Водопровід на дачі своїми руками


Водопровод на даче своими руками

Дача, як відомо, це найбільш доступне місце відпочинку для будь-якого міського жителя. Щоб проведення часу на своїй дачній ділянці було по-справжньому комфортним і зручним, необхідно обов'язково подбати про забезпечення будинку і ділянки водою.

Тому власники заміських дач часто стикаються з питанням: як зробити водопровід на дачі? Замовлення установки водопровідної системи - це дорога послуга. Тому вигідніше виконати цю роботу самостійно. При наявності певних знань, трохи вільного часу і коштів водопровід можна буде зробити самостійно, і тоді водопостачання буде постійно радувати своєю бездоганною і якісною роботою.

Підготовчі роботи

Починати прокладати водопровід на дачі своїми руками необхідно зі складання схеми, з чітким зазначенням розташування усіх труб на ділянці і в самому будинку. Така схема стане в нагоді при проведенні монтажних робіт, допоможе більш точно розрахувати кількість основних і витратних матеріалів, і надалі вона повинна інформувати власника про точне знаходження трубопроводу при їх ремонті чи проведенні будь-яких будівельних робіт на дачній ділянці.

Види водопроводів на дачі

Водопровід для дачі буває централізованим і децентралізованим по джерелу постачання водою. У першому варіанті дачний водопровід під'єднується до централізованої магістралі, живильної селище або господарство. При другому варіанті необхідно скористатися самостійним джерелом - свердловиною, колодязем, криницею, водоймою та ін. Схема облаштування водопроводу на кожному дачній ділянці може бути абсолютно різною.

По сезону використання водопроводи на дачі бувають:

  • літніми
  • зимовими

В залежності від пріоритетного сезону перебування власників на дачі водопровід прокладають по поверхні ділянки або заглиблюють в землю до промерзання грунту. Глибина промерзання відрізняється в різних кліматичних зонах. Водопровідні труби (металеві), які будуть укладатися в траншеї, повинні обов'язково ретельно покриватися антикорозійними матеріалами. В місці з'єднання з трубопроводом централізованої системи необхідно організувати оглядовий колодязь, в якому будуть розташовані зливний і запірний вентилі.

Етапи проведення водопроводу


Этапы проведения водопровода

  • Перший етап - це вибір оптимального типу розведення водопровідних труб. Є два види монтажу труб - прихована і зовнішня, і у кожної з них є недоліки і переваги. Зовнішня розводка водопроводу на дачі дуже легка в монтажі, однак розводка не підходить для експлуатації взимку, оскільки вплив негативної температури призведе до замерзання води в системі. Цей вид розведення підходить тільки для літнього водопроводу. Прихована прокладка є більш трудомістким процесом, але застосування цього типу водопроводу дозволяє захистити труби взимку від промерзань, тому системою можна буде користуватися цілий рік.
  • Другий етап - це придбання матеріалів. Можуть знадобитися: труби металеві або пластикові), фільтр, крани, утеплювач і станція водопостачання. Всі матеріали купуються за заздалегідь складеною схемою, а станцію водопостачання необхідно вибирати у відповідності з вихідними умовами джерела і планованим обсягом споживання води. Вже відповідно до обраної станцією підбирають діаметр труб. Що стосується матеріалу, з якого виготовлені труби, то тут у кожного свої уподобання до металу або пластику.
  • Облаштування станції водопостачання. Місце монтажу станції водопостачання повністю залежить від відстані між будинком і колодязем (свердловиною, водоймищем). Якщо джерело розташоване близько, то можна навіть встановити обладнання в будівлі. При значній відстані необхідно зробити певне місце для станції на вулиці, при цьому обов'язково апарат потрібно утеплити. Це необхідно для якісного і безперебійного функціонування системи взимку.
  • Установка фільтра. Перед включенням системи потрібно встановити в колодязь фільтр, спеціально призначений для постійної очищення води. Установка фільтра дозволить використовувати для пиття чисту воду, а також стане надійним засобом для захисту всієї системи від раннього зносу.
  • Запуск системи. Далі приступають до підключення всіх елементів водопровідної системи. Пам'ятайте, що не варто запускати систему відразу після монтажу. Спочатку необхідно перевірити якість всіх з'єднань, і тільки переконавшись, що все в повному порядку, вводити водопровідну систему в експлуатацію.

Керуючись цими інструкціями можна самостійно провести монтаж водопровідної системи на дачі, і потім довгі роки з комфортом користуватися цією системою в будинку і на ділянці.