Вальці для профільної труби своїми руками

17.01.2021
4 515
Admin

Вальцы для профильной трубы своими руками

  1. Види вальців
  2. Вальці для домашнього використання
  3. Відео

Кожна людина хоч раз в житті так чи інакше стикається з ремонтом або монтажем труб, при цьому більшість звикли бачити їх прямолінійної форми, і мало хто здогадується про те, що їх можна згинати так як необхідно. Правда, для цього потрібно мати спеціальне обладнання.

Вальцы для сгибания труб

Вальці - це спеціальний верстат, за допомогою якого ви можете зігнути труби так, як вам це необхідно. Подібне обладнання можна придбати або виготовити самостійно, при цьому другий варіант є більш поширеним серед звичайних людей.

Види вальців

Ручні - зручні і практичні, такі вальці мають порівняно невеликі габарити, а тому у людини, який планує ними скористатися, не виникне складностей з їх розміщенням і установкою. Важливо й те, що ці вальці не вимагають підключення до електричної мережі. Такий вид складається з станини, подають валець, які між собою з'єднані ланцюговою передачею та струбцин. Також вони обладнані спеціальною передавальної трубою, яка виробляє деформацію і з зусиллям загинає ту, яку необхідно.

Ручной трубогиб

Недоліки такого виду вальців безпосередньо пов'язані з їх ненадійною конструкцією. Крім того, людина, що працює за таким верстатом, повинен застосовувати максимум зусиль, що не завжди зручно, та не кожен може похвалитися розвиненою мускулатурою. Саме тому на виробництві такими верстатами не мають: вони придатні тільки для мінімальної кількості заготовок.

Електричні - вважаються найкращими за кількістю вироблених деталей, так як трубу, яку вставив людина, протягує через область деформування електричний мотор, а тому і кінцевий результат обробки настає дуже швидко. По своїй конструкції вони дуже близькі до ручного увазі, ось тільки для подачі труби встановлений спеціальний двигун, а все обладнання в цілому працює з допомогою електричного мотора. Даний вид обладнання використовується на виробництві, і досить добре себе зарекомендувала серед споживачів.

Трубогиб электрический

Гидроприводные - відрізняються від всіх вищеописаних видів великою потужністю, і вважаються найкращими. Як кажуть професіонали, це справжній монстр, серед подібних агрегатів. Однак навіть незважаючи на такі позитивні характеристики, це обладнання має один істотний недолік, який безпосередньо пов'язаний з його вагою. Встановивши один раз гідравлічні вальці, вам самостійно навряд чи вдасться їх зрушити з місця, цілком можливо, що для цього вам доведеться скористатися додатковою технікою.

Вальці для домашнього використання

Вальцы для домашнего использования

Якщо ви самостійно займаєтеся тими чи іншими ремонтними роботами, які безпосередньо пов'язані з трубопроводом, то ви можете виготовити подібну техніку самі.

Вальці для профільованих труб своїми руками зібрати не складно, головне в подібних роботах дотримуватися певних правил. Насамперед, підготуйте всі необхідні для складання комплектуючі матеріали. Для цього ви можете використовувати будь-які підручні комплектуючі, які є практично у кожного домашнього майстра.

Поетапна збірка:

  • Станину найкраще виготовляти з трубчастого каркаса, якщо у вас його немає, то скористайтеся швелером.
  • Деформуючий частина зберіть з каркаса, який має форму літери П, а на його верхню частину наварите гайку. При цьому вам необхідно буде використовувати струбцину, яка має різьбу. Далі вкрутіть в шпильку підходящу по діаметру гайку, на її кінець приварите п'яту круглої форми. Також ви можете скористатися гідравлічним домкратом. Якщо ви скористалися таким способом, то покладіть його під станиною, при цьому деформація передаватиметься за допомогою надходить тиску на що знаходяться зверху вальці подачі.
  • Для того щоб зробити механізм подачі, постарайтеся знайти ланцюг, яка могла залишитися у вас від використання велосипеда. Якщо у вас така є, то одну зірочку прикріпіть на деформуючий вал, а другу на ведений. Далі вам необхідно натягнути ланцюг, перевірити її і тільки потім приварювати ручку.
  • Щоб виточити самі вальці, скористайтеся звичайною сталлю, правда після вам необхідно буде її загартувати.
Вальці в обов'язковому порядку повинні бути набагато міцніше, ніж профільована труба, яку ви станете гнути.
  • Щоб закріпити вальці, вам необхідно буде придбати або знайти підшипники кочення, які потрібно прикріпити до станинам розташованим на склянках.

Як бачите, зібрати самостійно необхідне для вигину профільованих труб обладнання не так складно, при цьому іноді досить просто включити свою фантазію і подумати, який матеріал використовувати і чим його можна замінити. Тоді у вас все вийде. Варто відзначити, що ви повинні бути готові до того, що вальці, виготовлені самостійно, не зможуть впоратися з великим обсягом робіт.

Відео

Пропонуємо вашій увазі відеоролик про роботу вальців, виготовлених своїми руками.

Читайте також: