У який колір пофарбувати стелю


В какой цвет покрасить потолок

Більшість господарів, які планують провести ремонт свого житла, рано чи пізно починає замислюватися про те, в який колір пофарбувати стелю в квартирі. При вирішенні цієї непростої задачі можуть розглядатися наступні можливі варіанти:

 • забарвлення у типовій білий колір;
 • оздоблення під колір інтер'єру;
 • використання темних кольорів;
 • закриття стельової поверхні фарбами яскравих і контрастних тонів.


Белый потолок

Використання класичного білого кольору помітно збільшує візуально сприймається простір кімнати і робить її більш просторою. Цей варіант фарбування стелі чудово поєднується з іншими видами обробки і поєднується з більшістю відомих стилів. Стеля під колір оточення надає отделываемому приміщенню більш цілісний і гармонійний вигляд.


Темный потолок в интерьере

Темні кольори застосовуються в тих випадках, коли в приміщенні великої площі необхідно створити додатковий комфорт або ж підвищити затишність маленьких кімнат. Крім того, використання темних кольорів дозволяє приховувати невеликі шорсткості на стелі з урахуванням збільшення потужності використовуваних освітлювачів.


Сиреневый потолок

При використанні контрастних кольорів ви зможете оформити приміщення в оригінальному або, як кажуть, стильному ключі з можливістю регулювання інтенсивності кольору. При цьому важливо навчитися підбирати комбінації кольорів, вдало поєднуються один з одним (бузковий стелю і білі стіни, наприклад).


Голубой потолок

Вплив освітлення та інших факторів


Влияние освещения на цвет полотка

При підборі колірної комбінації має враховуватися те обставина, що яскраве електричне освітлення здатне змінити колірний відтінок. Так, стеля, забарвлений яскраво-фіолетовим барвником, наприклад, набуває при освітленні темнувато-червоний відтінок, а чисто червоні кольори стають більш насиченими. Що стосується інших кольорів, то жовте забарвлення при сильному освітленні стає трохи світліше, а синя - навпаки, втрачає свою насиченість.


Цвет потолка в интерьере

Крім того, необхідно врахувати, що вибраний вами колір в різних колірних комбінаціях буде виглядати по-різному. При певному поєднанні використовуються барвники здатні послаблювати один одного, а деякі, навпаки, мають властивість підкреслювати іншу забарвлення.


Розовый потолок

Практика показує, що можливість комбінування колірних гам практично не обмежена, так що кожен виконавець може вибрати підходящу для нього палітру з урахуванням сформованих переваг і специфіки приміщення.

Рекомендації фахівців


Советы специалистов по выбору цвета потолка

У тому випадку, якщо ви вирішили відмовитися від білого кольору - вам доведеться дотримуватися наступних правил:

 1. Стелі у ванній кімнаті повинні мати ту ж забарвлення, що і стіни.
 2. Поверхні, які мають рельєфну або шорстку структуру допускається фарбувати лише білою або кремовою фарбою. При цьому високі склепінчасті стелі в більшості випадків фарбуються в білий колір.
 3. При бажанні зробити стелю під колір стін для його обробки повинен використовуватися той же барвник, але в розведеному вигляді. Інакше через оптичного ефекту, пов'язаного з віддзеркаленням світла, нанесений на стелю барвник буде виглядати трохи темніше, ніж на стінах.
 4. У тому випадку, якщо стіни оздоблені рожевим - для стелі слід вибирати червоний або бордовий колір, забезпечує непоганий контрастний ефект.
 5. Для фарбування стель можна використовувати і барвники блакитного кольору, що нагадують небесний звід.
 6. У квартирах зі стінами, обклеєними типовими шпалерами, стеля обробляється барвником, колір якого повинен збігатися з фоном шпалерного малюнка.
 7. Не слід застосовувати для обробки стелі фарбувальні матеріали, відтінок яких значно темніше покриття стін.
 8. У місцях громадського користування (в їдальнях, кафе, ресторанах, клубах і барах), а також у молодіжних розважальних центрах допускається фарбувати стелі в темні тони. При цьому колір стельового покриття підбирається з урахуванням цільового призначення цього приміщення. І дійсно для нічного бару чи кафе, наприклад, абсолютно неприйнятним є варіант стелі з лікарняно-білим казенним покриттям.
 9. У тому випадку, якщо в одній з кімнат у вашій квартирі для покриття стелі використаний контрастний кольоровий барвник, не слід фарбувати у білий колір стельові покриття всіх інших кімнат. При цьому особливу увагу слід приділяти гармонійного поєднання колірних характеристик елементів інтер'єру, здатного надати житловій зоні комфортність і затишок.


Правила выбора цвета потолка

Таким чином, від того, в який колір пофарбований стелю значною мірою залежить успіх проведених вами ремонтних заходів, що забезпечують сучасний і стильний вигляд житлового приміщення.

Відео

Натяжні стелі радують своєю багатою колірною палітрою. Про те, як вибрати колір натяжної стелі, ви дізнаєтеся з цього відео.