Висота фундаменту над землею


Высота фундамента над землей

Однією з найважливіших технічних характеристик будь-якого сучасного будови є висота фундаменту над землею, показник якої закладається у будівельний проект ще на стадії його розробки.

Величина цього параметра залежить, в кінцевому рахунку, від класу споруджуваного споруди і використовується в будівельних технологіях одночасно з такими технічними характеристиками фундаментних підстав, як площа підошви і їх ширина.

Вибір оптимального рішення


Выбор оптимального решения

З урахуванням тієї обставини, що підготовка фундаменту пов'язана з суттєвими витратами, цілком зрозумілим є бажання забудовника оптимізувати основні параметри споруджуваного споруди. Висота видатної над землею частини фундаменту є єдиною регульованою величиною, значення якої ви можете вибрати на свій розсуд (при фіксованій глибині і ширині).

Зверніть увагу! Все, що знаходиться вище так званої нульової позначки, може бути віднесено до надземної частини будівлі, для підготовки якої допускається використовувати матеріали більш дешевої цінової категорії.

Призначення надземної частини фундаменту


Предназначение верхней части фундамента

У самому загальному випадку надземна частина фундаментного підстави є сполучною ланкою на ділянці переходу від ґрунту до зовнішньої повітряної середовищі. Зазначимо також, що в процесі експлуатації будівлі ця частина фундаменту схильна максимального руйнуючій впливу кліматичних факторів, унаслідок чого слід більш детально роз'яснити, для чого взагалі вона призначатися:

  • Насамперед, ця частина фундаменту відіграє роль цоколя, завдяки якому така монолітна конструкція є набагато краще, ніж комбінація «фундамент плюс цоколь».
  • Ця частина будови являє собою природну захист від проникнення вологи до стін будівлі, що реалізується за рахунок підняття кордону «фундамент-стіна» як можна вище (до 200 міліметрів для стрічкових фундаментів).


Цоколь в доме

  • Іноді фундаментне піднесення над землею використовується для облаштування в будові підвального приміщення. У подібній ситуації висота фундаменту вибирається з урахуванням даних, закладених в будівельному проекті.
  • Для фундаментів стовпчастого і пальового типу цей параметр складає ті ж 200 міліметрів. Як і в ситуації з стрічковим фундаментом, подібне піднесення дозволяє виключити вплив ґрунту на саму споруду. Цей показник може бути змінений у разі складного рельєфу місцевості в районі забудови.
  • При виборі показника піднесення слід враховувати потенційну усадку будинку, значення якої залежить від якості ґрунту та поверховості споруди.
  • За рахунок збільшення даного показника іноді вдається запобігти руйнуванню стін споруджуваного будови (лазні, наприклад). Для будівель подібного типу його значення вибирається, як правило, в районі 500 мм. В окремих випадках цоколь споруди може бути надбудовано з матеріалу того чи іншого виду.

Висновок


Выбор высоты фундамента

Таким чином, для визначення необхідного значення висоти фундаменту над землею слід просто додати до його виступаючій частині мінімум 200 мм. З урахуванням середньорічної товщини снігового покриву в тому чи іншому регіоні ця цифра може змінюватись в межах 100 мм.

Зверніть увагу! Фахівці вважають, що чим більше ця частина фундаменту піднімається над землею, тим краще (оптимальною величиною вважаються 360-400 міліметрів).

Крім цього, не слід забувати і про гідроізоляції, за допомогою якої ви зможете виключити можливість проникнення вологи до елементів несучої конструкції будови.