Утеплення фундаменту своїми руками

17.01.2021
2 411
Admin

Утепление фундамента своими руками

  1. Особливості різних видів теплоізоляції фундаменту
  2. Важливі особливості утеплення
  3. Технологія теплоізоляції фундаменту зовні і всередині будівлі
  4. Відео

Теплоізоляція підвального приміщення, фундаменту та перекриття першого поверху є важливим етапом будівництва будинку. Сучасні матеріали дозволяють виробляти утеплення фундаменту своїми руками швидко і якісно на будь-якій стадії зведення будівлі, а також після закінчення робіт в процесі експлуатації будівлі. Це пояснюється удосконаленням нових ізоляційних технологій, їх доступністю за ціною і техніки нанесення.

Недостатнє утеплення підстави будівлі призводить до значних втрат тепла, проникнення холоду у внутрішні приміщення і з часом стає наслідком втрати конструктивної цілісності будівель. Головне - це ще на початковому етапі підібрати найоптимальніший матеріал, з урахуванням вихідних умов об'єкта та його подальшої експлуатації.

Особливості різних видів теплоізоляції фундаменту

Особенности теплоизоляции фундамента

Як правило, фахівці рекомендують виконувати утеплення фундаменту зовні. Це пов'язано з тим, що зовнішня теплоізоляція більш надійно захищає конструкції промерзання, не сприяє появі конденсату і перешкоджає проникненню всередину приміщень холодних потоків повітря. Варто виділити ще одну важливу перевагу зовнішньої теплоізоляції - ефективний захист споруди від грунтових вод.

Материалы для утепления фундамента

Іноді з економічної точки зору або з конструктивних причин робити зовнішнє утеплення неефективно або зовсім неможливо. Це може бути пов'язано з великим обсягом підготовчих і демонтажних робіт, цілісністю примикають відводів води або при складному доступ до фундаменту будинку. У таких випадках теплоізоляція наноситься з внутрішньої сторони конструкції. Особливо часто використовується таке утеплення експлуатованих в підвалах і цокольних поверхах.

Якщо спочатку в теплоефективності фундаменту і його захист від вологи була допущена помилка або неправильно були виконані роботи на стадії будівництва, слід грамотно облаштувати дренажну систему відведення води, зробити якісну гідроізоляцію з зовнішньої сторони і тільки після цього приступати до утеплення фундаменту.

Важливі особливості утеплення

Якщо конструкція будинку не передбачає облаштування підвального приміщення або цокольного поверху, то в першу чергу необхідно виконати комплекс заходів з утеплення підлоги. Але і від теплоізоляції фундаменту не можна відмовлятися. Якісно виконане зовнішнє утеплення в процесі експлуатації виключає можливість проникнення холодного повітря в місцях з'єднання стінових конструкцій і підлоги першого поверху.

Важные особенности утепления

Зовні утеплення фундаменту своїми руками рекомендується проводити з допомогою екструдованого пінополістиролу, відрізняється відмінними теплоізоляційними властивостями, підвищеною стійкістю до займання, високою міцністю на стиск і простотою монтажу. Найбільш доступний за ціною матеріал - це пінопласт, який сучасні виробники пропонують в великому асортименті, різної товщини і щільності. Підбирається утеплювач за габаритними розмірами і показниками теплоефективності з урахуванням вихідних параметрів будівлі, умов його подальшого використання і кліматичних особливостей регіону. Розрахунки проводяться після ретельних вимірів фундаменту і поверхні підлоги.

Технологія теплоізоляції фундаменту зовні і всередині будівлі

Работа по утеплению фундамента

Утеплення фундаменту зовні проводитися після проведення ряду підготовчих робіт, звільнення від поверхні ґрунту та максимального її очищення. Роботи по теплоізоляції рекомендується проводити в суху погоду, фіксуючи утеплювач до заздалегідь висушеної площині.

Якщо на підставі неправильно зроблені гідроізоляційні роботи або захист від вологи зовсім відсутня, слід нанести на поверхню будь-який тип гідроізоляція.

Плити пінополістиролу з зовнішньої поверхні фундаменту монтують з допомогою спеціальної мастики або клею. Додатково утеплювач рекомендується фіксувати потужними дюбелями і накривати зверху міцною поліетиленовою плівкою, перед тим як засипати підстава піском або грунтом.

Процесс утепления фундамента

Важливим моментом при монтажі утеплювача є той факт, що листи утеплювача повинні розташовуватися вище поверхні грунту на 40-50 див. Таким чином, виконується захист конструкції фундаменту від значних обсягів снігу в зимовий період, переохолодження підстави і проникнення всередину холодних потоків повітря. Зверху утеплювача на цокольній частині будинку наноситься вирівнююча суміш і обробний матеріал.

Пенополиуретановая плита

Для внутрішньої теплоізоляції фахівці рекомендують використовувати пінополіуретан, який має мінімальну товщину матів при високій теплоефективності. З даним матеріалом легко працювати, кроїти і фіксувати до поверхні підстави. За експлуатаційними і технічними показниками мати підбираються з урахуванням того, опалюється підвал чи ні. Кріпиться утеплювач з допомогою спеціального клею і глубокопроникающих дюбелів. Зверху на матеріал наноситься армована металева або пластикова сітка, після чого проводиться нанесення вирівнюючого шару під подальшу обробку.

Пенополистирольные плиты

У житлових приміщеннях кваліфіковані майстри радять виконати роботи по ізоляції поверхні підлоги, щоб запобігти втрати тепла з внутрішніх приміщень. Зазвичай на підлогу укладають пінополістирольні мати, які потім армують сталевою сіткою і заливають вирівнює стяжкою. Якщо ремонт в кімнатах вже виконано або немає можливості підняти рівень підлоги, можна використовувати нові технології утеплення у вигляді збірного підстави підлоги системи Кнауф, які займають мінімальну товщину, орієнтовно 3-4 див.

Теплый пол на первом этаже

Для підвищення затишку та комфорту на першому поверсі можна облаштувати електричні або водяні теплі підлоги. Однак під них обов'язково укладається теплоізоляція з відбиваючим фольгованим матеріалом, який буде підвищувати ефективність обігріву приміщень протягом усього часу використання системи додаткового опалення.

Відео

Про важливість утеплення фундаменту дізнайтеся з цього ролика.

У цьому відео показано технологія утеплення фундаменту.

Читайте також: