Чим закрити щілину між ванною і стіною


Чем заделать щель между ванной и стеной

Встановлюючи ванну, можна зіткнутися з ситуацією, яка на перший погляд здається проблемою і викличе здивування. При монтажі раптом з'ясовується, що ванна нещільно прилягає до стіни. Виходить щілину, іноді менше, іноді більше, але вона є. І з нею треба щось робити.

Сьогодні на питання про те, чим закрити щілину між ванною і стіною, є кілька відповідей.

Монтажна піна


Монтажная пена

Основне правило при закладенні щілини монтажною піною - щоб матеріал не потрапив на інші поверхні. Прибрати такі «ляпи» після нетривалого часу практично неможливо. Для ванної кімнати ідеально підійде водостійка піна. Вона не руйнується при попаданні вологи, і буде добре тримати форму і текстуру в умовах підвищеної вологості. А щоб ізоляційний матеріал краще з'єднався з поверхнею, потрібно очистити і висушити гарненько частину стіни, до якої примикає бортик ванни, і саму ванну.


Работа с монтажной пеной

На початку роботи балон слід добре струсити. Секрет: балон з піною повинен бути трохи тепліше кімнатної температури. Тоді піна буде більш еластичним і «пухнасті». Тепер можна потроху вичавлювати в щілину монтажну піну. Склад буде дуже швидко збільшуватися в об'ємі, і займе все необхідне простір. Після повного висихання (чим довше - тим краще) канцелярським ножем, необхідно зрізати зайвий шар, рівно по краю бортика ванни. Для поліпшення естетичного виду можна зверху використовувати вологостійку затірку.

Силіконовий герметик


Силиконовый герметик

Тут є один секрет. Перед використанням герметика, якщо ванна з акрилу, її треба наповнити водою і залишити не менше ніж на 12 годин. Ідеально - до висихання герметизующего складу.


Ванна из акрила с водой

Отже, щоб зчеплення герметика і опорного матеріалу було максимальним, потрібно ретельно очистити поверхню і добре висушити. Після нанесення шов можна розрівняти за допомогою шпателя або лопатки. А можна пальцем, це навіть зручніше. Зайвий шар прибрати можна вологою ганчіркою. Для більш осмисленого і рівного нанесення досвідчені майстри рекомендують наклеїти на край плитки липкий монтажний скотч. Це вбереже від нерівних ліній і знизить ризик забруднити стіну.

Герметична стрічка


Лента гидроизоляционная

Новомодним віянням останнім часом стало використання спеціальних герметичних стрічок з матеріалу, що нагадує і гуму, пластик одночасно. Така стрічка ефектно виглядає, додає шарму і вишуканості загальному вигляду ванної кімнати. Клейка речовина - призначений для роботи зі стрічкою - санітарний герметик. Робити монтаж стрічки-герметика дуже просто. Вона згинається в середині, і її легко клеїти в кути. А деякі умільці герметизують ванну з допомогою пластикових куточків для плитки, скріплюючи їх з ванною тим же герметичним гелем.

Великі щілини

Це все стосувалося маленьких швів. А якщо ванну і стіну розділяє прірва? Чим замазати щілину в 10-30 міліметрів? На це питання теж є відповідь. Якщо хочеться встановити пластикові куточки, то тут підійдуть бордюри або навіть плінтуса. Чому б і ні? Спосіб - такий же, як і при монтажі стрічки-герметика, тільки замість силікону бажано використання будівельно-монтажної піни.


Бордюры для ванны

А якщо щілина між стіною і ванною перевищує 30 мм, то вже і такий спосіб не підійде для герметизації. Тут вже без бетонування не обійтися. Для початку потрібно під ванну встановити подібність опалубка, щоб не допустити потрапляння розчину під ванну. Вийде невелике поглиблення. У нього необхідно залити розчин. А після того, як він висохне, зверху викласти в керамічну плитку або мозаїку.


Цементирование щелей в ванной

Якщо є бажання, можна поекспериментувати і зробити свій варіант герметизації ванни. Непогано буде виглядати комбінація з декількох варіантів. Головний критерій при закладенні щілини між стіною і ванною - це естетичний вигляд кінцевого результату. А вже як його досягти - можна скористатися готовими рецептами, а можна проявити кмітливість і фантазію.