Пристрій вентильованого фасаду


Устройство вентилируемого фасада

Вентильовані фасади користуються популярністю, яка пояснюється досить просто: додаткове утеплення стін, можливість приховати непривабливі поверхні. З чого ж вони зроблені і як проводиться монтаж? Про це і піде мова в даній статті.

Загальні відомості

Вентильований фасад - це свого роду пиріг з декількох шарів. На стіні будинку закріплюється мінераловатний утеплювач, наступний шар - супердиффузная мембрана, поверх неї решетування, останнім шаром є облицювальний матеріал.


Общие сведения о вентилируемом фасаде

Головна вимога до конструкції - наявність повітряного зазору між фінішної обшивкою і теплоізоляцією. Повітря циркулює, волога, що утворюється із-за прагнення теплих потоків повітря назовні, видаляється. У першу чергу поліпшується тепло - і звукоізоляція, додатково з'являється можливість різноманітного оформлення житла, оскільки в якості облицювання виступають різні матеріали: блок-хаус, сайдинг, керамограніт, камінь (штучний і натуральний) і т. д.

Зверніть увагу! Ще однією перевагою фасадів є «суха» установка. Проводити її можна в будь-який час року. Будинок при цьому може бути недавно побудованим, а може бути старим.


Схема устройства вентилируемого фасада

Ремонт фасаду простий - пошкоджена деталь змінюється на нову. Якщо монтаж був зроблений правильно, вентильований фасад прослужить десятки років. До недоліків можна віднести повітряний зазор, який сприяє поширенню вогню у випадку пожежі. Також потрібно враховувати, що при великій кількості виступів на будівлі (балкони, злами і т. д.) установка фасаду обійдеться в чималу суму.

Важливість правильного монтажу

Важность правильного монтажаТехнологія має багато переваг, але гарантовані вони тільки тоді, коли монтаж здійснюється фахівцями високої кваліфікації. Якщо технології установки не будуть дотримані, з'являться закупорки повітряних зазорів. Статися це може через випав утеплювача або открепившейся мембрани. Також можливо намокання або викривлення матеріалу.

Усунення дефектів буде дуже дорогим. Щоб проблем з фасадом не виникло, треба дуже ретельно вибирати будівельну організацію, яка проводить монтаж. Обов'язкова умова якості - наявність гарантійного і сервісного обслуговування, а також оптимальний підбір матеріалу, який залежить від кліматичних умов і архітектурних характеристик будівлі.

Як відбувається монтаж фасаду

В першу чергу встановлюється каркас. На нього ляже вага облицювання. Кріпити його можна на колоди, дошки, дерев'яний брус, камінь, цегла, бетон, будь-якого виду блоки. Обрешітка вибирається виходячи з ваги і типу облицювання. У більшості випадків дерев'яна каркасна система, але в цьому випадку товщина утеплювача повинна бути максимум 5 див.

Якщо теплоізоляція передбачає більш товстий шар або в якості облицювання використовуються керамогранітні плити, камінь або металлокассеты, то обрешітку роблять з металевих оцинкованих профілів і кронштейнів. Каркасна система з металу використовується і в тому разі, коли утеплення не планується, а потрібно тільки замаскувати нерівне і негарне основу. У цьому випадку кронштейни-підвіси кріпляться до стіни, до них кріпляться направляючі профілі, які нівелюють недоліки. Для утеплення після кронштейнів встановлюється теплоізоляція. Жорсткі плити вставляються в каркас або кріпляться до стіни тарілчастими дюбелями. Монтується теплоізоляція в один-два шари.


Особенности монтажа вентилируемого фасада

Теплоізоляційним матеріалом може бути кам'яна вата чи утеплювач на основі скловолокна. Коли монтаж плит зроблено, їх нудно захистити вологозахисним паропроницаемой мембраною, завдяки якій водяні пари будуть виводитися назовні, а от назад волога надходити не зможе. Кріплення мембрани проводиться або до стіни за допомогою тарілчастих дюбелів, або до каркаса. На наступному етапі напрямні профілі кріпляться так, щоб утворився повітряний зазор не менше 2,5 див. Останній крок - це монтаж на каркасну систему облицювального матеріалу.

Зверніть увагу! Повітря при цьому повинен безперешкодно циркулювати, як знизу, так і зверху.

Відео

Пропонуємо вам переглянути відеосюжет про роботу та монтажу вентильованого фасаду.

Той хто розуміє 20.06.14 20:20
якщо цю статтю взяти за інструкцію, то вийде не вент фасад, а ГІВНО

Статті по темі