Скринька для інструментів своїми руками

17.01.2021
613
Admin

Ящик для инструментов своими руками

  1. Який ящик потрібен?
  2. Етапи виготовлення
  3. Виготовлення ящика для інструментів
  4. Відео

Кожен чоловік, який щось робить в своєму будинку власноруч, знає, що з часом кількість використовуваних інструментів збільшується і часом буває складно тримати їх в одному місці досить компактно. До того ж, якщо справа стосується їх перенесення або транспортування, то це теж буде створювати певні проблеми. Проте вихід є і ним, поза сумнівом, є ящик під інструменти.

Який ящик потрібен?

Какой ящик нужен

Отже, в будь-якому будівельному магазині, як правило, можна знайти не тільки матеріали і інструменти, але і ящики для їх зберігання, як супутній товар. Можна, звичайно, придбати його, але, напевно, будь-якому майстрові буде набагато приємніше використовувати ящик для зберігання інструментів, виготовлений своїми руками, як ще один доказ своєї майстерності. І початковим етапом виготовлення повинно бути прийняття рішення щодо того, який саме ящик необхідним у тому чи іншому випадку.

Чемодан для хранения инструментов

Наприклад, якщо мова йде про домашньому використанні час від часу, то можна обійтися і простим варіантом, по суті є коробкою з ручкою, а якщо має місце часте використання досить великої кількості інструментів, наприклад, в силу службових обов'язків, то цілком доречним буде використовувати великий ящик органайзер. Рішення необхідно приймати індивідуально і коли воно буде прийнято, можна переходити до виготовлення.

Етапи виготовлення

Инструмент в ящике

Коли мова йде про виготовлення ящика для інструментів, потрібно знати, що цей процес можна умовно поділити на кілька етапів.

  • Планування. На даному етапі необхідно провести попередні розрахунки матеріалів, які будуть потрібні і скласти докладний креслення майбутнього скриньки. Креслення можна виконати, як звичайним способом, тобто з використанням креслярських інструментів, так і за допомогою спеціальних комп'ютерних програм, в яких можна навіть подивитися приблизний результат всіх дій.

Чертеж ящика

  • Підготовка необхідних матеріалів. Необхідно підготувати достатню кількість передбачуваних до використання матеріалів та інструментів. У кожному конкретному випадку цей набір буде індивідуальним, але навряд чи можна буде обійтися без вимірювальних інструментів, елементів кріплення, столярних та слюсарних інструментів, на зразок ножівки і молотка.
  • Виготовлення. На цьому етапі, як не важко здогадатися, відбувається безпосереднє виготовлення ящика. Тут необхідно зупинитися трохи докладніше.

Виготовлення ящика для інструментів

Изготовление ящика

В якості прикладу того, як виготовити ящик для інструментів своїми руками, пропонується до розгляду простий варіант. Він буде представляти собою середніх розмірів ящик, обладнаний ручкою для перенесення. Як матеріалу виготовлення, в принципі, можна використовувати самі різні матеріали. Може підійти і метал, і фанера, і навіть пластик. Вирішувати, що використовувати потрібно, виходячи з особистих переваг, але традиційно, для цих цілей використовується обрізна дошка хвойних порід, як найбільш простий в обробці і доступний матеріал, що володіє досить непоганими якостями.

Изготовление составных частей

Отже, щоб виготовити дерев'яний ящик для інструментів, необхідно для початку перенести заздалегідь виготовлений креслення на матеріал. Для цього можна використовувати лінійку і олівець. Після того, як ця робота буде виконана, потрібно за допомогою ножівки або електролобзика випиляти складові частини майбутнього скриньки. В даному випадку, мова йде про простому варіанті без кришки, тому має вийти 5 складових частин. Тобто, 4 стінки і дно ящика. Розміри цих елементів повинні бути визначені, виходячи з необхідних у кожному конкретному випадку.

Після того як складові частини будуть виготовлені, їх необхідно скріпити між собою.

Місця з'єднання необхідно ретельно обробити та зачистити, після чого на них наноситься столярний клей, і деталі міцно притискаються один до одного. В такому вигляді вже отримав форму ящик залишається до повного висихання клею.

Після того як це станеться, потрібно для досягнення найбільшої міцності виробу додатково пробити місця з'єднання елементів цвяхами чи скрутити саморізами. Як тільки ці роботи будуть завершені, прилаштуйте до скриньки ручку. Для цього можна взяти просту дерев'яну рейку і прикрутити або прибити її цвяхами до ящика. Маються на увазі верхні межі торцевих стінок ящика.

Ручка для переноски ящика

На цьому основні етапи виготовлення ящика для інструментів можна вважати закінченими. Як доповнення можна додатково обробити готовий виріб за допомогою наждачного паперу різної дисперсії і покрити його лаком або пропитывающим складом, начебто морилки, для захисту деревини від впливу вологи.

Насамкінець, варто сказати, що даний варіант того, як зробити ящик для інструментів, найпростіший, в силу чого його виготовлення під силу будь-якому новачкові. По закінченні часу, може бути і швидше за все, будуть виготовлені інші варіанти, але перший свій ящик для інструментів напевно запам'ятається.

Відео

Цей ролик присвячений виготовлення ящика для інструментів своїми руками.

Читайте також: