Утеплення вікон на зиму своїми руками

17.01.2021
2 662
Admin

Утепление окон на зиму

  1. Самостійно утеплення дерев'яного вікна
  2. Додаткове утеплення
  3. Відео

Під час зимових морозів всім хочеться приходити в теплий і затишний будинок, а саме від герметичності вікон багато в чому залежить температура в приміщенні. Однак не варто думати про те, що утеплення вікон на зиму своїми руками необхідно лише при наявності старих дерев'яних рам, оскільки проблеми можуть бути і з пластиковими прорізами, якщо при їх установці не була дотримана технологія, або закінчився експлуатаційний термін.

Самостійно утеплення дерев'яного вікна

Утеплення віконного отвору полягає у створенні герметичності всіх з'єднань і стулок. Як правило, для цих цілей використовуються матеріали, що дозволяють заткнути щілини і загерметизувати притвори.

Старый способ утепления окон

Кожен з нас знайомий зі старим перевіреним способом утеплення, для якого потрібно вата, папір та клейстер. Незважаючи на те, що цим методом вже не один десяток років, він залишається популярним при утепленні вікон на дачі, в приватному будинку або в квартирі.

Утепление окон паролоном

Для цього вам буде потрібно законопатити щілини за допомогою ножа і вати (синтепону), а потім наклеїти паперові смужки. Для утеплення вікна ви можете так само придбати малярний скотч, готові паперові смужки або нарізати їх своїми руками. Щоб приклеїти папір, необхідно приготувати клейстер за таким рецептом: 2 ст. л. крохмалю розвести в 200 мл холодної води, а потім поступово влити в масу літр окропу, при цьому ретельно розмішуючи до тих пір, поки клейстер не загусне. Крім того можна приготувати солодку воду з 2 столових ложок цукру і склянки води.

Рецепт клейстера

Існує також і більш сучасний спосіб утеплення, який полягає у використанні силіконових герметиків. Для полегшення цього процесу варто скористатися спеціальним пістолетом, які дозволить утеплити вікна за короткий час.

Силиконовый герметик

Перш ніж заповнювати щілини силіконовим наповнювачем, необхідно ретельно очистити поверхню від забруднень. Для того щоб силікон був не помітний на вікні, варто віддати перевагу білому або прозорого поліуретану.

Додаткове утеплення

При наявності дуже старих і застарілих вікон для їх утеплення вам буде потрібно додаткові утеплювальні заходи, крім вищеописаної закладення. Це робиться наступним чином: візьміть викрутку або інший плоский міцний предмет, з допомогою якого видаліть штапики, що утримує скло. Дійте обережно, знявши спочатку штапики знизу, потім збоку і зверху в останню чергу. Одягнувши на руки рукавички, приберіть скло.

Після чого зробіть зачистку всій оброблюваної поверхні і нанесіть на неї силіконовий ущільнювач по всьому периметру. Після цього поверніть на місце скло і зафіксуйте його штапиками.

Утеплюючи на зиму старе вікно, варто завчасно придбати додаткові рейки, оскільки старі можуть зламатися в процесі монтажу.

Покраска старых окон

В процесі утеплення вікна паралельно можна виконати ремонтні роботи: провести шпаклівку тріщин, фарбування рам, заміну ручок і клямок.

Ті елементи вікна, які ви плануєте відкривати, варто утеплювати по-іншому. Можна скористатися клейким трубчастим утеплювачем, який легко не тільки завдається, але і видаляється без залишку.

Трубчатый утеплитель

Якщо такі утеплюючі заходи не вирішують проблему, можна додатково придбати стрічки, виготовлені з поролону. Вони надійно захистять вікно від протягів протягом всієї зими, але, на жаль, є токсичними.

Утепление окон полиэтиленом

Мабуть, самим незвичайним способом у боротьбі з протягами є утеплення вікна плівкою іл поліетилену. Даний матеріал натягують з внутрішньої або зовнішньої сторони вікна по периметру, фіксуючи її за допомогою цвяхів або скоб. Щоб не пошкодити плівку під 8 мм скоби підкладають ізоляційну стрічку, або пластикову накладку.

Выбор полиэтиленовой пленки

Щоб зробити правильний вибір плівки для утеплення вікна на зиму , необхідно врахувати кілька нюансів:

  • Матеріал повинен бути досить міцним, а чим міцніше плівка, тим гірше її світлопропускна здатність. Якщо віддати перевагу тонкій плівці, вона швидко прийде в непридатність під впливом морозів. Відмінним варіантом стане армована скловолоконна плівка, але виглядає вона не дуже привабливо. Зате здатна пережити мінусові температури до 40 градусів.
  • Для покупки плівки треба вирушати в спеціалізований магазин, а не на ринок. Це дасть гарантію тривалого експлуатаційного терміну. А якщо ви не впевнені у виборі, в магазині вас завжди проконсультують.

Про заходи щодо утеплення віконних прорізів необхідно подбати завчасно, щоб не впадати в паніку з настанням зимових холодів. А вищеописані методи допоможуть вам вирішити поставлену задачу без особливих зусиль та фінансових витрат. У будь-якому випадку при першій же можливості варто поміняти старі вікна на нові сучасні склопакети і тоді проблеми з утепленням залишаться для вас у далекому минулому. Зимові морози більше не будуть асоціюватися з безліччю турбот, а лише з домашньої і затишною атмосферою.

Відео

З даних сюжетів ви дізнаєтеся, як утеплити вікна на зиму.

Ще один незвичайний спосіб утеплення вікон.

Читайте також: