Вибір септика з урахуванням виду грунту

17.01.2021
2 134
Admin

Выбор септика с учетом вида грунта

  1. Яким повинен бути обсяг септика?
  2. Якій формі віддати перевагу?
  3. Яке купити виріб з урахуванням грунту?

Навіть на дачі ми постійно використовуємо зручності - туалет і ванну. Гігієна - невід'ємна частина життя будь-якої людини, тому ми нерозривно пов'язані з споживанням води і проблемою утилізації стічних вод. Саме тому так затребувані сьогодні септики для дачі - найпростіші споруди для фільтрації побутових стоків.

Сучасні системи фільтрації дозволяють очищати воду і навіть на дачі використовувати всі переваги централізованої каналізації. При цьому найбільш просте і економічно вигідне рішення - це септик. Він підходить як для постійного, так і сезонного проживання.

Яким повинен бути обсяг септика?

Каков должен быть объем септика

При виборі локального очисної споруди для дачі враховуйте, що його обсяг повинен бути помножений на три. Тільки так ви придбаєте виріб, який повністю задовольнить всі потреби мешканців.

Якій формі віддати перевагу?

Какой форме отдать предпочтение

Септик не повинен бути занадто глибоким, інакше стоки піддатися меншою фільтрації, ніж ви розраховували. Однак занадто поверхневий септик теж не є гарною альтернативою. Мінімальна глибина повинна бути близько півтора метрів.

Проте один з найбільш істотних факторів при виборі виробу - тип грунту на ділянці.

Яке купити виріб з урахуванням грунту?

Какое изделие купить с учетом почвы

  • Піщаний грунт Септик в даному випадку повинен мати поля поглинання. Саме такий різновид не буде мати труднощі з відведенням чистої води. Також використовуйте поля фільтрації. Очисний колодязь в даному випадку буде марний, так як потрібна більша площа поглинання. При такому виді ґрунту цілком можна використовувати станції біологічної очистки, які будуть направляти фільтровану воду в грунт.
  • Велика кількість ґрунтових вод У цьому випадку неможливо застосовувати септик з технологією грунтової очищення. Це не раціонально і дорого. Краще всього вибрати біологічний септик, який виготовлений з пластмаси. Вироби з інших матеріалів не гарантують повної герметичності, що вкрай важливо у випадку великої кількості ґрунтових вод на ділянці. Один з найважливіших етапів встановлення - сама ретельна фіксація, інакше септик можна просто напросто спливти.
  • Глинистий грунт Такий грунт не дає можливості воді просочуватися всередину. Це дає можливість застосовувати як септик з грунтової очищенням, так і з біологічної. У першому випадку потрібно додатково встановити піщаний фільтр і використовувати додаткове обладнання з метою відведення стоків. Краще використовувати септик з біологічним фільтром, тому що система не піддається впливу грунту і працює в стабільному режимі. Однак відведення фільтрованих стоків буде проводитися на рельєф, а не під землю.

Читайте також: