Гвинтовий фундамент своїми руками


Винтовой фундамент своими руками

Гвинтові фундаменти встановлюються за допомогою гвинтових паль. Вони довговічні, міцні і витримують високі навантаження. Такі фундаменти підходять під самі важкі кліматичні умови.

Гвинтові палі

Міцність і довговічність фундаменту залежить від якості паль. Професіонал може відразу, лише поглянувши на виріб, сказати, витримане воно згідно всім вимогам Госту. Проте новачкові в цій справі доведеться трохи попрацювати. Спочатку треба розібратися, з чого складається паля.

У палі три основні частини:Схема устройства винтового фундамента

 1. Гвинтові лопать, яка вкручується в грунт.
 2. Сталевий стовп (свого роду тіло палі).
 3. Оголовок - частина, яка виступає назовні і з'єднується з основою будинку. Оголовок не є складовою частиною палі, його приварюють на одному з етапів закладання фундаменту.

На малюнку зображені цифрами: 1 Гвинтові лопаті, 2. сталевий стовп, 3. оголовок, 4. залізобетонний пояс, 5. стінка цоколя, з цегли.

Діаметр паль може бути різний, від 80 до 130 мм. Якість виробів залежить зовсім не від товщини палі, а від конструкції гвинта. Саме гвинт впливає на стійкість палі в несучому грунті.

Наконечник повинен легко вкручуватися в грунт. На вигляд він злегка асиметричний. Якщо в процесі входження трапляються затримки, то варто перевірити якість паль.

У магазині при виборі гвинтових паль треба перевірити всю документацію на вироби та порівняти параметри з документів з продуктом. Не треба боятися здатися прискіпливим або непрофесійним, сьогодні дуже багато новачків беруться за будівництво, і продавці-консультанти раді відповісти на їхні запитання.

Перевага гвинтових фундаментів


Преимущество винтовых фундаментов

Традиційно під важкі цегляні будинки прийнято укладати монолітні стрічкові фундаменти. Проте в більшості випадків перед цим потрібно дослідження грунту. До того ж, для встановлення такого фундаменту треба вирити глибоку траншею, перевірити якість всіх матеріалів, зробити арматурну сітку і багато іншого. Така робота навіть у бригади професіоналів забирає дуже багато часу. А дослідження ґрунту - це значна витрата коштів.

Пальовий фундамент під силу трьом міцним чоловікам. Для установки паль не потрібно важкої техніки, хоча можна застосувати і її. Палі стійкі в будь-якому грунті (крім торфу), якщо тільки вони відповідають стандартам якості. Вони можуть витримувати дуже важкі конструкції. Тому перевага пальових фундаментів незаперечно.

Перед установкою фундаменту

Перед тим, як вибирати палі, треба спочатку визначити їх необхідні параметри. Це довжина і діаметр. Також слід обчислити кількість паль, яке знадобиться для фундаменту.

Одна паля може витримувати досить велике навантаження. Залежно від параметрів, від 7 до 20 тонн. Висока несуча здатність обумовлена конструктивними особливостями виробу.


Конструктивные особенности


Свайный фундамент из сборных винтовых свай

Для того щоб підібрати потрібний тип опор і визначити їх кількість, треба розрахувати вагу передбачуваного будинку. При цьому слід врахувати також навантаження, яка може додатково лягти на спорудження при снігопаді та інших природних явищах. Розраховуючи вага вдома, треба не забувати включати в нього вага покрівлі.

Установка паль

Коли палі приготовані, можна починати зводити гвинтовий фундамент своїми руками. Звичайно, одній людині з такою роботою не впоратися. Доведеться запросити ще когось.

Процес закладання фундаменту такого типу можна розділити на кілька етапів.

 1. Загвинчування паль на розрахункову глибину.
 2. Підрізка паль по горизонтальному рівні.
 3. Заливання порожнини паль цементно-піщаним розчином.
 4. Приварювання оголовка.
 5. Обробка зварного шва оголовка.
 6. Обв'язка фундаменту.

Установка

Палі можна угвинчувати механічним способом або вручну. Зазвичай ручна робота більш якісна. Проте вона застосовується до паль великого діаметру.

Довжина палі - від 2,5 метрів, при цьому середня глибина промерзання грунту (по Росії) - близько півтора метрів. Паля обов'язково повинна пройти цей шар. Перед загвинчуванням стовбур палі необхідно покрити антикорозійним грунтом, це захистить його.

Підрізка

Коли палі встановлені, їх потрібно підрізати так, щоб над поверхнею залишилося близько 50 див. Підрізування повинна проводитися строго з використанням рівня, всі частини повинні розташовуватися на одній лінії.

Цікаво, що при цьому глибина загвинчування паль може бути різною (але не менше, ніж глибина промерзання грунту). Це говорить про те, що гвинтові палі ефективні навіть у різнорідному грунті.

Цементування

Заливання цементу в порожнину паль зміцнює і захищає їх. Якщо зовні несучі конструкції оброблені антикорозійним складом, внутрішньої захистом для них стане цемент. Така процедура гарантує зносостійкість фундаменту.

Обв'язка фундаменту


Схема обвязки фундамента

Обв'язка за допомогою дерева або швелера об'єднує палі в єдину конструкцію, що надає додаткову міцність фундаменту.

Сталева обв'язка:


Стальная обвязка

Дерев'яна обв'язка:


Деревянная обвязка винтового фундамента

Помилки при закладці фундаменту

 1. Одна з найгрубіших помилок при закладці - вигвинчування паль для рівняння. Це часто веде потім до просідання палі. Вгвинчуючись, паля ущільнює грунт, саме цим зумовлена висока несуча здатність. Коли відбувається вигвинчування палі, грунт, навпаки, розпушується.
 2. Установка під кутом. Паля не може відхилятися від вертикалі більш ніж на пару градусів. Однак у процесі загвинчування може статися, що гвинтова лопать наткнеться на перешкоду. В цьому випадку краще змінити розмір несучої конструкції, ніж допустити відхилення.
 3. Гвинтові паля потребує горизонтальній стабільності. Ця стабільність забезпечується їй в процесі вгвинчування, коли відбувається ущільнення ґрунту. Якщо раптом на шляху палі попадається м'який нестабільний грунт начебто торфу, то виріб треба наварити і проштовхнути глибше. Однак багато новачків не знають цієї особливості і починають угвинчувати палю в заздалегідь вириту яму. Це робити категорично заборонено.
 4. Відсутність бетонування або неповне бетонування. Бетон, як вже було сказано вище, захищає виріб і надає палі міцність на розрив. Він також перешкоджає виникненню внутрішньої корозії. Неповна заливка або її відсутність стають причиною швидкого руйнування фундаменту.
 5. Відсутність відрізки технологічних отворів.