Види підвісних стель


Виды подвесных потолков

Сьогодні вибір матеріалів для виготовлення підвісної стелі настільки великий, що покупці в розгубленості не знає, чому віддати перевагу. Краще всього перед покупкою з'ясувати, які види підвісних стель існують і з яких матеріалів вони виробляються.

Стеля з гіпсокартону


Потолок из гипсокартона

Модифікований гіпс, у вигляді листа, скріплений з обох сторін картоном, отримав серед будівельників назва «гіпсокартон». Розрізняються кілька його типів:

  • ГКЛ - стандартний, який застосовують для обробки кімнат;
  • ГКВЛ - вологостійкий, застосовуваний для обробки кухні або ванної кімнати;
  • ГІПСОКАРТОН - вогнетривкий, що виготовляється із застосуванням скловолокна;
  • ГКЛВО - вологостійкий і вогнетривкий;
  • ГВЛВ - вологостійкий суперлист, відрізняється високою якістю.

Листи гіпсокартона кріпляться на спеціальні металеві профілі або на дерев'яні бруси. Гіпсокартон незамінний для оформлення стелі підсвічуванням - вбудованими світильниками - спотами або світлодіодною стрічкою. З нього можна створювати будь-які форми - ламані, ступінчасті, криволінійні. Крім того, це один з найдешевших на сьогоднішній день матеріалів для підвісних стель.

Монтаж гіпсокартону на стелю неможливо провести в поодинці. Один квадратний метр гіпсокартону важить приблизно 15 кг. Крім того, їли стики листів закладені неякісно, то на їх місцях утворюються тріщини. Тому монтаж гіпсокартону на стелю краще довірити професіоналам.

Подвесно-натяжні стелі


Подвесные натяжные потолки

Новинка на будівельному ринку - подвесно - натяжні стелі. Конструкція складається з рамки, яка виготовляється з алюмінієвого профілю. Рамка затягується плівкою ПВХ. Переваги таких стель полягають у простоті і легкості їх монтажу, а також в експлуатаційних характеристиках:

  • Довговічність;
  • Вологостійкість;
  • Естетичні якості;
  • Широкий спектр кольорів і фактур.

Модульні конструкції для підвісних стель

Поширений тип підвісних стель - це підвісна система з прикріпленими до неї модулями, які можуть бути у вигляді плиток, рейок або касет (вони ще називаються растровими).

Плиткові підвісні стелі


Плиточные подвесные потолки.

Плитки для стелі виготовляються з гіпсу, пенопилистирола, скловолокна, пластмаси або мінерального волокна, їх звичайні розміри 60х60 см. Крім цих стандартних розмірів випускаються криволінійні плити, які використовуються в плавних переходах багаторівневих стель, утворюючи тривимірні композиції, часто використовуються дизайнерами інтер'єрів.

Кріпильні системи складаються з несучих профілів (стрингерів, гребінок, шин) і підвісів (спиць). Каркас може бути закритим і невидимим, коли плити впритул примикають один до одного і відкритим, коли металеві ребра «кістяка» поділяють модулі.

Касетні або растрові стелі


Кассетные или растровые потолки

- це металеві гратчасті конструкції - грільято. Вони являють собою готові модулі у вигляді решіток, порожнини в яких наскрізні.

Широка гама колірних рішень касет дозволяє оформляти інтер'єр в різних варіантах. Це - і білі, і хромові, і золоті та дзеркальні грільято.

Такі стелі часто встановлюються в приміщеннях з підвищеними вимогами до вологостійкості і пожежобезпеки.

Рейкові стелі


Реечные потолки

- це розташовані впритул рейки з алюмінію, покритого лаком або емаллю. Рейки нагадують вагонку і кріпляться до встановленого на стелі металевого каркасу.

Часто такі стелі встановлюють в кухнях, ванних і коридорах. Алюмінієві рейки вологостійкі і не бояться впливу пари. Простір між основним і підвісною стелею можна з успіхом використовувати для установки вентилятора або витяжки.

Рейкові стелі виглядають дуже естетично, особливо, якщо в них вмонтувати світильники. Колірна гамма їх дуже різноманітна - білий, хромовий, золотий, мідний. Рейки виготовляються суцільними або перфорованими. Дуже стильно виглядають комбінації типу «рейка-вставка».

Модульні стелі відрізняють екологічність і звукоізоляційні властивості. Ще одна перевага модульних стель - це можливість заміни тільки одного або декількох фрагментів у разі псування (наприклад, повені, влаштованого сусідами зверху).

Крім того, модульні стелі дозволяють зробити стеля ідеально рівним, створювати візерунки на стелі і вибирати будь-які кольорові поєднання.

Всі види підвісних стель прекрасно маскують інженерні комунікації, а модульні залишають до них вільний доступ. Особливо це важливо для великих приміщень - банків, готелів, актових залів і інших.

Модульні стелі дуже легко монтуються, для виконання робіт не потрібно ніяких спеціальних знань і досвіду, монтаж такої стелі можна провести самостійно, вся конструкція відрізняється невеликою вагою.