В'язка арматури своїми руками


Вязка арматуры своими руками

Залізобетонні конструкції, такі як фундамент, віконні і дверні перемички, перекриття та інші елементи, що є основою будь-якого будови, запорукою його надійності і довговічності. Значну роль у таких конструкціях мають сталеві металеві з'єднання за допомогою арматури та спеціальної дроту. В'язка арматури є складовою частиною будь-яких робіт з облаштування монолітних фундаментів та інших залізобетонних виробів.

Важливість ручного з'єднання арматури і особливості в'язки

Фахівці не рекомендують використовувати зварювання при створенні металевих каркасів, так як з часом в місцях з'єднання конструкції може з'являтися корозія, в результаті появи іржі і окислення зварних елементів. Гарантовано допомагає уникнути виникнення корозії в'язка арматури, яка збільшує термін експлуатації залізобетонних конструкцій.


Как вязать арматуру

Всі роботи з облаштування металевих каркасів проводяться в суворій відповідності з діючими будівельними технологіями і стандартами. Якісно виконана в'язка арматури своїми руками значно збільшує надійність монолітного фундаменту, перемичок або інших залізобетонних конструкцій. Прути арматури, пов'язані в єдиний каркас, будуть чинити активний опір різних навантажень і істотно посилювати зони стиснення в бетоні.

Матеріали для виконання робіт


Материалы для вязки

Для в'язки підбирається сертифікована арматура, сортовий металопрокат - сталеві стрижні певного діаметра (не менше 6 мм) і довжини (стандартні прути від 6 м). Діаметр сталевих стрижнів безпосередньо впливають на міцність і стійкість конструкції. Чим товще використовувана для в'язки арматури, чим міцніше і надійніше буде каркас будівлі. Сучасні виробники пропонують різні види армованих профілів: з гранями, ребрами, гладкі, з насічками і рифленням. Нерівна поверхня сталевих прутів забезпечує більш високу адгезію з бетонним розчином.


Материалы для вязки

В'язка арматури проводиться з використанням спеціальної металевої дроту, пластикових хомутів або інших видів з'єднувальних матеріалів. Діаметр дроту підбирають в залежності від конструктивних рішень. Зазвичай використовується сполучна сталева нитка товщиною до 1,2 мм Аналогічно вибирають і пластикові хомути діаметром до 40 мм

Основні види з'єднання


Виды соединения

Арматура для будь-яких конструкцій будівлі може в'язатися в вертикальному і горизонтальному виконанні. В основному для звичайного будівництва будинку, дачі або різних господарських будівель використовують горизонтальне армування, яке дозволяє ефективно перерозподілити навантаження на монолітний фундамент або інші вироби. Каркас збирають із сталевих прутів з кроком 25-30 мм

Технологія в'язки армованих прутів


Технология вязки арматуры

Для якісного і швидкого з'єднання металевих прутів необхідно підготувати спеціальні кусачки, які повинні володіти надійністю, добре закриватися і відкриватися. Для монолітного фундаменту використовують прості вузли, які можуть в'язатися без підтягування арматури і з підтягуванням стрижнів. Дріт або пластикові хомути застосовують в місцях перетину сталевих прутків. Дріт у кілька поворотів затягують, скручуючи з'єднання за допомогою плоскогубців.

Для облаштування стрічкового монолітного фундаменту може застосовуватися спеціальний пістолет, який дозволяє значно прискорити монтажні роботи і максимально знизити трудовитрати. З допомогою такого пістолета всі роботи по з'єднанню дроту відбуваються в напівавтоматичному режимі, в 5-7 разів швидше, ніж стандартна в'язка арматури.


Пистолет для вязки арматуры

При будь-якій формі проведення робіт крайні перетину металевих прутів пов'язують обов'язково, а інші з'єднання в'яжуть у шаховому порядку. Спочатку прокладають магістральні смуги, які можуть спочатку укладатися на допоміжні матеріали: дерев'яні бруски, шлакоблок, цегла, виставляються на одному рівні і на однаковій відстані від підстави. Поперек облаштованих магістралей монтують основні перемички, під якими протягують поздовжні елементи армованого каркаса і в'яжуть їх до поперечок.

Суттєві зауваження та рекомендації

Для облаштування несучих конструкцій фахівці не радять використовувати колишню у вживанні арматуру і металеву дріт, покриту значним шаром іржі, при зберіганні якої не дотримувалися затверджені виробником стандарти.

Не бажано нарощувати вже пов'язаний каркас, особливо в елементах, які в процесі експлуатації будуть піддаватися істотним навантаженням.

Зверніть увагу! Особливо це актуально в тих конструкціях, де залізобетонні елементи будуть працювати на активне «стиснення». Будь-які доповнення повинні ретельно прораховуватися, виконувати внахлест і з використанням додаткових сполучних вузлів.

Прийоми в'язки арматури


Приемы вязки арматуры

Відео

Пропонуємо вам переглянути відеосюжет, який розповість про використання пістолети для в'язки арматури.