Установка змішувача своїми руками


Установка смесителя своими руками

Питання установки змішувача включає в себе зазвичай ряд моментів, що стосуються в основному обраної вами моделі сантехнічного вироби. Згідно існуючої цінової класифікації всі вироби цього класу поділяються на змішувачі середньої категорії, розрахованої на масового споживача, і на елітну сантехніку вартістю від 300 доларів і вище.

Вироби першої групи продаються, як правило, без будь-яких документів або інструкцій по установці, що і зумовило необхідність розповісти в наведеної статті про те, як встановити змішувач своїми руками.

У той же самий час монтаж дорогих елітних змішувачів настільки індивідуальний, що приводити методику встановлення кожної конкретної моделі не має сенсу. Проблема знімається тим, що кожен змішувач має звичайно в своєму комплекті опис по установці, доповнене докладними схемами і інструкціями. Ну а коли ви досконало володієте методикою установки звичайного змішувача, то з дорогою моделлю вам впоратися не складе особливої праці.

Установка змішувача своїми руками не є чимось абсолютно нездійсненним для рядового обивателя і вам зовсім не обов'язково розлучитися з кругленькою сумою на оплату його установки.

З урахуванням того, що змішувачі розрізняються не тільки за ціною і виконанням, але і своїм функціональним призначенням - у розглянутій нами методиці враховані різні варіанти встановлення змішувачів, монтуємий в ванній кімнаті, на умивальники та біде, а також варіант монтажу цього виробу на кухонній мийці.

Підготовка до установки


Подготовка к установке

В якості прикладу розглянемо методику встановлення змішувача, розміщеного на стіні у ванній кімнаті, яка вважається найбільш складним для самостійного виконання.

Для демонтажу старого (якщо здійснюється заміна) та складання нового змішувача вам можуть знадобитися наступні інструменти:

  • два розвідних ключа з шириною розлучення не менше 32 мм;
  • газовий ключ другого розміру (номери);
  • потужні пасатижі;
  • шестигранні ключі на 6; 8; 10 і 12;
  • хрестоподібна і звичайна викрутки.

Крім того, для встановлення спеціальних перехідників вам може знадобитися стандартний ріжковий ключ 12 х14.

Для того щоб не подряпати при установці нікельоване покриття змішувача - можна використовувати в якості захисної оболонки звичайну вінілову ізоляційну стрічку, яка намотується трьома шарами на губки ключів і плоскогубців або ж на поверхні встановлюваних деталей.

Порядок установки


Порядок установки смесителя

Оскільки типові змішувачі зазвичай продаються у частково розібраному вигляді, то безпосередньо перед установкою необхідно їх попередньо зібрати. Для цього до основи змішувача потрібно в першу чергу приєднати душовою шланг, а слідом за тим встановити зливний «носик».

Окремі частини змішувача збираються досить легко і не вимагають застосування будь-яких інструментів, не рахуючи того, що потрібно злегка підтягти гайки розвідними ключами. Всі ущільнення між деталями при установці змішувача для ванної зазвичай виконуються за допомогою гумових (силіконових) прокладок, що додаються до комплекту вироби. А безпосереднє приєднання до діючого трубопроводу проводиться, як правило, з допомогою особливих накидних гайок і спеціальних перехідників.

Для якісної герметизації з'єднань застосовуються спеціальні ущільнювачі різьблення, в якості яких у домашніх умовах зазвичай використовується проста і зручна експлуатації ФУМ стрічка. Для надійної герметизації різьбового з'єднання необхідно у напрямку накручування гайки намотати на різьбу дванадцять - чотирнадцять витків такої стрічки, а вже зверху на неї накрутити цю гайку.

Відстань між накидними гайками змішувача і двома вихідними трубами водоканалу у ванній кімнаті не завжди збігаються - ось чому вам можуть знадобитися два спеціальні перехідники, які забезпечують повне узгодження сполук. Такі перехідники з одного кінця мають різьбу на три чверті дюйма, в той час як з іншого боку на них нанесена напівдюймова різьблення.

Спочатку на полудюймовую різьблення перехідника необхідно нанести (намотати) ФУМ-стрічку, а потім загорнути його до упору на отвір трубопроводу, не затягуючи поки до межі. Точно також слід вчинити і з другим перехідником, після чого спробувати розташувалися осі двох з'єднань на одному рівні.

Подібна система із двох перехідників дозволяє погоджувати подвійні різьбові з'єднання з досить широким спектром базових міжосьових відстаней і може застосовуватися практично для будь-яких видів змішувачів.

Для ущільнення переходу між зовнішньою різьбою перехідника і гайкою змішувача використовується стандартна гумова прокладка особливої форми, яка не розрахована на великі зусилля і легко може бути пошкоджена в разі сильного її затягування.

При її установці слід спочатку затягнути гайку до упору рукою, а потім загорнути ще на пів-обороту ключем. Після цього можна відкрити воду в монтується водоканалі і перевірити надійність з'єднання. Якщо вода після включення почне просочуватися з-під гайок - їх слід трохи підтягнути, щоб домогтися усунення течі.

При установці змішувача на кухню, умивальник, мийку або біде перехідники вам взагалі не будуть потрібні, оскільки підключення у таких випадках проводиться з використанням гнучких шлангів.

Корисні поради


Полезные советы

Найголовніше, що потрібно від вас - це не поспішати при проведенні всіх описаних вище операцій. Необхідно ретельно перевірити всі частини зібраних з'єднань і спробувати спочатку підігнати їх один одному (без установки ущільнювачів).

Перед початком роботи не забудьте перекрити всі канали водопостачання і закрити емаль ванни, мийки і умивальника в місцях проведення робіт якихось захисним покриттям (ганчірками, плівкою або скотчем, наприклад). Це дозволить вам уберегти емалеві покриття від випадкового ушкодження, що нерідко трапляється при роботі з масивним металевим інструментом.

І ще. Працювати вам буде набагато зручніше, якщо використовуваний вами при монтажі інструмент буде мати вузькі губки.