Як зробити паркан з необрізної дошки

17.01.2021
6 870
Admin

Забор из необрезной доски

  1. Переваги конструкції
  2. Будівельний процес
  3. Виготовлення огорожі
  4. Відео

Паркан навколо будинку виконує як декоративну, так і захисну функцію, перешкоджаючи проникненню сторонніх осіб на вашу територію. Виготовлення металевого, цегельного або бетонного паркану вимагає чимало зусиль і витрат, тому власники приватних володінь все частіше замислюються про те, як зробити паркан з необрізної дошки. Така споруда повністю впорається з покладеними функціями і ніколи не вийде з моди.

Переваги конструкції

Преимущества конструкции

Для спорудження дерев'яної огорожі вам не потрібно володіння будівельними навичками, великих фінансових вкладень, при цьому воно прослужить вам протягом довгих років, не вимагаючи спеціального догляду.

Паркани з необрізних дощок відрізняються низькою ціною і легкою установкою, при цьому можуть мати вельми привабливий вигляд. Такі огорожі просто не можуть не вписатися в загальний стиль приватного дерев'яного будинку.

Доски для забора необрезные

Для будівництва огорожі вам знадобиться найпростіший набір інструментів, уміння ними користуватися, а також запас часу і терпіння. А при наявності невеликої частки фантазії ви можете перетворити свій паркан в справжній шедевр, якому позаздрять власники європейських вілл.

Будівельний процес

Щоб зробити дерев'яну огорожу своїми руками, вам варто дотримуватися певної послідовності етапів:

  • Спочатку зробіть розмітку по периметру під майбутній паркан, після чого намалюйте ескіз майбутньої будови із зазначенням його кольору і обшивки. Щоб додати оригінальності конструкції, можна фасадну частину зробити «зламаною».

Разметка площадки под забор

  • У тих місцях, де ви плануєте встановлювати стовпи, необхідно вбити палі і між ними натягнути товсту нитку. Результат її довжини вам вдасться розрахувати кількість необхідного матеріалу. Оптимальна відстань між опорами становить близько 2,5 метрів, однак орієнтиром може стати і довжина придбаних дощок. Висота визначається на ваш розсуд. Нижню частину опорних стовпів необхідно обробити антисептичним засобом, який запобігає гниттю дерева.
  • Далі на місці встановлених колів вирийте ямки або пробуріть їх, потім встановіть стовпи загострені і утрамбуйте їх. Для додаткової міцності землю слід зволожувати. Після цього можна приступати до обшивки дошками паркана.

Виготовлення огорожі

До основних видів огорож, виготовлених з необрізного матеріалу, відносяться горизонтальні, вертикальні та комбіновані обшивки. Найпростішим варіантом є вертикальна обшивка забору необрізами дошками. У цьому випадку до зафіксованим горизонтально брусів прибиваються вертикально дошки по всьому периметру.

Глухой горизонтальный забор

У вас є два варіанти: ви можете зробити наскрізний паркан, залишаючи відстань між дошками, або глухий - для цього матеріал необхідно прибивати щільно один до одного, як з зовнішньої, так і зі зворотного боку брусів. Для фіксації дощок легше всього використовувати звичайні цвяхи.

Якщо ж вас не влаштовує банальне огорожу, варто придивитися до горизонтального способу кріплення матеріалу, а також по типу «ялинка» і «внахлест».

Для цього необхідно завчасно подбати про обробку матеріалу, видалити з нього всю кору і надати прямокутні обриси.

Строительство забора елочкой

До монтажу варто приступати до нижнього краю, залишивши кілька сантиметрів простору між землею і початкової дошкою. Всі інші дошки фіксуються з нахлестом один на одного приблизно на 2 см, виходячи з хвилеподібності матеріалу.

Щоб уникнути появи тріщин або усадки, необхідно застосовувати дошки шириною до 20 см.

Возведение забора

Цілком незвично виглядає розташування дощок в шаховому порядку: для цього їх необхідно напиляти на відрізки різного розміру і прибивати внапуск. Цей спосіб обробки вимагає великих тимчасових витрат і наявності творчого мислення.

Доски в шахматном порядке

Бажаючи побудувати дерев'яні паркан, включіть в число фінансових витрат придбання фарбувальних матеріалів або витрати на обробку матеріалу. Як правило, огорожі з необрізної дошки фарбують у потрібний колір, оскільки лакове покриття або процедура штучного старіння обійдеться досить дорого. А це не входить в плани при зведенні бюджетного паркану. Ви навіть можете самостійно виготовити фарбу, для якої потрібні: мідний купорос, сіль, оліфа, житнє борошно і сурик.

Покраска деревянного забора

Загальна вартість огорожі з необрізного матеріалу досить низька, оскільки включає в себе недорогі дошки і вкладення власних сил. Якщо ви скористаєтеся послугами найманих робітників, то процес будівництва та установки за ціною буде дорівнює вартості матеріалу.

Нічого складного немає в самостійному виготовленні огорожі для вашого будинку. А якщо ви в процесі проявіть креативність і неординарне мислення, кінцевий результат вас порадує не тільки практичністю, але і оригінальною красою.

Відео

Пропонуємо вам переглянути відеосюжет про будівництво паркану ялинкою.

Читайте також: