Утеплення гаража: піклуємося про автомобілі в холодну пору року


Утепление гаража

Нерідко теплий гараж в заміському будинку виконує відразу кілька функцій: нарівні з місцем для стоянки автомобіля, він використовується для зберігання інвентарю, інструменту, будівельних матеріалів або в якості домашньої майстерні. Але утеплення гаража вимагає зваженого підходу: з-за неправильної організації авто може постраждати більше, ніж від морозів і противоледных реагентів. Що потрібно враховувати?

У пошуках компромісу


В поисках компромисса

У холодну пору року температура, оптимальна для зберігання автомобіля, не повинна перевищувати 5°C - це значення наведено в СНиП 21-02-99 "Стоянки автомобілів" для опалювальних гаражів. І в даному випадку важлива не максимальна температура, а значні температурні перепади між гаражем і вулицею. Вони негативно впливають на лакофарбове покриття кузова і сприяють накопиченню вологи у його порожнинах.

Після кожного виїзду з автомобілем в гараж потрапляє волога, і при його нагріванні до кімнатної температури вологість у закритому приміщенні може досягати до 100%. Ці негативні фактори призводять до прискореної корозії металевих елементів кузова. З іншого боку, в морози стіни та покрівля неопалюваного гаража захистить авто тільки від негоди, але не від холоду, а про шкоду низьких температур для ущільнювачів і холодному пуску мотора знають усі автомобілісти.

Компромісним рішенням є якісне утеплення гаража, яке дозволить при необхідності, наприклад, для ремонту або роботи в майстерні, прогріти приміщення до температури 15-18°C, а в морози - підтримувати температуру трохи вище 0°C.

Вентиляція і теплоізоляція

Для видалення вологи з приміщення необхідно почати з пристрою ефективної вентиляційної системи. У гаражах невеликої площі з цим завданням впорається припливно-витяжна вентиляція. Як правило, приплив повітря з вулиці забезпечують решітки у нижній частині гаражних воріт, а відведення вологи - труба, діаметром 15-20 см, біля протилежної стіни.


Приточная вентиляция в гараже

Вона проходить через перекриття та покрівлю, має дефлектор і утеплюється для того, щоб перешкодити утворенню конденсату.

Зверніть увагу! Для створення хорошої тяги необхідно, щоб перепад висот між припливними отворами і кінцем витяжної труби становила не менше 3 м.

Після цього можна переходити до утеплення.


Напыляемый пенополиуретан

Одним з найбільш підходящих матеріалів для цього є напилюваний пінополіуретан Екотермікс, і на це є відразу кілька причин. По-перше, мінімальна серед інших матеріалів теплопровідність - це дозволяє без зниження ефективності зменшити товщину шару утеплювача, заощадивши корисну площу гаража.


Утепление материалом экотермикс

По-друге, напилюваної теплоізоляція володіє високою адгезією - на відміну від плитних утеплювачів, вона не вимагає додаткового кріплення. У сукупності з малою вагою це служить вирішальним перевагою при утепленні металевих гаражних воріт, які складно ізолювати з використанням жорстких плит, при цьому уникаючи підвищеного навантаження на стулки.


Утепление гаража напыляемым пенополиуретаном

Крім металу, Екотермікс надійно прикріплюється до будь-яких матеріалів, включаючи цеглу, бетон, дерево, штукатурку або гіпсокартон. Утеплювач відрізняється високою стійкістю до механічних пошкоджень і агресивних хімічних речовин. При цьому технологія його монтажу залишається гранично простий: це дозволяє утеплити гараж всього за один день, притому, що гарантований термін служби Экотермикса становить 50 років.

Відео

Пропонуємо вам переглянути короткий ролик про переваги утеплювача Екотермікс.