Залізні ворота своїми руками

17.01.2021
1 228
Admin

Железные ворота своими руками

 1. Види залізних воріт
 2. Виготовлення залізних воріт розпашних
 3. Проектування
 4. Етапи установки залізних воріт своїми силами
 5. Фото
 6. Відео

Будь-яка людина хоче захистити своє життя від чужих очей. Звичайно це можна зробити з допомогою зведення огорожі по периметру власної ділянки. Однак далеко не кожен власник має можливість і матеріальні засоби для найму бригади професіоналів, що спеціалізуються на зведенні огорож. Тому все частіше набуває поширення ідея облаштувати залізні ворота своїми руками.

Види залізних воріт

Виды железных ворот

Говорячи про залізних воротах, найчастіше мають на увазі два сталевих листа, по периметру яких монтований металевий профіль, кріпляться за допомогою петель на несучі стійки. Металопрофіль є найбільш простим, і в той же час дуже міцним в роботі будівельним матеріалом. Із заліза можна зробити ворота будь-якої складності та конструкції, в залежності від досвіду займається будівництвом людини. Отже, залізні ворота діляться на:

 1. Розпашні ворота.
 2. Відкатні ворота.
 3. Секційні ворота.
 4. Ковані ворота.
 5. Розсувні ворота.

Як правило, власники заміських ділянок рідко мають хоч якийсь досвід будівництва, тому оптимальним рішенням стане пристрій розпашних воріт з листів сталі товщиною не менше 3 мм, Вони мають безперечні переваги при самостійній роботі:

 • Створення залізних воріт не вимагає багато часу або зусиль.
 • Будівельний матеріал, потрібний для робіт, доступний і привабливий за ціною.
 • Розпашні ворота, незважаючи на свою простоту, є одними з міцних варіантів порівняно з секційними, розсувними або відкатними воротами.
 • Такі ворота може зробити навіть людина, яка раніше ніколи не займався подібними роботами.

Виготовлення залізних воріт розпашних

Распашные железные ворота

Розпашні ворота являють собою конструкцію з двома стулками з заліза, які навішуються на петлі і фіксуються замком.

Полотно воріт може бути як суцільним (профлист, рівний лист заліза), так і декоративним (ковані ворота будь-якої складності). Вибравши підходящий варіант, можна приступити до етапу підготовки самостійного монтажу залізних воріт.

Проектування

Проектирование ворот

На етапі проектування важливо визначити точне місце розташування воріт, варіант їх відкриття - назовні або всередину, а також їх довжину і ширину. Чим ретельніше проведені вимірювання, тим легше пройде зведення воріт своїми руками.

Для початку робіт знадобиться:

 • Рулетка, мотузка, лопата, ручний бур або електричний, болгарку, дриль, шуруповерт, будівельний рівень.
 • Петлі гаражні - 4 (6) шт з діаметром не більше 100-120 см, зміцнюють пластини, «вушка» для замку, саморізи, зварювальний апарат.

Гаражные петли

 • Металеві профілі 6х4 і 2х2.

Етапи установки залізних воріт своїми силами

На підставі розрахунків отримується будівельний матеріал. Металевий профіль 6х4, який буде виступати в якості несучих стійок, можна придбати 1 шматком, який потім буде розрізано на 2 однакових відрізка. Якщо планується поставити суцільні залізні ворота, потрібно придбати два сталевих листа потрібного розміру.

Такі стулки воріт бажано повісити як мінімум на 3 петлі кожну.

Довжина кожної несучої стійки повинна складатися з висоти сталевих листів - стулок воріт, зазору між стулкою і землею, а також глибини отвори в грунті. Для більшої стійкості металевий профіль встановлюють у заздалегідь підготовлені в потрібних місцях ями, глибина яких перевищує рівень промерзання. На дно підготовленого отвору укладають піщано-гравійну подушку, поміщають стійку і надійно фіксують її за допомогою бетонного розчину.

Установка несущих стоек

Після заливання бетонним розчином стійок дають кілька днів, щоб не порушити бетоноване підстава воріт.

У відповідних місцях приварюються гаражні петлі. До них за допомогою зварювання приєднуються зміцнюють пластини.

На сталеві листи - майбутні стулки - приварюються по периметру металеві профілі. Вони додадуть воротах жорсткість. З внутрішньої сторони приєднують «вушка», через які буде проходити дужка навісного замку.

На заздалегідь розмічене місце приварюються до гаражних петель з зміцнюючими пластинами стулки воріт.

Для додання міцності воротах зверху і знизу конструкції додають по одному металевого профілю 6х4 см, довжина якого дорівнює відстані від однієї несучої стійки до іншого. Один профіль потрібно приварити до верхніх торцях несучих стійок, інший - до нижніх.

Стулки воріт повинні цілком заходити на нижній профіль. Це забезпечить більш тривалий термін служби зводяться залізних воріт і позбавить від передчасного провисання.

Строительство железных ворот

У деяких випадках на нижніх внутрішніх краях стулок роблять спеціальні упори у грунт, які запобігають неминуче провисання воріт. Проте така міра не є хорошим рішенням. Фахівці рекомендують в якості заходів профілактики провисання залізних воріт використовувати втоплений в землі на місці з'єднання стулок бетонний стовпчик. Його висота повинна бути рівна відстані від грунту до нижньої частини стулок.

Фото

Распашные ворота с декором

Откатные железные ворота

Металлические ворота

Автоматические ворота из профлиста

Декоративные железные ворота

Відео

У цьому ролику показаний процес зварювання воріт профілю. Можливо, вам знадобиться ця інформація.

Читайте також: