Дзеркальна стеля своїми руками

Зеркальный потолок своими руками

Зовнішній вигляд стелі - це своєрідна візитна картка господарів будинку. На даний момент існує багато варіантів його оформлення, але найбільш незвичайним і ефектним дизайнерським ходом, що дозволяє перетворити будь-яке приміщення і додати зовнішньому вигляду кімнати виразну індивідуальність, є монтаж дзеркальної стелі. Ні для кого не секрет, що сьогодні велика кількість будівельних компаній пропонують свої послуги по декоруванню стельового простору, проте цілком реально встановити дзеркальна стеля своїми руками. Впоратися з цим завданням цілком під силу людині, яка має деякі досвід виконання ремонтних робіт.

Переваги дзеркальних стельових поверхонь

Преимущества зеркальных потолков

 • Наявність дзеркал на стелі автоматично перетворює дизайн приміщення і надає йому привабливий і затишний вигляд.
 • Можливість комбінування дзеркального і алюмінієвого покриттів сприяє створенню оригінальних і практичних дизайнерських рішень.
 • Дзеркальна стеля збільшує простір, тому його застосування дуже актуально в невеликих кімнатах.
 • Велика різноманітність кольорів дзеркальних панелей здатне задовольнити запити навіть найдосвідченіших цінителів краси.
 • Висока ступінь вологостійкості дозволяє встановлювати дзеркальні стелі в приміщеннях з підвищеною вологістю.
 • Завдяки хорошим світловідбиваючим можливостям простір кімнат з дзеркальними стелями освітлюється рівномірно. Якщо у дзеркальній стелі грамотно розташувати штучні джерела світла, то можна створити ефект зонованого освітлення, яке додасть приміщенню романтичний і загадковий вигляд, вигідно підкреслить одні деталі інтер'єру і сховає в напівтемряві інші.
 • Монтаж дзеркальної стелі відбувається досить швидко, при цьому практично не утворюється будівельного сміття і пилу.
 • Догляд за дзеркальною стельової поверхнею обмежується періодичної сухою або мокрою прибиранням, яку здійснюють за допомогою ганчірки і рідини для миття стекол.

Основні види дзеркальних стельових поверхонь і способи їх монтажу

Виды зеркальных потолочных поверхностей

 • Натяжні дзеркальні стелі. Полотна з полівінілхлориду здатні створювати ефект дзеркального покриття стелі, близького до натурального. Єдина відмінність дзеркального натяжної стелі від цього дзеркала полягає в якості відображення, яке в дзеркальному поливинилхлоридном полотні позбавлене чіткості і має злегка розмиті контури. Встановлювати натяжні стелі самостійно не рекомендується, оскільки для виконання даних робіт потрібні теоретичні знання, практичний досвід, професійне обладнання та вміння працювати на ньому.
 • Дзеркальні полістирольні плити. Даний оздоблювальний матеріал в процесі виробництва загортається в щільні рулони, які перед монтажними роботами слід обов'язково вирівняти.

Розпрямити матеріал можна трьома способами:

 1. Розстелити рулон в кімнаті і почекати, поки він не вирівняється самостійно. В цьому випадку не потрібно ніяких додаткових дій, однак цей метод вимагає досить великої кількості часу.
 2. Розкрутити рулон, скрутити його в зворотному напрямку, дати йому полежати в такому вигляді 24 години. Через добу рулон можна знову розкрутити - матеріал повинен повністю вирівнятися.
 3. Розстелити рулон в приміщенні і покласти на його поверхню відповідний вантаж, який за кілька часто повинен буде повністю розрівняти матеріал. Цей спосіб рекомендується застосовувати в разі крайньої нестачі вільного часу.

Полистирол зеркальный

Монтувати дзеркальний полістирол нескладно, тому що зі зворотного боку матеріалу є самоклеюча поверхню, що забезпечує хорошу адгезію матеріалу з стелею. Попередня підготовка стелі є обов'язковою умовою, оскільки на ідеально рівній площині полістирольні плити виглядають найбільш ефектно. Поверхня плити міжповерхового перекриття піддається обробці шпателем, що дозволяє видалити можливі нерівності, що виникають в результаті обробки стелі ґрунтувальною сумішшю.

