Заміна розетки своїми руками

17.01.2021
1 062
Admin

Замена розетки своими руками

 1. Підготовчі роботи
 2. Порядок заміни розетки
 3. Відео

Будь-яка заміна розетки своїми руками повинна проводитися з дотриманням технології робіт і правил техніки безпеки. До проведення монтажу слід придбати необхідну кількість виробів і комплектуючих елементів. Розетки слід купувати тільки у надійних і відповідальних продавців, які можуть надати на матеріали, необхідні сертифікати і офіційні свідоцтва якості.

Підготовчі роботи

Розетка - це електротехнічний елемент штепсельного з'єднання, основним призначенням якого є підключення до електричної мережі різних приладів та електроінструментів, оргтехніки та обладнання.

Замена розеток

Заміна елементів може знадобитися з різних причин, зокрема через поломки, у зв'язку з естетичної складової для зміни дизайну та для удосконалення обладнання на більш нову модель. Підбір розеток проводиться з урахуванням таких важливих чинників:

 1. Місця розташування пристрою. Якість і характеристики розеток підбираються виходячи з режиму вологості і температури навколишнього простору.
 2. Репутації і товарного бренду виробника. Обов'язково потрібно аналізувати популярність бренда на вітчизняному чи зарубіжному ринку. При виборі виробів слід віддавати перевагу тільки перевіреним компаніям.
 3. Експлуатаційних особливостей устаткування і використовується в подальшому техніки. Для даної категорії враховують технічні характеристики техніки, яка буде підключатися до розеток.
 4. Естетичного оформлення навколишнього інтер'єру, його колірних і стилістичних рішень, архітектурних і дизайнерських особливостей. Сучасні розетки випускаються у величезному асортименті з найрізноманітнішими формами, текстурами і кольоровою гамою.
 5. Залежно від технічних властивостей і типи електричних комунікацій сьогодні пропонуються розетки для відкритої і прихованої проводки. За особливостями підключення і монтажу пристрою можуть бути одинарні і подвійні. При розгляді рівня безпеки та спектру підключаються приладів підбираються розетки з двома або трьома фазами, із заземленням і без нього.

Розетка для скрытой проводки

Після вибору і придбання розеток слід підготувати наступний інструмент, який повинен повністю відповідати правилам проведення електромонтажних робіт. Для демонтажу і встановлення електрообладнання необхідно придбати:

 • плоскогубці;
 • викрутку;
 • ліхтарик;
 • ізоляційну стрічку;
 • ніж будівельний;
 • покажчик (датчик) напруги.

Инструмент для замены розеток

Всі роботи можна проводити тільки після повного знеструмлення електричної системи за допомогою автоматичного вимикача.

Якщо в житловому будинку щиток з вимикачем знаходиться не в квартирі, а на загальному майданчику, то для уникнення випадкового вмикання мережі слід повісити спеціальну табличку, застережливу про проведення електротехнічних робіт.

Порядок заміни розетки

Перед виконанням демонтажу старої розетки слід перевірити за допомогою датчика (покажчика) відсутність напруги в мережі. Спочатку відкручують з допомогою викрутки зовнішню пластикову декоративно-захисну рамку. На багатьох сучасних виробах рамка кріпиться на спеціальних засувках. Зазвичай вона дуже легко знімається після легкого поддевания викруткою.

Проверка напряжения

Потім приступають до демонтажу основної частини пристрою - корпусу розетки. Як правило, він прикручений саморізами до подрозетнику, зафіксованому в стіні. У деяких випадках корпус може кріпитися і на вусики, які розташовані з боків вироби.

Демонтаж розетки

Слід пам'ятати, що всі роботи потрібно проводити обережно, без ривків і різких рухів. Після демонтаж корпусу відкручуються від контактів дроти. Їх розташування потрібно запам'ятати.

Ход работы по замене розетки

Найголовніше - потрібно звернути увагу на заземлюючий провід. Зазвичай він третій серед інших проводів і пофарбований у жовто-зелений колір. Якщо у кабелю є всього дві жили, то це означає, що у нього немає заземлюючого кабелю.

Далі виробляється заміна розетки своїми руками в зворотній послідовності. До пристрою підключають дроти. Не треба забувати при цьому закріпити заземлення у вигляді жовто-зеленого кабелю. Потім затягують з допомогою спеціальних плоскогубців контактні болтики. При проведенні робіт не можна сильно затягувати болти, щоб не перерубати жилку кабелю. Після цього розетку встановлюють в підрозетники, постійно перевіряючи правильність розташування устаткування з допомогою невеликого будівельного рівня. Зверху замикають декоративно-захисну рамку і фіксують напрямні для вилки.

Установка розетки

Завершується заміна розетки своїми руками підключення електропостачання до загальної мережі, тестуванням і випробуванням пристрою. Головне - щоб виріб не бовталося і не розхитувалася, не замикало і не корот при включенні/виключенні вилки.

Відео

Пропонуємо вам подивитися описаний вище процес своїми очима.

Читайте також: