Види теплих підлог для будинку

17.01.2021
1 509
Admin

Виды теплых полов для дома

 1. Електрична тепла підлога
 2. Водяна тепла підлога

Сухий і теплий пол, по якому приємно ходити - раніше про таке можна було тільки мріяти. Але сьогодні це стало реальністю, а технології виготовлення і монтажу теплих підлог вдосконалюються з кожним днем.

Існуючі в даний час види теплих підлог класифікуються:

 • Електричні, в яких джерелом нагрівання служить електричний струм;
 • Водяні, де теплоносієм є гаряча вода.

Кожен з цих видів має свої переваги і експлуатаційні особливості.

Електрична тепла підлога

Электрические теплые полы

Кабельний теплий пол, що працює від електрики, є найбільш поширеним. Він гарантовано безпечний і здатний нагріватися до температури 70 °C.

Такі системи випускаються декількох видів:

 • Резистивний - саморегулирущийся кабель, змінює потужність в залежності від температури нагріву. Це «розумний» кабель, він більше гріє ділянки з більш низькою температурою - біля віконних і дверних прорізів, а менше - під меблями; під такі підлоги необхідно укладати термоізоляцію, а поверх них - заливати стяжку;
 • Плівковий інфрачервоний - являє собою плівку з вкрапленнями полімеру. Такі підлоги не вимагають заливки стяжки, монтуються в лічені години, а зверху закриваються паркетом, ламінатом, лінолеумом, навіть під плитку. Термоплівка володіє багатьма достоїнствами: її можна різати на будь-які потрібні за розміром смуги, її товщина складає близько 0,5 мм, що важливо для приміщень з низькими стелями;
 • Термомат. Нагріваючий елемент в ньому - це карбонові стрижні, які розташовані і закріплені на стекловолоконной сіткою. Такі підлоги також економлять простір і їх можна укладати без стяжки. Термоматы монтуються прямо в клей, на який укладають керамічну плитку.

Переваги електричних підлог полягають:

 • у можливості використання будь-якого підлогового покриття. Це може бути лінолеум, ковролін, паркет, масивна дошка, ламінат, керамічна плитка або керамограніт;
 • у можливості монтажу підлоги в будь-який час, а не тільки при будівництві будівлі;
 • у рівномірному розподілі тепла;
 • у можливості використовувати терморегулятор;
 • у відсутності додаткового обладнання;
 • в економічності. Система «тепла підлога», що працює від електрики, дозволяє заощадити до 25% витрат на будь-який інший вид обігріву.

До недоліків можна віднести тривалий період висихання стяжки, якщо вона використовується. До її повного висихання, а це становить близько місяця, тепла підлога включати не можна.

Водяна тепла підлога

Водяной теплый пол

Цей вид теплої підлоги нагріває приміщення за рахунок гарячої води, що циркулює по трубах.

Така система буває двох видів:

 • бетонна система, тобто, укладена під стяжку;
 • настильность, при якій використовуються особливі алюмінієві направляючі, що забезпечують рівномірність розподілу тепла.

Найбільш бажані матеріали для водяної теплої підлоги - це металопластикові, поліпропіленові і мідні труби.

Застосування останніх дозволяє виконати тепла підлога, довговічність якого дорівнює терміну служби самої будівлі. Такі підлоги можна уважати «вічними».

Металопластикові труби теж володіють рядом позитивних якостей - гнучкістю, високою теплопровідністю.

Поліпропіленові труби в теплих підлогах використовуються вкрай рідко, до того ж для цієї системи підходять не всі марки цього матеріалу. Така підлога вважається недовговічним і встановлюється на короткий період експлуатації.

Підключаються водяні теплі підлоги, як правило, до опалювальної системи будинку або квартири і починають працювати при включенні опалення. Так як вода в системі повинна нагріватися до 60-90 °C, підключати її можна тільки до власного опалювального котла. Крім того, існує заборона на приєднання теплих підлог до центрального опалення. Це пов'язано з тим, що з-за системи теплої підлоги знижується тиск у центральних трубопроводах.

Якщо порівнювати види теплих підлог, то можна зробити наступний висновок. Безсумнівно, водяна підлога, змонтований з мідних труб - це довговічність, безпеку і комфорт, які з часом окупають значні початкові витрати на матеріали. Електричні підлоги, особливо термомат, теж володіють високими експлуатаційними характеристиками, але в побуті трапляються непередбачувані обставини - випадкова прокладання кабелю, прорив водопровідної труби або потоп, влаштований сусідами зверху. Тому монтаж електричного підлоги необхідно продумати до дрібниць, щоб повністю виключити можливий ризик.

Читайте також: