Пристрій теплої підлоги

17.01.2021
2 006
Admin

Устройство теплого пола

  1. Перевага теплої підлоги
  2. Плюси і мінуси теплої підлоги
  3. Пристрій теплої підлоги

Затишок нашого будинку тісно пов'язаний з підтриманням комфортної температури. Жити в холодному приміщенні не тільки не комфортно, але і небезпечно, так як є ризик захворіти на простудні та іншими захворюваннями. На щастя, існує такий чудовий і зручний спосіб рівномірного обігріву приміщення як пристрій теплої підлоги. Технологія і принцип роботи теплої підлоги буде детально розглянуто в цій статті.

Перевага теплої підлоги

Спершу слід розібратися у відмінностях і переваги теплої підлоги у порівнянні зі звичайним водяним опаленням. Перша якість - незрівнянний комфорт теплої підлоги. У батареї ж тепло буде відчуватися на відстані лише 1,5 - 2 метрів, отже, звичайні батареї прогрівають приміщення нерівномірно. У випадку з теплою підлогою, що обігрівається площа буде значно більше, ніж площа батарей і приміщення буде прогріватися рівномірно.

Технология теплого пола

Технологія теплої підлоги.

Плюси і мінуси теплої підлоги

Слід також відзначити і деякі підводні камені теплої підлоги. Пов'язані вони з тим фактом, що ідеально комфортною температурою є діапазон від 25 до 28 ºС. У випадку з теплою підлогою, область комфорту розташована в нижній частині кімнати, на відстані 1 метр. У верхній же частині повітря буде більш холодний, але слід також зауважити, що він не викликає у людини дискомфорту.

Позитивною якістю теплої підлоги в цьому випадку є можливість управління температурою, і в разі необхідності можна швидко збільшити температуру в будь-який момент. Дана можливість застосовна тільки до електричних теплих підлог. Що стосується водяних підлог, то швидке регулювання температур в них буде не можлива.

Великий вплив на швидкість нагріву і збереження тепла надають в першу чергу матеріал покриття підлоги, а також меблі, килимові покриття. Тому при влаштуванні теплої підлоги слід також продумати, які матеріали краще використовувати, щоб уникнути втрат тепла.

Безопасность теплого пола

Безпека теплої підлоги.

Пристрій теплої підлоги

Як видно з малюнка, пристрій теплої підлоги досить просте. Підлога монтується на теплоізоляційному матеріалі, укладають стрічку нагрівання, заливають піщано-цементним розчином, після чого проводять монтаж підлогового покриття.

Устройство теплого пола 2

Пристрій теплої підлоги.

Основною характеристикою теплої підлоги є питоме тепловиділення (буває від 15 до 25 Вт/м). Слід пам'ятати, ізоляційний матеріал, що покриває нагрівальний елемент, може витримати температуру понад 100 градусів. Якщо ж цементування пройде не якісно, то відбудеться перегрів кабелю і може статися замикання.

Окремо слід сказати про ремонт підлоги. Це дороге і дуже клопітка заняття, тому що точно визначити ділянку пошкодження кабелю неможливо, тому слід вибирати кабель з найбільш високим тепловиділенням, а також дотримуватися норми при розміщенні нагрівального кабелю. Альтернативним рішенням, що не має таких поломок, є водяний тепла підлога. Звичайно, і у водному теплому підлозі можливі ускладнення, наприклад, тріщина в трубах. Але подібні проблеми можна мінімізувати, виконавши відповідну гідроізоляцію.

Детальну інформацію про пристрій теплої підлоги ви можете прочитати в статтях про електричний тепла підлога і про укладання водяного теплої підлоги.

Читайте також: