Мотузкові сходи своїми руками


Веревочная лестница своими руками

Якщо у вас є заміський будинок або дачну ділянку, то, швидше за все, на його території є колодязь, який вимагає періодичної чистки. І ось тут може виникнути проблема з проникненням на дно колодязя, оскільки знайти сходи необхідної ширини досить складно. У цьому випадку відмінним виходом стане мотузкові сходи своїми руками.

Ви, звичайно, можете піти легшим шляхом і придбати вже готовий виріб в магазині, проте її ціна вас неприємно здивує, поетом процес самостійного виготовлення варто розглянути більш докладно.

Виготовлення мотузяної драбини (перший спосіб)

Отже, щоб зробити таку конструкцію, вам будуть потрібні наступні матеріали:

 • Дві котушки поліпропіленової мотузки, довжина кожної з яких становить 20 метрів, а діаметр 8 мм. Цей матеріал є найбільш оптимальним, оскільки не боїться впливу води і не піддається розтягуванню.


Веревка полипропиленовая

 • Відшліфовані живці з діаметром 3 см і довжиною 140 см в кількості семи штук.
 • Дрібнозубчаста ножівка.
 • Дрібнозерниста наждачка.
 • Сувора нитка (1 моток).

Після підготовки необхідного інвентарю приступайте до процесу виготовлення, який складається з декількох послідовних дій.

 • Живці наріжте на 25 відрізків, довжина кожного з яких буде складати 30 див. Це будуть сходинки, при цьому намагайтеся відпиляти їх так, щоб округлений край знаходився з одного боку, а конусоподібний-з іншого. В результаті у вас повинен залишитися держак близько метра, який буде потрібно для подальшого кріплення конструкції.
 • Кріплення щаблів до мотузки здійснюється шляхом використання сайту під назвою «констриктор», який допоможе уникнути виготовлення отворів в ступенях.

 • Незважаючи на надійність даного вузла, необхідно подбати про те, щоб мотузка не зісковзувала з ступенів, шляхом виготовлення канавок по краях. Для цього відступивши від краю 1 см і зробіть проріз глибиною 3 мм і шириною 1,5 див. Перед цим зробіть розмітки, після чого невеликі кільцеві пропили, а позику зробіть канавку ножем. В кінці обробіть сходинку шкуркою.
 • Підготувавши сходинки, приступайте до складання. Спочатку підготуйте мотузку, щоб в подальшому вона не розпустилася. Для цього необхідно використовувати розпечений ніж для нарізки матеріалу, або ж обпалити кінці мотузки. Щоб підвищити надійність обмотайте краю товстою ниткою.
 • Зав'яжіть вузол і зробіть петлю, діаметр якої повинен становити близько 6 див. Таким чином необхідно вчинити з кінцями обох мотків мотузки.
 • Використовуючи вузол «констриктор», прив'яжіть щаблі. Відстань між ними повинна бути не більше 45 див.


Узел констриктор:шаг 1


Узел констриктор:шаг 2


Узел констриктор:шаг 3


Узел констриктор:шаг 4

 • В ході роботи ви зіткнетеся з певними труднощами, в число яких входить збереження паралельності ступенів, щоб їх відрегулювати вам доведеться кілька разів перев'язувати вузол, тому не варто затягувати занадто туго спочатку.

Завершальним етапом складання стане така ж петля, як і на початку. Результатом повинна стати 11 метрова конструкція, відрізняється зручністю і невеликою масою.

Виготовлення мотузяної драбини (другий спосіб)

Кожен може зіткнутися з такою ситуацією, як протікання даху з подальшим ремонтом. Як правило, для цього застосовується спеціальна сходи, яка кріпиться за коник покрівлі. Однак після ремонту вона там і залишається, оскільки їй більше немає ніде використання. У цьому випадку перевагу слід віддати більш простий у виготовленні, а також переносний мотузяній драбині.


Изготовление веревочной лестницы

Крім того дану конструкцію можна застосовувати як за прямим призначенням, так і в якості гамака або спортивного інвентарю, який відрізняється легкістю транспортування і зберігання.

Етапи виготовлення сходів наступні:

 • Спочатку вам потрібно приготувати майбутні сходи. Для цього необхідно напиляти бруски 6*4 см на відрізки по 35 див.
 • Потім, відступивши на три см з кожного краю бруска і зробіть отвори допомогою дриля. При цьому діаметр отворів повинен бути не більше 1,5 см.


Второй способ изготовления лестницы

 • Використовуючи наждачний папір, ретельно обробіть поверхню ступенів, оскільки надалі вам доведеться не тільки наступати на них, але й триматися руками.
 • Для збільшення терміну служби щаблі сходів необхідно пофарбувати антисептичними засобами, олійною фарбою, або покрити оліфою і тільки після цього треба приготувати мотузку довжиною 8 м, яку варто розділити на дві рівні частини.
 • Після цього починайте збірку наступним чином: на кінцях двох мотузок зробіть вузли, після чого пропустіть мотузку через отвори в брусочки. Щоб сходи не бовталися їх можна додатково закріпити вузликами зверху;


Узел на веревочной лестнице

 • Наступна щабель кріпиться на відстані 30 см аналогічним чином. Закінчивши процес, зв'яжіть кінці обох мотузок з двох сторін в один вузол.

З розглянутих варіантів виготовлення вам варто вибрати найбільш підходящий і зручний для вас.

Відео

З цього відеосюжету ви дізнаєтеся кілька способів виготовлення мотузяної драбини.