Як зробити паркан з металопрофілю


Как сделать забор из металлопрофиля

У кожного власника земельної ділянки з побудованим на ній котеджем виникає природне бажання захистити своє житло від чужих поглядів шляхом зведення паркану. При цьому хочеться, щоб огорожа було естетичним і гармонійно вписувалася в ландшафт території ділянки. Одним з найбільш економічних способів зведення паркану є використання сучасного металопрофілю. За вартістю дешевше може виявитися тільки сітка рабиця, але за функціональним якостям сітка значно програє металопрофілю. У силу простоти конструкції, виготовити паркан з профнастилу своїми руками зможе будь-який господар, який володіє певними знаннями і мінімальними навичками. Розглянемо докладніше моменти, пов'язані із зведенням паркану з профнастилу.

Опис матеріалу


Металлопрофиль

Металопрофіль або іншими словами профільований лист - це оцинкований лист зі сталі з хвилеподібною поверхнею, формованою спеціальним чином, так званим методом холодної прокатки. За рахунок профілювання листи набувають необхідну жорсткість, а нанесений шар цинку (товщиною близько 30 мкм) надає їм антикорозійний ефект. Часто поверх цинкового шару виробниками наноситься захисний шар з полімерів (синтетичних смол або пластмаси) з додаванням різних фарбувальних пігментів, що також посилює антикорозійні властивості того ж надає листу привабливий зовнішній вигляд.

Зверніть увагу! При покритті поверхонь аркушів також може застосовуватися полівінілхлорид, але із-за його високої чутливості до нагрівання такі листи не варто використовувати для виготовлення парканів.

Послідовність виготовлення огорожі

Щоб зрозуміти, як зробити паркан з металопрофілю, пропонуємо розглянути послідовність кроків його виготовлення.

Розрахунок периметра огорожі


Расчет периметра ограждения

Насамперед, необхідно розмітити за допомогою натягнутого шнура місця встановлення огорожі, одночасно плануючи розташування воріт і хвіртки. При цьому слід визначитися з висотою зводиться огорожі, воріт і хвіртки.

Установка опорних стовпів


Установка опорных столбов

  • Нанесіть розмітку місць установки стовпів (найчастіше відстань між стовпами витримують з розрахунку 2.5 - 3.0 метри).
  • Згідно розмітці необхідно пробурити в землі ями діаметром 200 мм на глибину від 1000 до 1500 мм. На дно ям засипається шар гравію товщиною близько 200 мм і стовпи вертикально встановлюються опорні у ями, заливаються бетоном і фіксуються дерев'яними розпірками. Висота стовпів вибирається з розрахунку співвідношення підземної і наземної частин (1:3) та обраної висоти металопрофілю. Стовпи краще вибирати квадратного перерізу з товщиною стінки 2 мм і більше - це спрощує процес монтажу лад.
  • За допомогою рівня слід проконтролювати вертикальність установки стовпів.

Слід якісно виконувати монтаж стовпів на рекомендовану глибину, в іншому випадку існує ризик перекидання паркану при сильному пориві вітру.

Установка поперечних лад


Установка поперечных лаг

Для надійного скріплення опор та металопрофілю використовуються лаги - поперечні металеві елементи, що додають міцність всієї конструкції огорожі. В якості лаг рекомендується застосовувати профільовані труби розміром 40x25 мм. До установки лаг слід приступати після первинного затвердіння бетону (приблизно через три дні). При висоті огорожі до 1800 мм встановлюють дві горизонтальні лаги з відступом 350 мм від рівня землі і таким же відступом від розрахункової верхньої кромки огорожі. Для більш високого паркану встановлюють додаткову третю лагу (на рівному видаленні від верхньої і нижньої лаги). Кріпити лаги до стовпів слід за допомогою зварювання або за допомогою болтових з'єднань.

Монтаж листів металопрофілю


Монтаж листов металлопрофиля

Для виготовлення парканів краще всього підходить металопрофіль з висотою хвилі 20 мм, Завдяки цьому лист має необхідну жорсткість при найбільшій корисної площі.

Монтаж листів металопрофілю слід робити внахлест, з відступом 100 мм від крайки листа до землі. Це допоможе забезпечити природну циркуляцію повітря і захист від талих вод.

Зверніть увагу! При виконанні монтажу листів необхідно дотримуватися обережності, щоб не порізатися гострою кромкою.

Кріплення листів бажано проводити з використанням покрівельних саморізів, мають на кінці свердло, завдяки якому не буде виникати необхідність у попередньому просверливании отворів. Крім цього, саморізи комплектуються гумовою прокладкою (для захисту від подряпин). Крок установки саморізів - одна/дві хвилі. За рахунок цього надається достатня міцність всієї конструкції збудованого паркану.

Фінішна обробка


Краска по металлу

На завершення для захисту від корозії на опорні стовпи зазвичай встановлюються заглушки, а всі металеві елементи зводиться забору слід обробити грунтовкою, після чого покрити двома шарами фарби по металу (для зовнішніх робіт).

Правильно вибраний металопрофіль та якісно зроблений монтаж дозволять вам звести на вашій садибі гарний і добротний паркан, причому в стислі терміни і з відносно невеликими витратами.

Відео

Цей відеоролик продемонструє послідовність виконання робіт, описану вище.