Забежная сходи своїми руками


Забежная лестница своими руками

У сучасних котеджах сходи все частіше стає модним елементом інтер'єру. Крім функції забезпечення зручності під час переміщення між поверхами, вона виконує ще і декоративну роль. Грамотно розроблений проект і правильно вибрані матеріали здатні перетворити сходову конструкцію у прекрасне прикраса будинку. Підібрати матеріал для виготовлення або вже готову сходи сьогодні не є проблемою, оскільки на ринку представлене все необхідне в широкому асортименті.

Багато власників приватних будинків, котеджів і дворівневих квартир воліють монтувати сходи, не залучаючи професіоналів. Виготовлена забежная сходи своїми руками, завжди виглядає оригінально і дає господареві будинку привід для гордості, що він зробив її самостійно. Виготовлення забіжної сходи завдання не просте, але вирішуване. Для цього вам потрібно знати особливості її зведення і мати певні будівельні навички.

Деякі особливості

У даного виду сходів складна конструкція. Як правило, в них замість традиційної майданчика є плавний поворот, що складається із ступенів клиновидної форми. При цьому нормальна проступ дотримується тільки по середній лінії, а внутрішній край ступенів робиться досить вузьким.


Схема забежной лестницы

Забіжні сходи зводять, коли в приміщенні не вистачає місця для спорудження великий сходів. Їх можна встановлювати де завгодно - і вздовж стіни і прямо посеред кімнати. Це оптимальний варіант з точки зору компактності і зручності ходьби, але у них є недоліки. До мінусів відносяться: складність розрахунків, крутий підйом, вузькі сходи, трудомісткий процес виготовлення.

Питання про необхідність встановлення драбини у власному двоповерховому котеджі не викликає сумнівів, але перш, ніж почати її зведення, перед вами буде стояти досить непростий вибір: виконати розрахунки самостійно або придбати вже готову до встановлення сходову конструкцію.

Нюанси придбання готових конструкцій


Готовая конструкция лестницы

Безсумнівно, готову до встановлення сходи ви можете купити у спеціалізованому магазині, але при цьому вчіть, що:

  • готову сходи все одно доведеться підганяти під конкретні розміри вашого приміщення, в якому будете її встановлювати, а цей процес, як правило, займає більше зусиль та часу, ніж самостійне її зведення;
  • виробники не завжди використовують при виготовленні якісні матеріали;
  • досить висока вартість конструкції.

Матеріали для виготовлення


Материалы для изготовления лестницы

Якщо ви вирішили самі зробити забежную сходи, вам необхідно буде визначитися з основним матеріалом для виготовлення. Споконвіку вважається, що особливий затишок і комфорт надають приміщенню дерев'яні сходи. Тому сходи з забіжними ступенями, виготовлені з деревини, досі користуються великим попитом. Надати дерев'яній драбині оригінальний дизайн можна, розфарбувавши її в будь-який колір, але можна і залишити класичний варіант, підкресливши її деревну структуру. Ваш вибір багато в чому буде залежати від інтер'єру приміщення.

Але дерево далеко не єдиний матеріал, який можна застосовувати для будівництва сходів. Крім нього, можуть використовуватися металеві та бетонні (пінобетон або газобетон) матеріали. Їх застосування дозволяє істотно зменшити вартість виготовлюваної сходової конструкції.

Важливі поради


Советы по возведению лестницы

При самостійному будівництві сходів, а саме під час розрахунків забіжних ступенів прийміть до уваги, що:

  • ступінь по ширині не повинна бути більше 40 см;
  • радіус кривизни необхідно робити більше 30 см;
  • хід сходів має бути плавним, повторюючи напрям сходового маршу. Надмірна звивистість лінії ходу сходи неприпустима.

Сходи обов'язково повинна відповідати встановленим нормам, забезпечувати зручний підйом по сходах, гарантувати безпеку пересування проживаючих у будинку людей. Під час її проектування звертайте особливу увагу на висоту ступенів: занадто високі роблять важким сходження, а невисокі сходи незручні та небезпечні (крокуючи ним часто і дрібно, можна спіткнутися).


Сборка забежной лестницы

Перш, ніж приступати до виготовлення сходів, вам також необхідно буде врахувати:

  • вільну площу приміщення, яку ви можете відвести під її зведення;
  • передбачувану найбільше навантаження, яку буде витримувати конструкція;
  • висоту нижнього поверху;
  • комфорт під час експлуатації (тип сходів, оптимальну висоту і ширину сходів, тип поручнів).

Дуже важливо створити в деталях грамотний проект сходів, зробити точний розрахунок усієї конструкції. Для її зведення, звичайно, можна найняти будівельну бригаду, але і при цьому ви ризикуєте отримати деяке розчарування - хто будує не для себе, найчастіше не звертає уваги на дрібні, але важливі недоліки, які згодом можуть сприяти поломки сходи в процесі її експлуатації. Виходить, що оптимальним варіантом є власноручне виготовлення. Тільки в цьому випадку буде створена надійна сходи, повністю відповідна вашому будинку. І при цьому ви значно заощадите свої фінанси.

Радимо прочитати: