Види і конструкції дерев'яних сходів

17.01.2021
2 726
Admin

Виды и конструкции деревянных лестниц

  1. Сходи з кріпленням на тятивах
  2. Сходи на больцах
  3. Гвинтові дерев'яні сходи

Вибираючи матеріал для створення сходів, найкращим варіантом буде, безсумнівно, дерево. Які ж бувають конструкції дерев'яних сходів? Дерев'яні сходи бувають гвинтовими, маршовими і комбінованими. Що ж стосується несучих елементів сходів і видів кріплень ступенів, тут майстер може вибирати будь-який тип з великого обсягу різноманітних варіантів. Тут є і сходи на больцах, на косоурах, на опорних стовпах і тятивах, також можна комбінувати різні види кріплень.

Дерев'яні сходи.

Найпоширенішим видом сходів є конструкція, що складається з двох балок косоурів (зубчастих, прямих, округлих) зі сходами, кріпляться поверх балок. Такий вид сходів є міцним і надійним. До недоліків можна віднести надмірну вагу конструкції і занадто велика площа.

Сходи з кріпленням на тятивах

Лестница на тетивах

Сходи з кріпленням на тятивах - є прикрасою будинку і зазвичай розташовуються в центральній його частині (вітальня, хол). Недоліком даної конструкції є також надмірна громіздкість, як і у випадку зі сходами на косоурах.

Сходи на больцах

Лестница на больцах

Найсучаснішим видом сходів на сьогодні є сходи на больцах. Сходи виходять без видимих опор та перил. Виглядають приголомшливо! Кожна ступінь у подібній сходах зможе без праці витримати вагу в кілька сотень кілограм. Така сходи займає мало місці і не скрипить, так як не має з'єднань дерев'яних конструкцій.

Гвинтові дерев'яні сходи

Винтовая лестница

Гвинтові дерев'яні сходи також займають мало місця і є прикрасою будинку. Основним мінусом таких сходів є складність підйому і спуску, а особливо швидкого пересування по ній. В іншому ж це прекрасний і досить часто унікальний елемент інтер'єру будинку.

Також конструкція дерев'яних сходів може містити в собі кілька різних типів конструкцій. Наприклад, сходова конструкція може містити маршові і гвинтові прольоти, конструкцію центрального стовпа і опору на косоурах і інші варіації.

В цілому про види і конструкції дерев'яних сходів можна сказати наступне:

  • Конструкції дерев'яних сходів володіють незмінною міцністю і стійкістю до навантажень;
  • Види дерев'яних сходів дозволяють підібрати оптимальний стиль і особливості конструкції так, що сходи буде справжньою прикрасою будинку;
  • Дерев'яні сходи є екологічно чистими і теплими конструкціями, створюють неповторний затишок у вашому будинку.

Читайте також: