Заміна стояка каналізації своїми руками


Замена стояка канализации своими руками

У багатоповерхових будинках будівлі 40-річної давності споруди і старше встановлювалися чавунні каналізаційні стояки. З тих пір технологія змінилася, і такі труби ніхто на каналізацію не ставить. Ставлять пластикові. Але у каналізації з чавуну є свої переваги. Вона дуже довговічна, і у неї гарна шумоізоляція. Ця заміна - досить дорога робота. Якщо немає ознак течі, то змінювати нічого не варто. А якщо дуже часто виникають засмічення каналізації, то, як правило, в цьому винне не її стан, а недбале ставлення самих мешканців до каналізації. Але якщо стояк тече, і є підгнилі місця, то доведеться його терміново замінити. Але це - дуже трудомістка робота.


Стояк канализации

Заміна стояка каналізації своїми руками зажадає наступні матеріалів:

  • гумовий манжет для ущільнення з'єднання поліпропіленової труби;
  • трійник з поліпропілену 110110110;
  • труба діаметром 110 необхідної довжини;
  • Діаметр 110 компенсатора;
  • металеві хомути для кріплення стояка до стіни;
  • пластиковий перехідник діаметром 110 з манжетами з гуми для з'єднання з верхньої чавунною трубою без розтруба;
  • люк на стояку каналізації діаметр 110 для його прочищення.

Потрібно і цілий ряд інструментів.

Демонтаж


Демонтаж стояка

Починати потрібно з того, щоб правильно позбутися від старого обладнання. Перше, що треба зробити, так це повідомити сусідів про плановане ремонту, а також про те, що деякий час не можна буде користуватися каналізацією. Також доведеться перекрити гарячу і холодну воду. Всі роботи по демонтажу вимагають особливої акуратності. Будь-які, надто, активні дії можуть зашкодити каналізацію у сусідів. Роботи з демонтажу краще проводити вдвох.

Надрізається наполовину діаметра стояк у вісімдесяти см від трійника чавунного. Робиться так тому, що отрезаемая чавунна частина може просісти під своєю вагою і защемить ріжучий диск болгарки. Тоді може постраждати не тільки диск, але і все, що знаходиться навколо, включаючи самого працівника. Тому цю роботу треба виконувати дуже обережно. Точно також він надрізається в 10 см від стелі. Потім потрібно кілька разів вдарити зубилом за допомогою молотка в пропив, і труба повинна розколотися. Це потрібно зробити з обома пропилами. Край повинен бути рівним і перпендикулярним по відношенню до напрямку стояка. Після цього шматок каналізаційної труби видаляється.

Наступним завданням буде видалення трійника з нижнього чавунного розтруба. Якщо залишився шматок труби можна поворухнути, то зробити це буде нескладно. Його потрібно видалити легким розгойдуванням після расчеканки розтруба. Якщо ж цей шматок не ворушиться, то доведеться зрізати акуратно трійник болгаркою, що буде досить довгою роботою, яка може зайняти більше години часу. Зрізати його доведеться на кілька сантиметрів вище розтруба, а на болгарці доведеться для зручності роботи зняти захист.

Коли він буде видалений, розтруб очищається від бруду.

Монтаж пластикового стояка


Монтаж пластикового стояка

Монтаж починається з установки трійника. У нижньому перекритті в чавунний розтруб вставляється гумовий манжет і ущільнюється за допомогою герметика. Для зручності ту частину трійника, яка вставляється в манжет, потрібно змастити рідким милом і вставити його в манжет. Болгаркою відрізається трубу на потрібну довжину. На торцях для зручності з'єднання можна зняти фаски. Далі у пластикову трубу вставляється компенсатор до кінця, і ця збірка вставляється в чавунну трубу під стелею. Між збиранням і трійником повинен залишатися зазор близько 1 див Коли буде проводитися монтаж, просто потрібно буде опустити компенсатор в розтруб трійника з пластику на потрібну відстань.

Ця збірка примірочна, і виконується вона без прокладок і манжет.

На стіні розмічаються місця установки, і закріплюються в цих місцях хомути. Верхній хомут встановлюється трохи нижче розтруба, нижній - поруч з компенсатором. Знадобиться два або три кріплення. Якщо відстань від пластикової конструкції до стіни більше 7 см, то на стіні встановлюється дошку, до якої будуть кріпитися хомути.


Схема крепления стояка

І далі проводиться остаточна збірка. Для цього розбирається примірочна збірка, встановлюються всі прокладки і манжети. Проводиться з'єднання всієї конструкції. Верхній хомут потрібно затягнути до опускання компенсатора трійник. Дуже важка робота, навіть якщо використовується мастило, опустити патрубок з манжетою. При кріпленні стояка хомутом конструкцію потрібно притримувати руками. Якщо стояк буде закритий стіною або спеціальним коробом, то повністю його кріпити до стіни не треба. Закріплюється лише верхній розтруб. І ще потрібно буде подбати про звукоізоляції. Для цього перед тим, як зашити короб, потрібно прокласти простір мінеральною ватою, і тільки потім короб закрити остаточно. Далі підключається каналізація. Перевіряється, чи немає течі. І підключається гаряча і холодна вода.