Зверніть увагу! Якщо на стелю раніше була нанесена емалева фарба, яка з плином часу з тих чи інших причин почала відшаровуватися, її слід повністю зчистити з допомогою шпателя або скребка, і тільки після цього приступити до монтажу дзеркальної полістирольної плитки. На гіпсокартонні листи плити клеяться також легко, як і на потиньковані стелю.

Зеркальный полистирол

Процес наклейки полістирольних плит виглядає наступним чином:

 • З липкого шару матеріалу видаляється захисна плівка.
 • Плита прикладається до стелі самоклеючою поверхнею і з силою притискається до нього.
 • Для видалення бульбашок повітря поверхню прокочується спеціальним гумовим валиком.

Іноді самоклеюча поверхню на матеріалі відсутня. Тоді полістирольні плити кріпляться до стелі за допомогою спеціальних клейових сумішей на основі ПВА.

Зверніть увагу! Обов'язково слід пам'ятати, що застосування дзеркального побратима стелі виключає встановлення потужних штучних джерел світла, які можуть сильно нагріватися і деформувати обробний матеріал. У приміщеннях з високою вологістю можна застосовувати тільки спеціально призначені для цього полістирольні плити, які не бояться контакту з водою.

Скляні дзеркальні стелі класичного типу. Переваги використання цих дзеркал:

 1. Максимальне розширення внутрішнього простору приміщення.
 2. Високий відсоток світловідбивання.
 3. Стійкість до підвищеної вологості.
 4. Можливість рівномірного освітлення кімнати в разі установки вбудованих джерел світла.
 5. Швидкий монтаж і відсутність будівельного сміття і пилу.
 6. Висока естетичність.

Попередні роботи

В першу чергу необхідно визначитися з формою (квадрат або прямокутник, розміром і кольором дзеркальних плит. Після цього розраховується необхідна кількість плитки і здійснюється її різання.

Зверніть увагу! Не рекомендується різати скляну дзеркальну плитку самостійно, тому що для якісного виконання цієї роботи необхідно мати професійне обладнання та досвід роботи на ньому. Не слід забувати про те, що в плитці необхідно заздалегідь підготувати отвори для джерел світла.

На наступному етапі стелю ретельно вирівнюється. В ідеалі для цього краще всього використовувати вологостійкі гіпсокартонні листи або вологостійку фанеру. Тільки на ідеально рівній стельової поверхні скляний дзеркальна стеля зможе продемонструвати свої достоїнства в повному обсязі.

Процес установки

Монтаж зеркального потолка

Дзеркальні скляні плити можна кріпити до стелі за допомогою клею або шурупів.

У першому випадку клеєм треба обробити внутрішню сторону плитки. Після цього її треба притиснути до стелі і почекати, поки плитка надійно приклеюється до стельової поверхні.

Шуруп для крепления плит

У другому випадку в кожному з чотирьох кутів плитки потрібно висвердлити отвір, діаметр якого залежить від розміру самореза. Наконечники шурупів повинні бути забезпечені гумовими прокладками, які будуть захищати поверхню скляних плит від відколів і подряпин. Коли підготовчі роботи будуть завершені, можна починати кріпити плити до стелі. Щоб надати поверхні додатковий шарм, після завершення монтажу головки шурупів рекомендується приховати хромованими ковпачками.

Робота зі скляними дзеркальними плитами вимагає граничної обережності з огляду на те, що скло дуже легко пошкоджується від впливу навіть незначних зовнішніх навантажень.

Фото

Зеркало на потолке

Зеркальный потолок в ванной

Потолок с зеркальной поверхностью

Необычный зеркальный потолок

Відео

Цей ролик присвячений підвісному дзеркальній стелі.