Паркан з бамбука своїми руками

Забор из бамбука своими руками

Різнокольорові орнаменти і художня ковка на огорожах вже давно перестали дивувати не тільки професійних дизайнерів, але і навіть простих обивателів. Такі вже трохи приїлися прикраси загороджувальних споруд сьогодні сприймаються як щось наскучившее. Але якщо ви хочете порадувати себе чимось новим і здивувати сусідів, то вам потрібно спорудити огорожу з бамбука. Своїми руками побудувати таку споруду можна, тільки потрібно знати, як правильно це зробити.

Звичайно, використовувати бамбук для будівництва загороджувальних споруд немає сенсу, а от невеликі декоративні огорожі з цього матеріалу виглядають дуже ефектно.

Де можна побудувати паркан з бамбука

Бамбук

  • В якості декоративного огородження басейну або іншого водоймища на ділянці.
  • Для огородження меж ділянки і в якості додаткового декорування огорожі.
  • Для зонування території, виділення якихось окремих ділянок.
  • Можливо застосування паркану з бамбука як ширму, щоб закрити від сторонніх очей певні ділянки.
Зверніть увагу! Для додання унікальності такого паркану його можна вдало комбінувати з іншими видами матеріалів (дерево або цеглина).

Способи зведення парканів бамбукових

Способы возведения бамбуковых заборов

Паркани з бамбука споруджуються трьома способами:

  1. Бамбукові панелі. Такі огорожі зазвичай купуються в готовому вигляді, і монтаж проводиться за типом будівництва секційних огорож. Готові панелі встановлюються на заздалегідь підготовлені опори.
  2. Гнучкий бамбук. Це теж свого роду секційний варіант, але тільки в цьому випадку використовуються більш тонкі прути бамбука і панелі поставляються в рулонах. Монтаж проводиться також на заздалегідь розміченому ділянці з вже вкопаними опорами.
  3. Жердинної паркан. Це найпростіший варіант паркану з бамбука. Для будівництва використовуються товсті жердини, які кріпляться на лати. Але тільки на відміну від огорожі з дерева для кріплення (зв'язки) використовується оцинкований дріт або мотузка.
Зверніть увагу! Завдяки гнучкості і легкості матеріалу бамбукові паркани можна легко демонтувати і переставити на нове місце.

Інструкція по монтажу

Для початку розглянемо варіант непрозорою огорожі (ширми).

Початок робіт - правильна в'язка рами

Спочатку вам знадобитися зробити каркас майбутнього паркану. Заздалегідь знявши необхідні розміри, з двох товстих стебел споруджуються несучі опори. Можна їх просто вкопати в землю, або ж з додатковим бетонуванням. Але все-таки це більше декоративна споруда, і буде досить просто вкопати їх на необхідну для стійкості глибину.

Зверніть увагу! Для додаткової стійкості опори майбутньої огорожі можна прив'язати до сусідніх споруд (будинку або огорожі). Прив'язку краще робити прозорою волосінню. Додатково приховати такі кріплення дозволять в'ючні рослини.

Для поперечок використовують половинки стовбурів. Кріпити їх до опор потрібно округлої стороною назовні.

Для «складання паркану» можна використовувати як товсті стебла, так і невеликі прутки бамбука. Кріпляться вони синтетичним шнуром. Прикладаємо по одному стеблу до поперечок і міцно прив'язуємо. Таким способом потрібно закріпити бамбукові штахетник по всій довжині.

Плетеный забор из гибкого бамбука

Якщо використовувати більш тонкі стебла, то в'язати їх потрібно невеликими пучками по 2-3 стебла в одному.

Вертикальне кріплення

Можна використовувати такий варіант пристрою. В цьому випадку не буде потрібно кріплення горизонтальних поперечок для прив'язки штахетника з бамбука. Кріплення проводиться в розрізані навпіл стовбури опор, з додатковим кріпленням шнуром.

Зверніть увагу! Для додання більш естетичного вигляду і привабливість, товсті і тонкі кінці стебел потрібно чергувати.

Правильно в'яжемо вузли

Правильність в'язання стебел бамбука додасть огорожі більш вишуканий вигляд. Фахівці рекомендують складні вузли зав'язувати із зворотного боку. Таким чином лицьова частина буде виглядати більш респектабельно.

Зверніть увагу! Для більш якісного кріплення вертикальні стійки і поперечини можна пов'язати перфорованою стрічкою, а зверху її закрити намотаним дротом.

Прозора огорожа

Це більш легкий варіант бамбукового паркану. В його основі облаштовується проліт огорожі з вертикальною або горизонтальною в'язкою.

Заздалегідь розрахувавши висоту і довжину прольоту, пов'язуємо раму паркану. Наприклад, візьмемо 15 рівних відрізків стебел для вертикальних перекладин і 30 для горизонтальних. Рівномірно розкладаємо стебла на землі у формі решітки, скріпивши для початку кабельними хомутами. Потім, вирівнявши всі частини, по черзі знімаємо хомути і надійно скріплюємо вищеописаним способом. Потім готовий проліт монтується в потрібному місці.

Забор из бамбуковых панелей

Як правильно розпиляти бамбуковий стебло

В процесі будівництва паркану з бамбука вам, можливо, знадобиться розпиляти його. Щоб не зіпсувати матеріал, потрібно знати деякі особливості бамбука, а саме як його правильно розпиляти.

Перед тим як почати пиляти стебло, попередньо просвердлите в ньому отвір для пиляння лобзика. Це допоможе уникнути розломів і розтріскування.

Краще для свердління використовувати свердло «Форстнера», його застосування допоможе уникнути розшарування. Якщо налаштувати електролобзик на невелику амплітуду ходу, то пиляння буде проходити краще. Щоб вкоротити стовбур, лобзик при пилянні занурюйте повільно збоку на низькій амплітуді пиляння.

Фарбувати чи ні?

Бамбук має привабливий природний колір, і в принципі подальше фарбування не буде дуже доречною. Тому після спорудження паркану його можна просто покрити спеціальним герметиком з інгібітором цвілі.

Зверніть увагу! Існує спеціальний метод природного забарвлення бамбука - карбонізація. За такої технології прутки обробляють в печах пором, у зв'язку з цим крохмаль, що знаходиться в складі, починає карбонизовані і набувати різні кольори. Чим сильніше нагрівання, тим темніше буде стебло.

Крепление бамбука

Ось ці нехитрі поради допоможуть вам у будівництві паркану з бамбука своїми руками. Якщо ви вже проводили такі роботи на своїй ділянці, то можете поділитися з читачами своїм досвідом.

Відео

З цього відео ви дізнаєтеся, які існують особливості роботи з бамбуком при виготовленні огорожі.