Вирівнювання підлоги фанерою своїми руками


Выравнивание пола фанерой своими руками

Вирівнювання підлоги з використанням класичного фанерного листа вважається одним з найбільш відпрацьованих прийомів отримання досить рівній і твердій поверхні без застосування трудомістких операцій, що супроводжують процес влаштування цементної стяжки, наприклад. В окремих випадках (при необхідності підняти рівень підлоги на певну висоту), щоб уникнути надмірного навантаження на плиту перекриття фанера може стати єдино можливим варіантом вирішення проблеми.

Використання фанери як засобу для вирівнювання основи дерев'яного (паркетного) підлоги є одним з найбільш зручних і недорогих варіантів його облаштування. Таке вирівнювання проводиться найчастіше перед застилкой на чорнову підлогу якогось м'якого підлогового покриття (ковроліну, лінолеуму).

Фанеру, традиційно відноситься до розряду найбільш затребуваних матеріалів, досить часто використовують при проведенні комплексних ремонтних робіт у квартирі. Зазначимо також, що такий матеріал може застосовуватися і для вирівнювання бетонних основ (прямо поверх стяжки), а також при ремонті звичайного дощатої підлоги.

Крім того, фанера може використовуватися і для узгодження підлогових покриттів різних приміщень за їх рівнем, при цьому незалежно від області застосування цього матеріалу ви неодмінно отримаєте відмінний результат.

Як вирівняти підлогу з допомогою фанери


Как выровнять пол с помощью фанеры

Вирівнювання підлоги фанерою своїми руками може знадобитися вам у тому випадку, наприклад, коли старий паркетна підлога у вашій квартирі повністю зносився. Крім цього, можлива ситуація, коли статеве покриття руйнується із-за неправильно організованого догляду за нею або ж і через елементарну недбалість будівельників. У таких випадках фанера просто укладається поверх пошкоджених паркетних плит, а зверху на неї настилається вибране вами покриття (ковролін, лінолеум або ламінат).

Підготовка лад


Подготовка лаг

Найбільш кардинальним способом поновлення пошкодженого підлогового покриття вважається використання для укладання фанери спеціальних лад, що представляють собою дерев'яні опорні бруски певного розміру.

Для отримання досить рівній поверхні фанерного підлоги такі лаги повинні виставлятися при їх монтажі в одну площину. При цьому за наявності відносно рівної перекриття допускається укладати лаги на спеціальні ізоляційні підкладки, вирізані з будь-якого пористого матеріалу (з лінолеуму, наприклад). Відстань між осями сусідніх лад вибирається від 40 до 50 см, що відповідає розміру стандартного листа фанери (152,5 х 152,5 см). У місцях стикування фанерних листів повинні бути передбачені поперечні перемички з кроком в 50 см, що кріпляться до лагів допомогою металевих куточків і саморізів. Між торцями укладывемых на підставу лад і стінами кімнати повинен залишатися робочий зазор (не менше 2-3 см).


Подготовка лаг: схема укладки

При такій організації системи лагових опор кожен цілісний фанерний лист буде укладатися на обрешітку, складену з трьох поздовжніх лад та трьох поперечних перемичок (ригелів).

Настилання фанери


Настилка фанеры

При вирівнюванні підлоги фанерою своїми руками її листи рекомендується укладати на лаги в два шари, використовуючи при цьому спеціально розроблену і випробувану неодноразово методику, яка полягає у зміщенні стиків цих шарів. При цьому між стіною і фанерою обов'язково повинен залишатися робочий зазор величиною не менше 2 див. Крім того, між листами фанери, які досить чутливі до коливань вологості і температури повітря, також потрібно залишати компенсаційний зазор близько 2-3 сантиметрів. При укладанні фанерні шари кріпляться до лагів та скріплюються між собою за допомогою саморезов, що встановлюються з кроком 5-10 см. При цьому шари фанери нерідко додатково скріплюються між собою клеєм ПВА.


Пол из фанеры под ламинат

Для поліпшення звукоізоляційних властивостей покриття в порожнинах між лагами ви можете помістити пластини з звукопоглинального мінерального матеріалу. Ще до початку робіт не забудьте закрити за допомогою ремонтної суміші наявні в плитах шви і невеликі вибоїни.

Після того, як покладений перший шар фанери, вам слід вибрати один з наступних варіантів укладання другого:

  • укладання фанерних листів один на інший;
  • розкладка листів зі зміщенням (подібно цегляній кладці).

Другий варіант укладання, звичайно ж, вважається найбільш кращим, оскільки дозволяє мінімізувати кількість робочих відходів матеріалу. По закінченні укладання другого шару і безпосередньо перед застилкой лінолеуму вам залишиться лише зашпаклювати невеликі зазори, що утворилися між листами фанери.

В результаті виконаних робіт ви отримаєте ідеально рівна чорнова підлога, на якому будь-який вид використовуваних в даний час підлогових покриттів буде виглядати грунтовно і солідно.