Утеплення даху зсередини своїми руками


Утепление крыши изнутри своими руками

Буває, що недостатня теплоізоляція даху проявляє себе відразу після монтажу, або в процесі експлуатації. Тоді потрібно буде утеплювати дах зсередини, незважаючи на те, що професійні будівельники рекомендують вдаватися до такого способу вкрай рідко. Це пояснюється тим, що дах являє собою конструкцію, що має складний температурний і вологісний режим. Постійно відбувається процес нагрівання і охолодження.

Будь-який матеріал, що використовується для термоізоляції, втрачає свої позитивні якості при намоканні, а вологу він може набрати як з боку вулиці, так і з внутрішньої сторони будинку. Будинок повинен випускати вологу, оскільки також є джерелом вологи, а теплоізоляційні матеріали повинні пропускати вологу поки її пари не опиняться за межами дому. Такий варіант не вийде, якщо мова йде про вже встановленої покрівлі. Але це не означає що утеплення даху зсередини своїми руками неможливо.

Основні теплоізоляційні матеріали для даху


Материалы для утепления крыши

  1. Керамзит. Даний утеплювач є досить ефективним, але в цьому випадку, є ряд обмежень. Його застосування можливе лише на скатної неексплуатованої даху. Мова йде про те, що не можна активно відвідувати дах, тому що ходити по досить пухкому матеріалу незручно і небезпечно, оскільки можуть утворюватися прогалини. Якщо все-таки прийнято рішення про використання в якості наповнювача керамзиту, то потрібно зробити стяжку з цементу. Зрозуміло, такий варіант не передбачає наявність мансарди на даху, а також житлових або технічних приміщень. Для них він потрібен і непридатний. Цей матеріал не застосовують при утепленні плоского даху зсередини.
  2. Мінеральна вата. Для цього потрібно встановити обрешітку з бруса. Її товщина така ж, як товщина утеплювача, причому утеплювач повинен міститися між латами. На ці колоди настилають твердий матеріал (як правило, ДСП). Аналогічна ситуація з пінополістиролом, але в цьому випадку риштування не знадобиться, так як листи укладають впритул.
  3. Піноплекс панель. Вважається найкращим варіантом, оскільки цей матеріал з одного боку має приклеєну плиту з цементу і стружки, що дозволяє укладати його безпосередньо на дах і експлуатувати.

Процес утеплення даху


Процесс утепления крыши

Основні варіанти утеплення даху зсередини передбачають використання матеріалів в рулоні (різновиди мінеральної вати) і матеріалів в листовому форматі (піноплекс, пінополістирол).

Потрібно обшити стелю дерев'яними брусками паралельно один одному.

Зверніть увагу! Їх товщина повинна відповідати матеріалу теплоізоляції. Як правило, в основі цих розрахунків лежить температурний режим конкретної місцевості.


Рулонные материалы

Між брусками відстань відповідає ширині утеплювача (в рулоні або аркуші).

Після того як у стіни закріплений перший брусок, до стелі потрібно приклеїти смугу утеплювача. Таким же чином кріпляться наступні бруски з смугами утеплювача. До другої стіні також потрібно прикріпити брусок. Якщо наступна смуга з-за цього не поміщається, її треба підігнати під потрібні розміри. По закінченні робіт конструкція обшивається з брусків. В якості матеріалу для обшивки може служити гіпсокартон. Під нього потрібно встановити пароізолірующую плівку, після чого можна приступити до чистової обробки стелі.


Произведение замеров

Якщо дах скатний, використовувати мінеральну вату для утеплення буде використати складніше через її гігроскопічних властивостей - здатності поглинати водяні пари з повітря. Тоді її потрібно набити між кроквами, а зверху укласти плівку пароізоляції. Зовні утеплювач захищається від вологи самою покрівлею. Зверху плівки набивають обрешітку. Товщина бруса при цьому досягає 5 див. На неї можна вже встановити декоративну обшивку. Утеплення даху зсередини готово!

Зверніть увагу! Необхідно зробити зазор з повітря між плівкою пароізоляції і обшивкою. В іншому випадку, обшивка може бути пошкоджена конденсатом, який неодмінно буде накопичуватися в даній конструкції.

Для кріплення листових матеріалів виділяють 2 способи. Перший - схожий зі способом матеріалів в рулоні і передбачає кріплення листів між кроквами.


Крепление материала

Проте він менш ефективний, оскільки обшивка з кроквами буде стикатися. Якщо для утеплення даху використовується або пінополістирол пеноплекс, то повітряний зазор можна не робити, оскільки ці матеріали погано вбирають вологу. Крім того, не знадобиться додаткова решетування, оскільки допустимо кріплення декоративної оббивки, безпосередньо до крокв, але з шаром пароізоляції.


Закрепление утеплителя

Більш ефективний спосіб (хоч він і складніше) полягає у прокладанні крокв утеплювача по внутрішній поверхні суцільним шаром. Декоративна обробка в цьому разі кріпиться через утеплювач безпосередньо до крокв. Під обшивку укладають пароізолірующую плівку.

Таким чином, кожен забудовник індивідуального житла може самостійно вирішити на якому способі зупинитися, зваживши всі «за» і «проти» і підрахувавши витрати на матеріали.

Відео

Пропонуємо вашій увазі відеоролик, присвячений утеплення даху.

Ян Гур'єв 08.04.14 20:46
Ми самі утеплювали дах. Використовували для цього пінопласт. Вийшло досить тепло. Та й зробити це було просто

Костя Єфремов 08.04.14 22:36
Утеплювати дах варто в жодному разі. І матеріал можна вибирати будь-який. Я особисто зробив утеплення за допомогою мінеральної вати. Вона мені сподобалася, її легко використовувати і коштує вона не дорого.

Статті по темі