Водоспад на дачі своїми руками


Водопад на даче своими руками

Будь-який власник власного водоспаду знає, як приємно милуватися поточної по скелях прозорою водою. Щоб постійно насолоджуватися гарними краєвидами берегів і музикою дзюркотливої води, можна самостійно зробити водоспад на дачі своїми руками. Достатньо лише мати трохи вільного часу, бажання і незначні навики будівельника.

Підготовчий етап будівництва водоспаду

Перед тим як виконати водоспад на дачі своїми руками, необхідно ретельно продумати його місцерозташування і вивчити конструктивну будову цього гідротехнічної споруди. Будь водоспад складається з двох частин: каскаду, по якому стікає вода і ємності, куди водні потоки потрапляють на певний період. Для забезпечення циркуляції води в конструкції водоспаду встановлюють насос.


Схема устройства дачного водопада

Мінімальні витрати часу та фінансів будуть потрібні для будівництва водоспаду власникам заміських ділянок, на яких вже є власний басейн або ставок. До таких споруд досить прилаштувати декоративну гору або скелю каміння, і забезпечити водний потік надійної циркуляцією. Для тих, кому належить побудувати водоспад на дачі своїми руками «з нуля», в першу чергу слід підібрати форму і розрахувати обсяг водойми, в який будуть спрямовуватися потоки води.

Підбираємо форму чаші


Выбор формы чаши

Більш гармонійно і стильно на будь-яких заміських ділянках виглядають вигнуті чаші, які повторюють вигини природних акваторій. Фахівці рекомендують вибирати геометрію форми, оптимально зливається з рельєфом ландшафту і є ніби його продовженням. Додатково слід розрахувати глибину водойми, яка безпосередньо буде залежати від призначення всієї споруди і його подальшого застосування.


Рыбки в дачном фонтане

Якщо при експлуатації водоспаду власнику хочеться, щоб у чаші плавали екзотичні рибки або красувалися різноманітні рослини, то глибина акваторії повинна бути не менше одного метра. Таким чином, взимку можна буде мешканців водоймища і рослинність від промерзання води.

Будівництво чаші для водоспаду

Після визначення форми і точних розмірів чаші, водоспад на дачі своїми руками будується з першого етапу - підготовки котловану. Його риють на розрахункову глибину і обов'язково залишають допуски на облаштування підкладки і каркаса споруди. Підстава влаштовують на утрамбованій землі з допомогою шарів щебеню та піску, які також ретельно трамбують, постійно поливаючи водою.


Котлован для водопада

Тривалість служби декоративного водоспаду і його ефективність роботи без ремонтних робіт безпосередньо залежать від якісної і надійної гідроізоляції конструкції чаші. Гідроізоляція протистоїть розмивання дна і берегів під значним тиском води і забезпечує надійність всієї гідротехнічної конструкції. Самий популярний і доступний матеріал для облаштування гідроізоляції - це спеціальна ПВХ плівка, термін служби яких перевищує 15-20 років. Використання плівки ПВХ має багато переваг. Однак слід пам'ятати, що в зимовий період з водойми необхідно скачувати всю воду для уникнення розриву і деформації плівки в результаті промерзання.


Гидроизоляция дачного водопада

Ще один варіант облаштування чаші водоспаду - бетонна конструкція. У такому випадку, навіть в зимовий період вода може залишатися в споруді, не заподіявши шкоди бетонної основи. Щоб зробити водоспад на дачі своїми руками з чашею з бетону, спочатку підготовлений котлован ретельно вистилають самої звичайної, максимально щільною поліетиленовою плівкою. Потім облаштовують металевий каркас конструкції і заливають його бетоном.

Формуємо ложі


Ложе водопада

Закінчивши роботи з організації підстави хащі, приступають до формування красивого ложа - каскади водоспаду. Один з найпростіших варіантів - придбання готової форми, яку в подальшому можна задекорувати камінням та іншими елементами природного ландшафту.

Щоб самостійно сформувати природні струмені й потоки водного потоку, красиво який прагне вниз, необхідно викласти уступи висотою не більше 30 см. Починають викладати уступи знизу конструкції, поступово піднімаючись вгору. Для створення природного ложа водоспаду в основному використовують натуральні камені.


Песчаник для водопада

Найбільш популярний і доступний за ціною піщаник. Кладуть камені на цементний розчин. Внизу споруди передбачають спеціальні бортики, які будуть перешкоджати великим розльоту крапель води.

Монтаж насоса


Монтаж насоса

Підбір і грамотна установка насоса допомагає воді забратися на верхній уступ конструкції. Потужність обладнання безпосередньо залежить від розмірів водоспаду, і зокрема, від висоти каскаду. Бажано підбирати моделі насосів з можливістю регулювання водних потоків, що дозволяє робити струменя води слабкіше або сильніше. Встановлюють насос на дно чаші, непомітно для очей.

Декорування


Украшение водопада

На заключному етапі виробляють декорування водоспаду і встановлюють систему підсвічування. Рослини і світлове оформлення конструкції підбирають індивідуально, залежно від загальної концепції ландшафтного дизайну заміській території. Будь-яка підсвічування додає всьому гідротехнічному спорудження таємничості і оригінальності.


Подсветка декоративного фонтана

В основному для декорування водойми використовують камені великих розмірів, а для русла водоспаду застосовують дрібну гальку і різноманітні природні камені невеликих розмірів. Дуже стильно виглядають в оточенні водоспаду різні квіти, альпійські гірки та садові скульптури. З рослин найефектніші і доступні за вартістю - аїр, язичник і різноманітні папороті.


Кувшинки в водопаде

В останні роки стало модним оформляти водойми і русло водоспадів підводними ліхтарями або світлодіодним підсвічуванням. Така світлова система дозволяє з допомогою незначних фінансових вкладень створити на території ділянки неповторний, казковий пейзаж у вечірній час доби. Останній писк ландшафтної моди - плаваючі ліхтарі, які колишуться від роботи насоса і зміни течії водного потоку.

Використовуючи такі нескладні поради, можна швидко і якісно побудувати водоспад на дачі своїми руками, який дозволить заспокоюватися під дзюрчання поточних струменів води і насолоджуватися вологим повітрям у будь-який час доби.

Схема підключення обладнання для водоспаду:


Как подключить оборудование