Паркан з каменю своїми руками


Забор из камня своими руками

Огорожа території - це не просто позначення кордону, захист від сторонніх поглядів. Наприклад, паркан з каменю своїми руками є прекрасним доповненням до оформлення фасаду будинку зовні. До того ж він може відмінно прикрасити внутрішній ландшафтний дизайн.

Планування


Планирование строительства забора

Складання чіткого плану і кошторису майбутніх витрат є запорукою успіху будь-яких будівельних робіт, незалежно від їх масштабності. Такий підхід збереже вам час, кошти і нерви. Не пошкодуйте кілька годин на планування і нескладні розрахунки.

Спочатку слід чітко визначитися з місцем розташування майбутнього споруди. Для уникнення можливих конфліктів у майбутньому отримаєте письмове підтвердження згоди на споруду від сусідів. Такий підхід особливо має сенс при невеликих площах сусідських прилеглих територій.

Також відвідайте місцеве БТІ - будівництво слід оформити письмово. Тобто ваша заява, організації відповідь з посиланням на постанову. Для більш конкретного визначення меж також краще скористатися послугами працівників земельного відділу. Час та кошти, витрачені на ці заходи, окупляться з лишком.


Разметка участка

По закінченні паперової тяганини можна приступати до практичних робіт по плануванню:

  • Розмітьте за допомогою кілочків лінію, по якій буде будуватися паркан з каменю своїми руками.
  • Розмітьте місцезнаходження хвіртки, ворота.
  • Виміряйте отриманий відстань.

Довжина огорожі, ширина, висота дадуть уявлення про необхідному обсязі каменю.

Кам'яна споруда будується тільки на стрічковому ж/б або кам'яному фундаменті. Незалежно від обраного варіанту необхідно його армування. Глибина закладення фундаменту повинна бути не менше 50 див. В місцях насипного грунту доведеться поглибити траншею, бажано до щільних ґрунтових шарів. При виконанні будівельних робіт також необхідно використовувати арматуру.

Виходячи з вище сказаного, розраховується кількість необхідного матеріалу, складається орієнтовний кошторис витрат. Причому в останню включаються не тільки будівельні матеріали - камінь, розчин, арматура, залізобетон. Вам знадобляться інструменти, матеріали для опалубки, риштування, тара для розчину, води.

Фундамент


Схема укладки фундамента для каменного забора

Ширина фундаменту при будівництві повинна бути більше ширини паркану на 10 - 15 див Спочатку насипається піщана подушка - 5 див. Її необхідно пролити водою для ущільнення.

  • Ж/б блоки. Укладаються на розчин. Для з'єднання використовується арматура діаметрів 3 - 4 див.
  • Камінь. Також укладається на розчин з обов'язковим армуванням.
  • Бетонний розчин. В траншею встановлюється арматурна конструкція і заливається розчином. Секції арматури кріпляться тільки в'язальним дротом. Використання зварювання для цих цілей небажано.

Опалубка встановлюється на 20 см над поверхнею землі. Поверхня заливки фундаменту вирівнюється за допомогою будівельного рівня, нівеліра. Через 1 - 2 тижні опалубку можна зняти. Його пазухи засипаються піском. При цьому обов'язково проливання водою і трамбування.

Для воріт і хвіртки встановлюються опорні стовпи. Фундамент для цих елементів закладається на велику глибину - 1,5 м.

Кам'яна кладка

Для її проведення потрібно підготовка. Приготуйте необхідну кількість матеріалу уздовж лінії паркану. Причому складіть камінь акуратно.

Незалежно від виду каменю розчин готується в співвідношенні 1:3 з цементу і піску, що просіює. Для додання побудованому своїми руками паркану зовнішньої привабливості в розчин може бути доданий барвний пігмент.


Каменная кладка

Камінь обтесывается до потрібної форми і укладається на розчин. Всі порожнечі акуратно заповнюються розчином, надлишки якого прибираються металевою щіткою. Розшивку швів можна зробити або спеціальним інструментом, або звичайною паличкою. Перший ряд повинен вистоятися не менше доби.

Для забезпечення міцності паркану необхідна прокладка арматурної сітки через 40 - 60 див. В разі дощу кладку необхідно накрити, інакше на камені проступлять темні плями.

Не форсуйте проведення робіт. Пожертвуйте швидкістю на користь якості. Фахівці рекомендують укладати в день не більше одного ряду каменю.

Природний камінь - гарний матеріал, тому не слід поспішати з наданням йому привабливості за допомогою фарб, лаків. Ринок будівельних матеріалів пропонує великий асортимент як натурального, так і штучного каменю на будь-який смак. Можна спробувати викласти на стіні який-небудь малюнок з більш темного матеріалу.

«Як за кам'яною стіною» - приказка, яка використовується, щоб підкреслити високий ступінь захищеності, надійності. Камінь формувався в надрах землі протягом багатьох століть. Завдяки такій неспішності він придбав свої якості. Якщо ви хочете отримати дійсно міцну конструкцію, не поспішайте в процесі будівництва. Успіхів вам!