Водяна тепла підлога своїми руками

17.01.2021
2 877
Admin
 1. Укладання
 2. Розташування труб
 3. Монтаж підлоги

Водяной теплый пол своими руками

Всі ми знаємо про чудових переваги теплої підлоги. Водяна тепла підлога є найбільш безпечним рішенням, але і в його випадку також важливо звернути увагу на деякі нюанси, які будуть розглянуті в цій статті. Укладається водяна тепла підлога своїми руками приблизно тими ж етапами, що і електричний тепла підлога. Проте принципи і швидкість нагріву у них різні. Водний підлога нагрівається за допомогою нагрівальних приладів - котлів. За принципом нагріву, котли бувають електричними, на рідкому або твердому паливі, газові та інші.

Укладання

Існує декілька способів укладання водяної теплої підлоги:

 • Бетонна система - найбільш часто використовувана система монтажу (аналогічна системі укладання електричної теплої підлоги. Володіє низькою вартістю монтажу);
 • Настильних система монтажу;
 • Дерев'яна система монтажу;
 • Пінополістирольна система монтажу.

Укладка водяного теплого пола

Малюнок 2. Укладання водяної підлоги.

Укладання теплої підлоги необхідно робити дуже акуратно: уникати вигинів труб; не перевищувати відстань між трубами в 30-40 см, тому що це різко знизить ККД опалювальної системи, а також призведе до появи ділянок підлоги з низькою температурою. Під труби кладеться армуюча сітка діаметром близько 5 мм і розміром чарунок близько 150 мм. Кріплення труб відбувається за допомогою хомутів і дюбелів.

Розташування труб

Існує кілька способів розташування труб у водяному теплом полі:

 • змійка - паралельний спосіб;
 • меандр - подвійна змійка.
 • спіраль у центр;
 • спіраль зі зміщеним центром;

Кожен з перерахованих вище способів може успішно використовуватися і здійснити прокладання труб можна своїми руками..

При проектуванні слід враховувати різні фактори:

 • У місцях зовнішніх стін і віконних прорізів повинні проходити найбільш гарячі труби;
 • Довжина однієї повної труби від входу до виходу не повинна перевищувати 100 метрів;

Кінці і початку труб вводяться в спеціальний комутує (колекторний) шафа, який розміщують або ніші стіни, або роблять відкритим. В комутуючим шафі можна буде перекривати теплоносій, а також регулювати температуру водяної теплої підлоги. Регулювання можна здійснювати за допомогою зручного датчика, але це призведе до подорожчання системи.

Расположение труб в водяном теплом полу

Малюнок 3. Розташування труб.

Монтаж підлоги

Перед укладанням цементної суміші, необхідно провести опресовування системи. Це дозволить запобігти можливі витоку теплоносія.

Монтаж водяного теплого пола

Малюнок 4. Монтаж водяної теплої підлоги.

При монтажі використовується настильних система статі, що дозволяє виключити монтаж цементної стяжки і скоротити час створення теплої підлоги, так і зменшити навантаження на плити перекриття будинку. Якщо заливати бетоном, то вага 1 м2 підлоги становитиме 250-350 кг, а в разі водяної підлоги складе всього лише 35-50 кг Зверніть увагу, таку підлогу можна підключати до центральної системи опалення без погодження з теплопостачальними та ЖКГ організаціями.

Сподіваємося, що наші поради допоможуть вам у будівництві, та водяна тепла підлога своїми руками буде надійною опорою у вашому домі.

Читайте також: