Вибір місця для декоративного фонтану в саду


Выбор места для декоративного фонтана в саду

Фонтан - це відмінний спосіб вирішити проблему зволоження повітря в жарку погоду на дачній або садовій ділянці. Така гідротехнічна установка може бути виконана в будь-якому стилі - класичному, швейцарському, авангардному, сільському, східному. У будь-якому випадку, така прикраса буде притягати захоплені погляди, бути центром всієї композиції і вибудовувати навколо себе інші лінії дизайнерського ландшафту.

Корисні поради


Расположение бетонного фонтана

Перш ніж розпочинати будівництво фонтанів у саду, необхідно визначитися з його розташуванням. Насамперед слід звернути увагу на наявність і ступінь ухилу землі. Фахівці рекомендують розташовувати установку таким чином, щоб вона опинилася в низині - це допоможе скоригувати обсяги підземних вод, а також збільшити насичення повітря вологою. Оптимальне розташування в цьому випадку - у центрі саду. Але і тут є свій нюанс: площадка повинна бути рівної.

Поблизу дерев фонтани також не розміщують: листя, тополиний пух, насіння і сміття можуть потрапити у водойму і викликати несправність; коріння дерев можуть пошкодити гідроізоляцію і деформувати фонтанну чашу. Але й занадто відкрите місце теж не варіант - прямі сонячні промені провокують "цвітіння" води.

Якщо передбачається обладнати поруч з водоймою лавки або альтанку, то відстань має бути таким, щоб бризки не долітали до них. В іншому випадку можна зробити невисокі бетонні перила, які стануть бар'єром і захистять відпочиваючих від намокання.

Завбачливо розрахуйте площу для підземного резервуара - чим більше, тим краще. Це необхідно для того, щоб вода в процесі був фонтануючий поверталася назад у водойму, інакше можна зіткнутися з такою проблемою, як передчасне випаровування води.

Ще один важливий фактор - вітер. Пориви вітру псують водну картину і розносять краплі на велику відстань, а також можуть пошкодити висаджені чагарники.

Бажано влаштовувати фонтан в природному або штучному водоймищі. Але якщо таких немає на ділянці або сад має невелику територію, то можна встановити міні-композицію - вона не вимагає ніші, достатньо підключити насос до електромережі. Міні-фонтани часто імітують кам'яні або замкові руїни, хатинки, морські мотиви та інші.


Фонтаны скульптуры

У виборі місця для фонтану можна скористатися рекомендаціями фен-шую. Наприклад, якщо гідротехнічну установку розмістити в східній частині саду, то це приверне енергію здоров'я і поліпшити психологічний клімат у сім'ї. Якщо фонтан буде стояти в північній частині, то це благотворно позначиться на матеріальному благополуччі. А ось південна орієнтація категорично заборонено - фонтан на південній стороні "гасить вогонь", тим самим надаючи негативний вплив на репутацію власників будинку.

Це загальні рекомендації, яких варто дотримуватися при виборі місця розташування фонтанної композиції. Але, кожен сад індивідуальний і визначити оптимальне місце з урахуванням всіх особливостей може тільки досвідчений фахівець.


Фонтан из бетона