Звукоізоляція стелі в квартирі


Звукоизоляция потолка

Добре відомо, що звукоізоляція в більшості сучасних квартир (особливо в старих панельних будинках) залишають бажати кращого, що завдає чимало незручностей мешканцям у них людям. Прекрасна чути все, що відбувається в інших квартирах і що нам знати зовсім не обов'язково, створює відчуття відсутності ізольованість від сусідів, викликаючи природне занепокоєння у зв'язку з порушенням інтимної домашньої обстановки.

І, тим не менш, ви можете вирішити проблему під назвою звукоізоляція стелі в квартирі досить простим способом. Для цього вам буде потрібно під час чергового ремонту злегка доопрацювати конструкцію стелі в квартирі, закривши його звукоізоляційними плитами відповідного типу. Зробити звукоізоляцію можна своїми руками. Відразу ж відзначимо, що використання в ході проведення ізоляційних робіт новітніх технологій і якісних ізолюючих матеріалів дозволить вам отримати результат, який здатний перевищити всі можливі очікування.

Засоби звукоізоляції

Найбільш простим і досить ефективним прийомом поліпшення звукоізоляції приміщення вважається обробка його стелі типовими гіпсокартонними плитами. Незважаючи на свою відносну простоту, цей спосіб захисту від сторонніх шумів дозволяє (у разі грамотної його реалізації) домогтися непоганих результатів.


Техника звукоизоляции потолка

Ізолюючий ефект досягається при цьому за рахунок утворення повітряного зазору між самими перекриттями і встановленими гіпсокартонними листами. А заповнення утворився зазору яким-небудь мінеральних звукопоглинальним матеріалом забезпечить вам додаткову ізоляцію приміщення зі стелі.


Материалы для звукоизоляции

В якості спеціальних середовищ, добре поглинають звукові хвилі, у міських багатоквартирних будинках для шумоізоляції найчастіше використовуються звукоізоляційні матеріали, виготовлені на основі мінералів. До цих матеріалів відносяться:

  • натуральні базальтові плити;
  • мінеральна та целюлозна вата;
  • спеціальні коркові панелі;
  • натуральне лляне волокно або повсть.

Коркові панелі і лляне волокно вважаються найбільш зручними і екологічно чистими матеріалами, але за ціною вони значно перевершують вироби з мінеральної вати. Ось чому більшість рядових споживачів свій вибір найчастіше зупиняють на базальтовому полотні або на мінеральній ваті.


Панели для звукоизоляции

Зверніть увагу! Використання для цих цілей такого поширеного матеріалу, яким вважається пінопласт, вкрай небажано, оскільки він дуже токсичний і при горінні виділяє небезпечні для здоров'я людини речовини.

Забезпечити необхідний рівень шумоізоляції в сучасній квартирі можна і за допомогою класичного плівкового або тканинного натяжної стелі. Цей спосіб звукоізоляції стелі в квартирі є (на думку більшості фахівців) найбільш оптимальним варіантом ізоляції приміщень від проникнення сторонніх шумів в них.


Натяжные потолки против шума

Але в цьому випадку вам складно буде обійтися без допомоги професіоналів, оскільки самі ви навряд чи зможете якісно виконати всі необхідні операції. Тільки фахівці з великим досвідом практичних робіт зможуть грамотно змонтувати підвісну стелю і натягнути полотно без перекосів і зморшок.

Техніка звукоізоляції стелі


Техника звукоизоляции потолка

У тому випадку, якщо ви все-таки вирішили виконати цю роботу своїми руками - радимо вам спробувати використовувати для звукоізоляції стелі спеціальну багатошарову конструкцію. Відразу відзначимо, що цей спосіб звукоізоляції досить простий і доступний практично всім бажаючим. Порядок виконання монтажних операцій в цьому випадку буде виглядати наступним чином:

  • В першу чергу необхідно підготувати стелю до нанесення обраного ізоляційного покриття (вирівняти і очистити його поверхню).
  • Після цього можна приступати до обклеювання його поверхні обраним акустичним матеріалом (повстю, наприклад). Для підтримання знову наклеюються пластин звукоізоляції ви можете скористатися спеціальними підпирають пристосуваннями, або кріпити їх до стелі дюбелями-«грибками».


Самостоятельная шумоизоляция потолка

  • Підвіси профілів, а також навішуються на них профілі, що використовуються для встановлення гіпсокартону, монтуються на відстані близько 60 см один від одного.
  • На виступи підвісів з невеликим зазором (50-100 мм) укладаються плити обраного звукоізоляційного матеріалу.
  • Вся отримана таким чином конструкція облицьовується потім гіпсокартонними плитами.


Как звукоизолировать потолок

Незалежно від обраного вами варіанту захисту квартири від проникнення в нього сторонніх звуків не слід забувати про те, що для отримання необхідного результату бажано використовувати матеріал високої якості, відрізняється хорошими звукоізоляційними характеристиками. Моральною компенсацією за все пов'язані з ізоляцією квартири витрати послужать вам придбаний спокій і комфортні умови проживання в ній.

Відео

Пропонуємо вашій увазі сюжет, демонструє звукоізоляцію стелі.