Установка пральної машини своїми руками


Установка стиральной машины

Сучасний ринок сантехнічної продукції дуже різноманітний. Це проявляється не тільки у великій кількості пральних машин, але і в супроводжують товари по їх установці. Як правило, пральну машинку пропонують встановити представники сервісних центрів, але вам цілком під силу установка пральної машини своїми руками.

Поетапний процес монтажу


Распаковка стиральной машины

Звільнивши пральну машинку від упаковки, необхідно вийняти пакувальну вставку, яка розташована в центрі дна машинки і видалити перед початком роботи транспортувальні болти. Це можна зробити за допомогою гайкового ключа, який повинен додаватися в комплекті з машинкою.

Вибір місця установки

Насамперед, потрібно визначитися з місцем установки пральної машини. В залежності від цього й інструменти можуть знадобитися різні. Необхідно звернути увагу на поверхню для встановлення. Найбільш поширеним класом віджиму вважається З клас. Він підтримує до 1000 оборотів в хвилину. Такий показник досить сильно позначається на стійкості машини.

Зверніть увагу! Потрібно вибрати як можна більш рівну поверхню. Цементна стяжка повинна бути вирівняна.

Якщо вона вже рівна, то можна приступити до вкручиванию ніжок, причому вони повинні бути як можна коротше. Щоб прикрутити ніжки пральної машини на однаковій висоті, потрібно покласти на машинку рівень по діагоналі. Це дасть можливість визначитися, яку ніжку подовжити, а яку вкоротити. Потім потрібно перевірити рівень по іншій діагоналі.


Регулировка ножек

Якщо все виконано вірно, значить пральна машинка встановиться рівно як по горизонталі, так і по вертикалі. З боків від машинки має залишатися вільний простір (орієнтовно з боків по 2 см і ззаду 10 см).

Зверніть увагу! Машинка не повинна стикатися з предметами меблів і поверхнями стін. Підставки для компенсації нерівностей підлоги неприпустимі.

Якщо рівня в наявності немає, підійде звичайна тарілка з водою. Як правило, пральні машинки працюють при стандартній напрузі в сучасних квартирах: 220-240 Ст. Необхідно враховувати роботу і інших електричних приладів у приміщенні. Загальна максимальна навантаження не повинна перевищувати 2,2 кВт.


Правила подключения стиральной машины

Мережевий шнур пральної машинки повинен мати заземлюючий провід. Він може бути замінений занулення, як це буває в більшості житлових будинків. Вилка від розетки повинна мати вільний доступ. Розетку потрібно встановити в безпосередній близькості від машини. Як правило, вони розраховані на навантаження струму 16 А.

Зверніть увагу! При використанні подовжувачів і перехідників клас захисту знижується, а пожежна небезпека зростає. По закінченні кожного прання необхідно відключати машину від електромережі.

Питання безпеки


Стиральная машина на кухне

Не потрібно забувати, що ванна кімната - дуже небезпечне приміщення по ураження електричним струмом. Для більшої безпеки рекомендують встановити вимикач-автомат. З точки зору електробезпеки встановлювати пральну машину у ванній кімнаті взагалі не рекомендують. Краще це зробити на кухні, в коридорі або в спеціально відведеному приміщенні, яке призначене для прання та прасування. Небезпека полягає в занадто вологому повітрі і мокрому токопроводящем підлозі. Крім того, відзначається велика кількість приладів та металевих труб. Якщо все ж планується машинку розмістити у ванній, її потрібно поставити на гумовий килимок, корпус заземлити.

Інструменти


Инструмент для установки машинки

При установці пральної машини знадобиться використання наступних інструментів:

  • розвідного ключа на 17 мм;
  • накидного ключа на 12 мм (має іти в комплекті з машинкою);
  • рівня;
  • стрічки ФУМ;
  • сантехнічного сифона з відводом;
  • відведення з кульовим краном.

Подача та відведення води


Подача и отвод воды

Після вибору місця установки потрібно буде визначитися з відведенням для набору води, а також приєднати до каналізації для зливу. Як правило, відвід пральної машини вже встановлений, щоб до нього можна було підключити додаткове обладнання. Якщо вільного відведення немає, його можна зробити за допомогою кульового крана, який отримують у будь-якому магазині сантехнічної продукції. Відвід потрібно одягнути на трубу з зовнішньою різьбою, що йде від стояка і не забути при цьому про стрічку ФУМ. Не обов'язково відключати весь стояк, досить перекриття квартирного крану подачі води.


Подключение стиральной машинки

Перед безпосереднім підключенням пральної машини до труб нового водопроводу або до труб, які давно не експлуатувалися, потрібно злити деяку кількість води, інакше забруднення можуть потрапити в машинку. Щільність з'єднання шланга потрібно обов'язково перевірити. Для цього до межі відкривають кран з подачею води. Якщо є домішки, можна скористатися фільтром. Щоб злити воду, в більшості сифонів є відведення під пральну машинку. Якщо сифон звичайний, то рекомендується його замінити. Це нескладно, потрібно лише 3 муфти, 1 шуруп, які потрібно щільно затягнути руками. Якщо зливний шланг не вдається дотягнути до відведення, то можна використовувати додатковий з перехідником.

Як бачите, установка пральної машинки не так складна, як може здатися спочатку. Можна приступати до прання.

Відео

Щоб ви могли своїми очима побачити процес, описаний вище, пропонуємо вам подивитися це відео.