Пристрій покрівлі з металочерепиці

Устройство кровли из металлочерепицы

Перед початком пристрою покрівлі з металочерепиці необхідно провести замір схилів даху. Вимір необхідно проводити з урахуванням перпендикулярного положення торців даху до лініями карнизів. Також потрібно підготувати підставу для кріплення металочерепиці. Стандартним в даному випадку є крок дощок 350 мм (дорівнює розміру поперечних ребер металочерепиці), при цьому використовуються дошки з розміром 32x100 мм. Якщо ребра черепиці відрізняються від стандарту 350 мм, то решетування встановлюється відповідним чином.


Устройство металлочерепичной кровли

Пристрій покрівлі з металочерепиці, де
а - розмір напуску; б - від карниза крок обрешітки 300мм, а в звичайних випадках 350мм.

Решетування на торцях даху повинна бути закрита суцільною обшивкою. Це також стосується і листів металочерепиці. Монтаж листів металочерепиці починається з торців даху.

Спочатку у карниза кріплять дошку, яка є направляючою. Після цього кілька аркушів кріплять одним шурупом і вирівнюють по карнизу. Потім листи кріплять остаточно. Нахлест аркушів скріплюється по верху хвилі металочерепиці, причому край з канавкою наступного листа укладається під попередній лист.

Монтаж покрівлі з металочерепиці


Монтаж кровли из металлочерепицы

При монтажі покрівлі з металочерепиці можна використовувати самозавинчивающиеся болти з ущільненнями A4 - 9x27 (просвердлювати отвори дрилем; частота - на кожну другу канавку), або самонарізувальні шурупи з шайбою ущільнювачем (частота - 6 шурупів на 1 м2).

Коник закривається спеціальним напівциліндричними елементом, що зручно укладывающимся на верхні кінці листів металочерепиці.

Схема расположения конькового элемента

Схема розташування конькового елемента.

Щоб уникнути утворення конденсату на внутрішній стороні металочерепиці, слід створити вентильований простір під покрівлею. Правильне пристрій покрівлі з металочерепиці представлено на малюнку нижче.

Конструкция крыши с кровлей из металлочерепицы

Конструкція даху з покрівлею з металочерепиці, де
1 - дерев'яна обрешітка; 2 - гідроізоляційний шар; 3 - металочерепиця; 4 - спрямованість руху повітря.

У місцях з'єднання схилів дахів робиться спеціальна конструкція - ендова, є жолобом.

Монтаж разжелобка ендовы

Монтаж розжолобка (ендови), де
1 - опорна конструкція; 2 - разжелобочный елемент.

Під час монтажу покрівлі з металочерепиці слід ходити у взутті з м'якою підошвою, а наступати в місцях на обрешітку і в місцях канавок металочерепиці.

При монтажі покрівлі з металочерепиці вам знадобляться різні комплектуючі. Для виходу на дах існує спеціальний, за формою ідентичний елемент покрівлі, але вже зі склопластику, що дозволяє без шкоди для зовнішнього вигляду металочерепиці здійснювати інсталяційні роботи. Існує також велика кількість елементів, необхідних для покрівлі, це водостічні труби, гаки для їх кріплення, торцеві елементи карнизів, елементи коника, а також сходи для даху, підйомна сходи та інші.


Доборные элементы кровли из металлочерепицы

Добірні елементи, необхідні для пристрою покрівлі з металочерепиці:
а - коньковий елемент; б - елемент з напівкруглим профілем для коника; в - торець для коника; р - торець для листів покрівлі; д - елемент карниза; е - ендова.


Укладка металлочерепицы


Красивая кровля из металлочерепицы