Паркан з обапола своїми руками

Забор из горбыля своими руками

Кожен, хто проживає у своєму будинку, розуміє, яку роль відіграє паркан. Більш того, будь-якому господареві хотілося б, щоб він був максимально надійним, довговічним, але і, само собою, красивим. Проте часто так трапляється, що на паркан просто не залишається коштів і доводиться задовольнятися тим, що є. Але, як ви розумієте, це не вихід з положення. Адже існують матеріали, з яких, порівняно недорого можна зробити красивий, довговічний і недорогий паркан. Одним з таких матеріалів є обапіл. Більш того, можна зробити паркан з обапола своїми руками, а це вже додаткова економія.

Классификация продуктов деревообработки

Що ж являє собою цей матеріал? Обапіл - це пиломатеріал, який є бічною частиною колоди. Одна його сторона пропиленная, а інша ні. По суті це відходи лісопиляння, найчастіше їх можна використовувати для розпалювання печі. Але не поспішайте! З цього матеріали може вийти відмінний паркан!

Обапіл - відходи або матеріал для забору?

Горбыль

Для початку давайте подивимося, як з відходів лісопиляння можна отримати заготовку для забору і який при цьому вам знадобиться матеріал та інструмент.

Придбати обапіл простіше простого. Для цього можна звернутися на будь-яку пилораму. Замовити його краще всього трохи більше. Справа в тому, що в процесі будівництва паркану може не вистачити кілька дощок.

Горбыль для забора

Після попередньо порахуйте, скільки вам буде потрібно стовпів опори, з розрахунком стовп на кожні 2-2,5 метра. Також вам знадобляться мотузки, які окреслять майбутню огорожу між стовпами. Цемент, пісок, гравій і лопата буду необхідні для установки стовпів опори.

Зверніть увагу! Врахуйте, що обапіл ви отримаєте в необробленому вигляді, на ньому буде присутній кора. Тому для її обробки знадобиться шліфувальна машинка і сокиру. Так ви зможете надати матеріалу презентабельний вигляд.

Обробивши обапіл самостійно, ви заощадите кошти, інакше це будуть робити на пилорамі, а це додаткові витрати. Не забудьте придбати кріпильний матеріал, цвяхи. Адже вони триматимуть всю конструкцію огорожі. Можливо, ви захочете обійтися без цвяхів і закріпити наш пиломатеріал за допомогою мотузок. Але пам'ятайте, що це буде ненадійна конструкція.

Зверніть увагу! Слід подбати про дереві, попередньо обробивши його спеціальною мастикою, додатково це додасть дошці особливий колір.

Инструмент для изготовления забора

Отже, для виготовлення паркану з обапола своїми руками, вам потрібно:

 • Обапіл.
 • Стовпи для опори.
 • Поперечні бруски.
 • Мотузка.
 • Цвяхи чи інший кріпильний матеріал.
 • Сокира.
 • Шліф-машинку.
 • Лопата.

Обробка обапола

Шлифовка горбыля

Пам'ятайте, що чим дешевше буде пиломатеріал, тим більше на ньому буде сучків, кори та інших нерівностей. Тому налаштуйтеся на обробку.

Зверніть увагу! Краще всього відразу зняти кору, так як в ній може селитися велику кількість шкідників, які з часом поїдять ваш паркан.

За допомогою сокири або шліфувальної машини повністю видаліть кору. Цю роботу краще виконувати за допомогою помічника. Після зняття дайте дощок висохнути на сонці. У цей період часу можна, наприклад, позначити територію, а саме визначити, де буде знаходитися хвіртка і стовпи. Також в цей період можна обробити паркан спеціальною мастикою, і тільки після повного висихання він готовий до монтажу.

Варіанти монтажу

Розмітивши територію, а саме визначивши місця стовпів, готується лунка для їх вкопуванн, як це показано на рисунку.

Лунки для столбов

Установка столбов опоры

Після підготовчої роботи стовпи опори бетонуються.

Бетонирование столбов

Набивати обапіл можна двома варіантами. Наприклад, по вертикалі. Деякі вирішують набити його внапуск, без зазору. В іншому випадку також вертикально, але з кроком 5-10 див. більшою мірою це буде залежати від вашого бажання. Більш того, можна використовувати нешліфований горбиль, тим самим надати забору ефект старовини. З іншого боку, можна обробити кожну дошку різьбленням. Але в цьому випадку робота буде дуже трудомісткою, але в результаті вийде дуже красиво. Також можна встановити матеріал по горизонталі. Тут також можна підключити фантазію. Наприклад, встановивши дошки впритул без зазору і впритул до фундаменту.

Расположение досок на заборе

Кінцевий вид забору буде багато в чому залежати тільки від вас і ваших уподобань. Включайте свою фантазію і креатив. В деяких випадках можна комбінувати обапіл з іншими будівельними матеріалами. В такому випадку така огорожа стане по-справжньому гарною прикрасою вашого ділянки. Наприклад, можна використовувати металевий стовп опори, обклавши його натуральним каменем. В прольоти між такими стовпами встановлюєте обапіл улюбленим для вас методом. Знизу виготовляєте цоколь, який також можна обкласти натуральним каменем. В результаті буде дуже пристойно.

Корисні поради та рекомендації

 1. Якщо ви вирішили укладати матеріал ялинкою, то робіть внапуск не більше двох сантиметрів. Якщо ж дошка добре просушена, то цей нахлест можете зменшити, але не сильно. Наприклад, якщо ширина матеріалу становить 20 см, то вона може всохнути на 1,5 см. З цієї причини і потрібно укладати дошки внапуск.
 2. Використовувати занадто широкі дошки не зовсім практично. З часом вони можуть тріснути посередині. Коли ви наготовлюють фарбу для паркану, то замість оліфи можна використовувати соняшникову олію.
 3. Для більшої привабливості на верху огорожі можна спорудити декоративну двосхилий дах, але невеликого розміру.
 4. Для міцності забору робіть поглиблення під стовпи не менше 50 см, а для більшої надійності 70.

Реалізація мрії в реальність

Можливо, знайдуться скептики такого огородження. Проте як ми побачили з цієї статті, огорожа з обапола має право на існування. Більш того, паркан з обапола своїми руками буде досить надійним, міцним, недорогим і, найголовніше, красивим. Безумовно, такий паркан сміливо можна встановити в комбінації з заміським будинком, побудованим з дерева. Більш того, незважаючи на простий вигляд таких парканів, ними можна упорядкувати елітний заміський котедж.

Отже, неважливо де він буде встановлений, важливо те, що її можна зробити своїми руками без допомоги фахівців. У тому випадку, якщо ви вже змайстрували такий паркан самостійно, то діліться своїм досвідом. Пишіть коментарі до цієї статті.

Фото

Забор возле дома

Забор из необработанного горбыля

Забор с каменными столбами

Ограждение из горбыля

Идея строительства забора

Відео

У цьому ролику показано, як можна своїми руками очистити обапіл від кори.