Види дерев'яних сходів


Виды деревянных лестниц

Звичайно, саме дереву ми відводимо роль найстаршого з матеріалів, що застосовувалися в будівництві. З дерева можна сконструювати і зібрати сходи, має яку завгодно конструкції: маршові, гвинтові або комбіноване, що поєднує обидва попередні типу. Працівник, який займається створенням дерев'яних сходів, ніяк не обмежується у виборі категорії основних несучих деталей, а також в методі, за яким ведеться кріплення ступенів. Будівництво дерев'яних сходів може вестися на больцах, косоурах, тятивах, єдиному опорному стовпі. Крім того, різні способи кріплення можуть поєднуватися, вносячи різноманітність до конструкції і розширюючи список видів дерев'яних сходів.


Оригинальная лестница с боковой подсветкой

Сходи на косоурах


Лестницы на косоурах

Найбільш поширений з видів дерев'яних сходів виглядає наступним чином: під певним кутом розташовується пара основних опорних балок-косоурів, а сходинки до них прикріплені зверху. Подібна конструкція застосовується вже багато століть, дуже надійна і міцна. На жаль, подібна сходи можуть бути характеризувана як важка і потребує великої площі при установці.

Приклади сходів на косоурах:


Лестница на косоуре из дерева


Лестница на металлических косоурах с переходом на винтовую


Сложная и необычная лестница на косоурах


Красивая винтовая лестница на косоуре


Дизайнерская деревянная лестница на одном косоуре

Сходи на тятивах


Лестницы на тетивах

Велику популярність серед видів дерев'яних сходів має і конструкція, що має кріплення на тятивах. Даний тип сходи завжди служить вагомим декоративним елементом в інтер'єрі, розташовується в основному залі або вітальні. Мінуси подібного роду конструкції дуже схожі на ті, якими володіє сходи на косоурах: громіздкість і масивність.

Приклади сходів на тятивах:


Маршевая деревянная лестница на тетивах с поворотом на 180


Двух-цветная лестница на тетивах


Красивая лестница на тетивах из темно-красного дерева


Оригинальная лестница на тетивах из дерева


Красивая деревянная лестница на тетивах


Стеклянно-металлическая лестница на тетивах


Красивая винтовая лестница из дерева на тетивах

Сходи на больцах


Лестницы на больцах

Розглядаючи найбільш сучасні види дерев'яних сходів, головну увагу слід удлелить конструкції, закріпленої на больцах. Подібна сходи іменується консольної, видимих опор не має, а тому виглядає максимально ефектно. Звичайно, перший час важко позбутися відчуття неспокою при підйомі по таких сходах. Ступені справляють враження дуже крихких, готових обрушитися під вашою вагою. На ділі, кріплення сходинки до площини стіни настільки міцно і надійно, що без проблем витримає навантаження в кілька центнерів. Проводити прибирання цього виду сходів дуже просто, адже конструкція її зовсім не передбачає гострих кутів, а тому пилу просто ніде накопичуватися. Площі така сходи займає мінімум, виглядає дуже легко і легко. Зауважимо, що для більшої впевненості при підйомі сходи на больцах варто забезпечити поручнями.

Приклади сходів на больцах:


Простая и красивая лестница на больцах


Деревянная лестница на больцах с перилами


Красивая стеклянная лестница на больцах


Околостенная деревянная лестница на больцах с винтовой структурой


Прямая лестница на больцах с подсветкой и без перил


Прямая лестница на больцах с перилами и подсветкой


Красивая дизайнерская лестница на больцах

Гвинтові сходи


Винтовые лестницы

Нарешті, види дерев'яних сходів можна поповнити гвинтовий конструкцією, що вимагає від приміщення мінімуму площі, що є дуже естетично і красивими. Головним мінусом такої сходової конструкції є особливості руху по ній: по спіралі, навряд чи вдасться переміщатися швидко і безпечно.

Звичайно, види дерев'яних сходів можуть проводитися тільки з певної деревини. Як правило, завдання основних елементів опори виконують дуб, бук і клен. Ці породи мінімально схильні до розсихання, а тому навіть через дуже довгий час, сходова конструкція не почне дратувати постійним скрипом. Інші конструктивні деталі, у тому числі і декоративні аксесуари, виробляються з палісандра, горіха, ясена або тика. Щоб зберегти природний деревний малюнок, сходи не піддають фарбуванню, а просто лакують у кілька шарів. Якісним лаком можна чудово підкреслити всю красу і природність візерунка деревини.

З'єднання, які використовуються при професійному виготовленні видів дерев'яних сходів, є прихованими: клейовими або пазовою. Таким чином, вони не можуть справити негативного впливу на загальну естетику конструкції.

Приклади гвинтових сходів:


Простая деревянная винтовая лестница на больцах


Сборная винтовая лестница из дерева и металла


Винтовая лестница на тетивах


Дизайнерская винтовая лестница из дерева


Винтовая белая лестница со стеклянными ступенями


Красивая винтовая лестница со стеклянными ступенями и металлической отделкой


Необычная деревянная винтовая лестница


Современная винтовая лестница


Модная винтовая лестница в стиле Hi-Tech из стекла и металла


Стеклянная винтовая лестница с перилами


Дорогая винтовая лестница полностью из дерева