Внутрішня обробка лазні своїми руками


Внутренняя отделка бани своими руками

Обробка лазні своїми руками є справою досить клопіткою і передбачає чималий обсяг робіт, які необхідно провести. Співвідносьте особливості будівництва з кількістю наявних у вас фінансів, а також з індивідуальним смаком і естетичними уподобаннями. В процесі будівництва потрібно обробити стелю, внутрішні площини стін, підлоги, сидінь і крамниць. Обробка включає безліч нюансів, а тому слід суворо спланувати її, щоб не довелося розчаровуватися в отриманому результаті.

Звичайно, оздоблення не може бути виконана, якщо базується виключно на використанні вагонки або обрізної дошки, з допомогою яких вистилаються всі поверхні.

Зверніть увагу! Головним завданням вважається створення якісної теплоізолюючої прошарку, зробити яку можна, грамотно підібравши матеріали і оптимальний метод їх обробки.

Найпопулярніший для цих цілей матеріал,- це, звичайно, деревина. Так як умови експлуатації деревини будуть вельми агресивними, вона потребує в ряді певних обробок. Вона повинна бути якісно захищена від передчасного висихання або, навпаки, від дуже раннього гниття і схильності до вогкості. З деревини роблять і лавки для лазні.

Зауважимо, що непрофесійна обробка лазні, нехай навіть виконана з максимумом доданих старань, часто служить основною причиною, що викликає необхідність повторного виконання всіх робіт. Іншими словами, якщо ви прагнете зробити дуже гарну парну, але не вникаєте в технологію, миєте поплатитися за власну безпечність і знову витратитися на всі оздоблювальні та будівельні матеріали.

Способи та ідеї оздоблення


Сочетание дерева нескольких пород при внутренней отделке бани

Обробка лазні може ґрунтуватися на використанні різних порід деревних матеріалів. За традицією, хвойні деревні породи знаходять застосування в парній і передбаннику, а дошка-вагонка з листяної деревини використовується в парному приміщенні. Саме листяна деревина називається професіоналами як ідеальна для парної.

Зверніть увагу! Не потрібно гнатися за низькою ціною, якою володіють дошки з сосни або ялини. Навіть якщо оббивку зробити максимально грамотно, смоли, що містяться в хвойної деревини, не будуть сприяти створенню ідеальної банної атмосфери.

Розглянемо види обробки, базуючись на вартості.

  • Якщо забудовник не може витрачати значних сум на облаштування лазні, її обробка ґрунтується виключно на застосуванні ялинової або соснової деревини. Негативна сторона цієї породи дерева - висока ступінь вмісту смоли. Під час підвищення температури, смоляних кишеньок починає виділяти дуже гаряча рідина, потрапляння якої на шкіру може призвести до опіків і сильно дратує органи нюху.
  • Більш розумний спосіб облаштування лазні - застосування хвойного дерева виключно на тих поверхнях, які не піддаються сильному нагріванню. Наприклад, відділення миття або роздягальні цілком може бути оброблено ялинкою чи сосною. Гарячі ж приміщення ґрунтуються на осикової деревини, що володіє невисокою щільністю і стійкістю до впливу вологи.
  • Престижна оздоблення. Вона заснована на матеріалах, які не тільки дуже гарні з технічної сторони, але і говорять про забезпеченості власника. Якщо ви хочете віддати перевагу саме такий тип, то купуйте деревину липи або модрини. Обшивка з липи ніколи не потемніє, а стіни, зроблені з модрини, ніколи не будуть гнити.

Зауважимо, що при внутрішній обробці можна використовувати не тільки дерево, але й інші матеріали. Наприклад, підлога в мийної можна зробити із спеціальної кахельної плитки, чудово переносить велику вологість.


Внутренняя отделка пола бани кафельной плиткой

Крім того, мити кахель набагато простіше, а його довговічність багаторазово вище. Займаючись облаштуванням дверей і вікон, не робіть їх занадто великими, щоб не зіткнутися з дуже великими втратами тепла. В ідеалі, вікна повинні мати подвійну конструкцію, а двері - бути максимально товстими і міцними. Все це дозволить максимально дбайливо ставитися до тепла.


Красивый деревянный пол в бане


Подсветка в бане


Аккуратно выполненная отделка бани

Відео

Пропонуємо вашій увазі відеоролик, що розповідає про оздоблення лазні необрізний дошкою.

І ще один відеоматеріал в тему нашої статті.

Ганна Смирнова 08.04.14 20:37
Наша лазня можна сказати наша сімейна гордість і ми їй славимося на всю нашу рідню. До нас навіть спеціально в гості приїжджають, щоб у ній попаритися. А нам і не шкода, ми любимо гостей, так і банька у нас і справді хороша. Паритися в ній одне забезпечення. Будували ми лазню самостійно, з самого фундаменту і закінчуючи дахом. Коли лазня була готова, ми стали замислюватися над тим, щоб банька була красивою і зовні, і зсередини. І для обробки лазні вирішили використовувати євровагонку. Такий будівельний матеріал досить простий у використанні. Для його подальшої обробки не треба витрачати багато часу і сил і євровагонка тривалий час залишатися як нова. Крім цього, вона безпечна для здоров'я, а це для мене власне стоїть на першому місці. Прикріпив євровагонку чоловік самостійно і наша лазня стала не тільки спекотної але і красивою. настільки прекрасною лазні, в якій приємно знаходитися я ще не бачила

Борис Кулаков 08.04.14 22:32
Я не став обробляти ніяк баню. Вона у мене побудована з оциліндрованої колоди. А він і так гарний і не потребує додаткової обробки. Красивий і приємний на вигляд

Статті по темі