Заливка підлоги своїми руками


Заливка пола своими руками

Пол є важливим елементом будь-якого приміщення. Неякісні підлоги, з виступаючими горбами, вибоїнами і всілякими нерівностями здатні зіпсувати не тільки загальне враження про кімнаті, але і привести до передчасного зносу лінолеуму, ковроліну та інших статевих покриттів. Тому, якщо у вашій квартирі підлога не досить рівні, то варто задуматися про проведення ремонтних робіт.

Вибір типу підлоги


Измерение лазерным уровнем

Перш за все, потрібно заздалегідь оцінити поточний стан підлоги (без його демонтажу) і вибрати конкретний варіант ремонту з існуючих. Однією з найважливіших характеристик підлоги є його горизонтальність. Оцінити її можна за допомогою спеціального приладу - рівня. Найбільш зручним в роботі є лазерний рівень, який дозволяє швидко, просто і з високою точністю оцінити ступінь горизонтальності підлоги.


Лазерный уровень

Якщо перепад висот рівня підлоги приміщення невелике і вас влаштовує поточний стан тепло - і звукоізоляції, то в даному випадку можна відразу використовувати наливні підлоги. У випадках же, коли перепад висот значний (більше 8 сантиметрів) або якщо ви хочете підвищити ступінь ізоляції, то перед виготовленням наливних підлог, вам доведеться попередньо виконати один з видів стяжки.

Характеристики наливної підлоги

Технологія виготовлення наливної підлоги є найбільш простим способом отримання горизонтальної і ідеально рівній поверхні, незалежно від виду основи. Існує безліч видів будівельних сумішей від різних виробників, які застосовуються для заливки підлог. Відмітними їх характеристиками є: час затвердіння і допускається товщина заливається шару (від 1 мм до 8 см).

Демонтаж старого покриття


Демонтаж старого пола

Перед демонтажем старої підлоги необхідно звільнити приміщення від меблів і килимів. Далі демонтуються плінтуса і старе підлогове покриття (лінолеум, ковролін, паркет та ін.). Чорнова поверхню підлоги очищається від сколів, тріщини розшиваються, виступи збиваються, а зруйновані частини поверхні старої стяжки видаляються.

Розрахунок кількості суміші

Щоб правильно визначити необхідну кількість суміші необхідно за допомогою лазерного рівня заміряти перепади висот і розрахувати необхідний обсяг заливки. Розрахунок кількості мішків суміші проводиться, виходячи з інструкції виробника обраного вами типу суміші, ваги упаковки і необхідного обсягу заливки.

Підготовка поверхні підлоги


Грунтовка пола

Після демонтажу старого підлогового покриття, необхідно провести очищення поверхні від жирових плям, старої фарби та інших забруднень, що перешкоджають адгезії матеріалів, а також закласти всі щілини і ямки за допомогою цементно-піщаної суміші (для недопущення протікання, при заливці вирівнюючого розчину). Далі, для видалення залишків пилу, рекомендується зробити вологе прибирання або пропилососити промисловим пилососом.

На наступному етапі поверхню підлоги обробляється грунтовкою. Наносити її можна пензликом або валиком (при великих площах обробки). Рекомендується вибирати ґрунтовку від виробника суміші (в даному випадку ви можете бути впевнені, що покриття не буде побічних реакцій).

Технологія заливки


Ход работы по заливке пола

Після висихання ґрунтовки можна сміливо приступати до заливання основного шару наливної підлоги. При цьому важливо забезпечити необхідний рівень температури в приміщенні (згідно з інструкцією виробника суміші) і відсутність протягів в процесі наливки суміші і її затвердінні.

Приготування робочого розчину потрібно здійснювати в суворій відповідності з інструкцією: в ємність з водою висипається суха суміш і розмішується за допомогою мішалки, зафіксованої в електродрилі, до отримання однорідної консистенції, без грудок і згустків. Як правило, отриманий розчин повинен бути використаний протягом максимум 20 хвилин. Якщо дану роботу ви проводите в перший раз, то для появи навичок краще спочатку розвести половину мішка сухої суміші. Слід точно дотримуватися співвідношення води і доданої сухої суміші, якщо води буде більше - пол може бути неміцним.

Приготовлений розчин виливається вузькою смугою, починаючи з дальнього кута кімнати. Далі з допомогою широкого шпателя проводиться рівномірний розподіл його по поверхні підлоги, стежте, щоб розчин повністю заповнив всі поглиблення і сформував рівну поверхню. Потім, прокочуючи голчастим валиком на спеціальній довгій ручці по поверхні підлоги, видалити бульбашки повітря і вирівняйте цей шар. Після розтікання розчину повинна утворитися горизонтальна глянсова поверхня. Для запобігання стін від бризок розчину, по мірі наближення до стін, слід знижувати швидкість прокатування. Далі аналогічним чином, поряд залийте і розподіліть ще одну смужку. Таким чином, поступово просуваючись до виходу, заливається наливна підлога у всій кімнаті.

Термін становлення заливного підлоги становить близько 9 годин (залежно від марки). Активно експлуатувати новий підлогу можна через 72 години.

Якісно виконана заливка підлоги своїми руками дозволить вам поліпшити ваше житло, витрачаючи при цьому кошти виключно на придбання матеріалів. Крім того, вам завжди буде приємно усвідомлювати, що цю роботу ви зробили самостійно.