Яку вибрати емаль

17.01.2021
2 059
Admin

Виды эмалей - какую эмаль выбрать

  1. Види емалей

При виборі емалі слід виходити не тільки з міркувань про покупки дорогої якісної фарби, але також врахувати й інші важливі властивості емалей. Різноманіття видів емалей дозволить підібрати найкраще поєднання властивостей емалей, що в результаті принесе свої плоди.

Вибір емалі відбувається з урахуванням поверхні для фарбування (дерево, бетон, сталь, цегла та інші). Також емалі підбираються, виходячи з приміщення (всередині або зовні), при цьому необхідно враховувати навколишнє вологість і температуру.

Как выбрать эмаль

За складом емаль являє собою лак, з додаванням колірного пігменту. До складу емалі також додають різні наповнювачі. Залежно від використовуваного лаку, емалі поділяються на групи: алкідні, олійні, нітроцелюлозні і епоксидні. По складу емалі поділяються на дві основні групи: емалі на основі органічних розчинників (найбільш популярна група) і емалі на водній основі.

Види емалей

Перейдемо до докладного розгляду видів емалей:

Алкідні емалі

Найпоширеніша група емалей - алкідні емалі (пентафталеві). Алкідні емалі стали такими популярними завдяки своїм чудовим експлуатаційним властивостям. Їх можна використовувати при нанесенні на металеві та дерев'яні поверхні, як для внутрішніх, так і для зовнішніх робіт.

Поліуретанові емалі

Відмінною особливістю поліуретанових емалей є підвищена зносостійкість. З-за своєї високої вартості, ця емаль застосовується досить обмежено, в місцях де важливо мати бездоганне і дуже витривале покриття (наприклад, паркети в музеях).

Нітроемалі

Емалі нітроцелюлозні займають особливу позицію. Вони застосовуються для зовнішніх і внутрішніх робіт, призначень у них також існує досить багато. Здебільшого нітроемалі використовуються при фарбуванні дерева. Дане покриття, що швидко сохне, володіє хорошою міцністю і є дуже блискучим покриттям.

Молоткова емаль

Молотковая эмаль

Ця емаль володіє своєрідним фактурним малюнком, що нагадує бойок молотка у, від сюди і назва молоткова емаль. Перевага даної емалі в тому, що вона дозволяє приховати невеликі дефекти на металевих поверхнях. Тому молоткова емаль так часто використовується при фарбуванні решіток, верстатів та інших металевих поверхонь. Успішно застосовуються для зовнішніх і внутрішніх робіт.

Емаль для іржі (грунт-емалі)

Завдяки цій дивовижній емалі, ви зможете заощадити свої сили і час при фарбуванні іржавих поверхонь. Справа в тому, що ця емаль включає в себе і грунтовку, і перетворювач іржі і саме покриття емалі. Підготовка поверхні для фарбування - мінімальна, досить просто прибрати пухкі ділянки іржі. Ця емаль буде корисна на рівні корозії не вище середнього. Грунт-емалі успішно використовуються всередині і зовні приміщень.

У даній статті ми розповіли про всі види емалей. Сподіваємося, що нам вдалося відповісти на питання «яку емаль вибрати».

Читайте також

Вам також може бути цікаво