.

Такі труби дуже легко ріжуться за допомогою звичайного кухонного ножа, а при сполученні їх з системою трубопроводу певні труднощі виникають лише при використанні поліпропіленових виробів. У цій ситуації вам буде потрібно спеціальний паяльник для труб і помічник, який добре володіє технікою пайки виробів з поліпропілену. З урахуванням усього сказаного операції по врізці лічильника в магістраль виконуються без яких-небудь утруднень.

Порядок проведення робіт


Порядок проведения работ

В першу чергу розрізаємо трубу і повністю зібраний комплект приладу приєднуємо до вже встановленого водопровідного вентиля, перекрывающему подачу води в магістралі. Ущільнення з'єднання в цьому місці виконуються тільки з використанням клоччя або спеціальної стрічки «фум». Після того, як лічильник повністю закріплений і зафіксований у потрібному положенні - необхідно прикинути за місцем довжину відповідної частини труби і відрізати її надлишки. Як раз в цьому місці вам необхідно буде або нарізати різьблення, або провести пайку з'єднання, а в разі використання металопластикових труб - встановити фітінг.


Фитинг для труб

Далі необхідно від'єднати від вже зібраного комплекту приладу обліку зворотний клапан з накидною гайкою і прикрутити його на підготовлену різьблення. Ущільнення місця з'єднання здійснюється за допомогою тієї ж клоччя або стрічки фум».


Уплотнение трубы при установке счетчика

Потім відновлюємо з'єднання зворотного клапана з лічильником, після чого можна відкрити вентиль і перевірити надійність різьбових з'єднань на предмет протікання. Після цього повторно перевіряємо правильність дотримання порядку підключення (по стрілках, нанесеним на корпусі приладів) і викликаємо представника водоканалу, який повинен опломбувати ваш лічильник.